Тегло над нормата в 6-ти месец

  • 5 678
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29 693
След седмица съм на фетална морфология и тайничко се надявам да не е пак на 2D-то, а на нещо по-така, но малко се съмнявам да ме огрее късмета  Grinning (и дано най-накрая се види момиче ли е, момче ли е, че вече умирам от нетърпение  Embarassed). Разчитам, че тогава и ще се прояснят всички въпроси  Simple Smile

Фетална морфология се прави на 4D. Ще се види всичко.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 90
 Praynig Слава богу   bouquet

# 17
  • Мнения: X
Фетална морфология се прави с 2D ехограф, 4D е най-вече за радост на родителите.

# 18
  • Мнения: 29 693
Фетална морфология се прави с 2D ехограф, 4D е най-вече за радост на родителите.


Възможно е...аз си спомням, че ми направиха фетална морфология на апарат за 4D. Разбира се, не се вижда така през цялото време, но докторът си знае най-добре. Мисълта ми беше, че тогава се вижда всичко по бебето - пол, ръце, крака, вътрешни органи и т.н.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 90
Да, аз също знам, че достатъчно опитният лекар трябва да може и на 2D. Но преди малко проверих условията на сайта на моята клиника (Щерев в Русе) и там пише "УЗИ - фетална морфология с доплер и 4D". Иначе, да, 2D-то също твърдят, че вършело работа  newsm78

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Лекаря си оглежда всичко на 2D, после пуска 4D за да зарадва родителите с цветна картина  Peace Аз бях с близнаци, по корема ми дори на финала не личеше че са две бебета вътре. Но на ехограф всичко се вижда, единствено на точица беше само едно бебепри мен, след 2 седмици вече се видяха двете. Масово майките в Бг се следят на ехограф всеки месец та трудно би се пропуснало, в чужбина където при нормална бременност са 2-3 ехографа за 9 м. е по-възможно в началото ако второто бебе е по-малко на първия да се пропусне и да се види при следващия който да е да речем в средата на бременността  Peace

# 21
  • Мнения: X
Прегледът се прави в 2D режим, независимо колко опитен е лекарят. в 4D режим правят снимки на бебето за родителите.

За възможността да се пропуснат близнаци - според мен е твърде малко вероятно, макар и на теория да е възможно, и да се случва понякога.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 289
Знам, че е неприятно, аз самата качих много килограми с доста ограничения и здравословно хранене. Приеми го, не се отпускай и задължително се грижи добре за кожата си, защото килата се свалят, но гадните стрии остават. Аз качих 28 кила, бебе 3,430. За няма две седмици съм свалила 12 кила, от които повечето е задържана вода.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 90
Феталната морфология беше ОК всичко. Наистина на 2D си я направиха (въпреки че много се кахърих, важното е, че всичко си беше под брой и на правилното място Grinning ). Не са близнаци, а аз толкова да го мисля Grinning
Странният момент е обаче, че последните дни свалих 2 кг.  Crazy Направо да се неначудиш на всички промени  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 761
OAKFINGERS,  не са ти много килограмите, не се тревожи. А щом и си свалила 2 кг. може преди това да си задържала течности и сега нещата да са се нормализирали. Важното е да се чувстваш добре и да нямаш вискоко кръвно налягане. А за витамините - и аз знам, че повечето бременни, които приемат витамини се оплакват от засилване на апетита и качване на килограми.
А знаете ли вече какъв е пола на бебето?

# 25
  • Русе
  • Мнения: 90
invierno, вече 4 дни задържам по-ниското тегло и дано наистина така да се задържи Simple Smile Това с витамините и апетита ми е нещо ново, но знае ли човек, може и да влияят Simple Smile
А за пола на бебето...  Tired нищо още не се вижда, а скоро в 7-ми месец ще влезна  newsm78 Аз разчитах при феталната морфология да се види, но уви, май ще има изненади на финала... В интерес на истината, докторката каза, че 62% ще е момиче - как ги прецени тия "закръглените" проценти не ми го побира главата  ooooh! Направих сигурно хиляда теста от тези, измислените в нета, които са по "бабешките" предвиждания, по всякакви китайски и японски таблици и все 50/50 излиза  Laughing Вече се замисляме дали да не отидем в друг кабинет специално това да видим, та дано да е на късмет и бебето да е в "удобна" позиция  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 761
Детето е решило да ви изненада явно, ще ви държи още в неведение Simple Smile , важното е да е живо и здраво. Simple Smile Радвам се, че си поддържаш теглото в норма!  bouquet

# 27
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря, invierno    bouquet

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И моята втора госпожица се показа единствено на ФМ във 22 г.с. и ако нямах снимки щях да имам съмнения до края. Моята АГ така и не я хвана в удобна за определяне позиция  Rolling Eyes А имаше значение, понеже ги определи двуяйчни Simple Smile

# 29
  • Русе
  • Мнения: 90
Хехее, desitoo, страхотно чудо са близнаците. За съжаление, тайните ми надежди не се оправдаха, защото само едно видяха Grinning
А какво значение за близнаците има полът  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт