Бременни майки в чужбина - тема 48

  • 42 969
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris, France
  • Мнения: 285
na_ni, не съм се похвалила лично, защото още дори не съм ходила на преглед и не са ми потвърдили, та... се чудя дали да се радвам, хах Wink Да не се окаже прибързано.
Гледам тук още една френска мама, ставаме все повече! Wink

# 31
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета! Нова съм тук, но иначе Ви следя редовно и черпя инфо от вас. Ще ставам мама за пръв път  #Milti и всичко ми е интересно и любопитно...покрай бременността, както и след това.
 В 32г.с. съм и отдавна ме измъчват киселини,които от своя страна предизвикват повръщане..докторът ми изписа сироп, но не помага...решение някакво имате ли, иначе си върви добре бебешока и дори мисля,че е прекалено активен...като ураган е  Laughing.
 А има и друго...възможно ли е да хълца в корема ми и то минимум два пъти на ден, защото коремчето ми подскача на едно и също място, на еднакви интервали към минута-две  Hug  bouquet

П.С: очакваме го на 12 март 2014г - момче  Wink

# 32
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Здравей! Тук темата е доста неактивна... Напълно е възможно бебчо да хълца, и то не само по два пъти на ден... Simple Smile Желая ти спокойно бременеене и леко раждане!

# 33
  • Мнения: 53
Вчера ММ ми вика чакай да го видя какво прави и дали ще го чуя, и юнака като му ритна един в ухото, докато го слушаше  Laughing после почна и да хълца бебчо и като взе да се смее...чуди се от къде му е дошло  Laughing От сега си тъгувам за бременността, въпреки "екстрите" и, но ми е много приятно да мърда човечето в мен и ще ми липсва.

П.С:  hahaha Пак хълца,рано рано моето момче  baby_neutral

# 34
  • Мнения: 15
Сиси, леко бременеене до края и бързо и безпроблемно раждане ти пожелавам!  Hug
За киселините... как да го кажа-лек няма  Rolling Eyes траеш и това е. И колкото по-малко остава, толкова по-зле става положението. Аз накрая получавах киселини от всичко-даже и от водата хаха. Кеф, а?  hahaha Но като си гушнеш детенцето всичко ти минава. И да те зарадвам, че изчезват веднага с раждането... така че още малко.
За хълцането-моя беше голям хълцукчо, все хълцаше и ми подскачаше корема. Даже и сега доста често си хълца  Crazy

# 35
  • USA
  • Мнения: 1 323
Има много бременни от чужбина в отчетните ,но не знаят за тази тема.Можете да ги каните на лични за да станепо-популярна темата и да можете да споделяте.
Лека бременност на всички новодошли и здрави бебчета! Hug

# 36
  • Мнения: 53
Ивче, наистина става по зле със всеки ден..относно водата-в началото беше лек за мен,а сега както казваш, имам чувството,че самата тя ги създава?! Лошото е,че повръщам от тях,като легна най-вече, храната ми се вдига чак до гърлото и се почва, а от там и не качвам кг, за бебето не знам-предстои да питам-качва или не... newsm78
Хубава вечер на всички  Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 15
Да... не да те плаша, но е така. Бебето притиска всичко, стомаха не функционира нормално и от там били и киселините(така ми обесняваше акушерката). Накрая ми идеше да спя седнала точно заради това, че ми се качваше храната в гърлото от киселини  Rolling Eyes Пробвай с мляко, зелена ябълка, дъвка... последния месец се бях заредила с 3219841384 пакетчета дъвки на нощното шкафче да дъвча, тогава не ми се качваше храната, но ефекта беше краткотраен и бързо трябваше да сменям дъвката. Ако не си пробвала опитай, може да има ефект и при теб  Wink

# 38
  • Мнения: 53
Ох   Rolling Eyes това с дъвките не съм го пробвала, но ще го опитам..иначе мляко, ябълка - съм...

# 39
  • Мнения: 131
Здравейте на всички! Simple Smile
Казвам се Тони и живея в Германия от 1 год.На 10.01  направих тест за бременност,който се оказа за мое голямо щастие положителен!Имам огромното желание да отида на лекар,но просто явно не ми се получава...приятеля ми записа термин,но за съжаление не можа да се измъкне от работа и го  отложихме.Уговориха ни друг термин за днес,но като отидохме ни казаха,че моята нац.здравноосигурителна карта не важи при тях и трябва да платим 300 евро за прегледа  Confused Варианта бил да се включа към неговата осигурителна карта или нещо подобно...бях толкова ядосана,че даже не разбрах...и пак не се осъществи моя преглед.Сега ни е необходима около седмица да ми издадат и на мен същата карта като неговата и тогава отново термин.Мисля,че както е тръгнало няма скоро да видя дали всичко с бременността е наред  Cry Постоянно съм в напрежение дали нещата се развиват както трябва.Днес направих още един тест..ей така за мое успокоение- по положителен е от предния път даже,макар и правен късно следобед.
Извинявам се за дългия пост.Исках да споделя и да се запиша в темичката.Надявам се скоро да мога да се похваля с потвърдена бременност!

# 40
  • Мнения: 53
Добре дошла  Party няма за какво да се притесняваш,освен ако нямаш симптоми такива. Аз въобще не бързах за първи преглед, даже си бях казала,че може в по-късен етап да отида,но ММ настоя и така bowuu отидохме/ baby_neutral беше една точица, а сега вече е голям мъж и почти няма място/. Не се притеснявай,че нали си чувала,че всичко се отразява на бебешока  Wink Леко бременеене Peace

За повръщането, за което се притеснявах се оказа,че бебо стабилно си трупа кг. - в 34г.с. съм и ми казаха,че е 2,500кг...в сайтовете бях чела,че трябва да е около 2,000-2,200кг. Вие как мислите дали моят палавник върви големичък? Whistling

# 41
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Антоника, добре дошла! Много гадно се е получило това с картите, но не се отчайвай - ще се наредят нещата. Не е ли скъпо 300 евро за преглед? Тук ми взимат 50, а съм в частна клиника (е, след това касата и застраховката ми ги възстановяват). Проверете на друго място, на мен ми се струва безумна тази цифра!
А, какви бяха тия термини, разби ме! Simple Smile Сигурно си имала предвид "час за преглед"? Термин е денят, в който се очаква да родиш...

Аз вчера бях на първи преглед, видя се плоден сак, видя се и ембрионче, но не се видя сърдечна дейност, затова докторът ме посъветва да не съм прекалено ентусиазирана, възможно е да е просто рано, но е възможно и нещата да не са съвсем наред, тъй като последният ми цикъл беше на 27-ми ноември и ако съм имала нормална овулация (което няма как да знаем), би трябвало вече да съм 8-9-та седмица и да се вижда сърце... Но най-вероятно просто съм била с късна овулация и е прекалено рано. Аз съм си спокойна, знам, че всичко е наред Simple Smile

Поздрави от мен и се надявам да се понапълни темата с нови бременелки от чужбина, знам, че има такива, в нашата септемврийска група има поне две...



# 42
  • Мнения: 150
И на мен ми казаха в 34 гс че е около 2500 и аз попитах това малко ли е или много - тя каза напълно нормално не е голямо ...

# 43
  • Мнения: 609
Лелеее Антоника каква е тази космическа цена 300 евро за един преглед!  Shocked
Защо не попиташ на няколко места, докато уредите нещата със здравните...
Не се тревожи, за съжаление чакането не е от най- приятните моменти, но щом се налага. Дано бързо успееш да идеш на преглед и да се похвалиш, че всичко върви добре!  Hug
fashionmama е отговорила на въпроса, който веднага ми дойде на ум като видях тази сума, значи за преглед във Франция е 50евро. Чудесно, към толкова и се бях настроила докато уредим и моята карта. А иначе това включва ехограф, нали?  newsm78

# 44
  • Мнения: 15
Антоника, добре дошла! Лека бременност и здраво бебче на финала ти пожелавам.   bouquetНапълно те разбирам и аз като видях двете чертички нямах търпение да ида на лекар-зарадваха ме, че ще ме гледат на ехо чак на 3тия месец, яко а? Mr. Green Тогава са се оформили ръчички, краченца, чува си се сърчицето(то се чува и по-раничко де, но явно лежат на кълката "ако има нещо природата ще се погрижи"). На мен ми се наложи спешно да ходя на ехо, заради кървене и не си бях оправила още здравното, та ме оръсиха 130 евро.
Спокойно, всичко ще е наред, ще се видите с бебо само малко търпение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт