ЮЛСКИ бебчета - тема 7

  • 22 121
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добро утро  Simple Smile

Терп, благодаря за темичката  Hug

# 16
  • Мнения: 317
Терп, мерси за темичката!
Тази нощ пак беше на интервали. Джине, права си за добрия и лошия близнак. А Непослушко дори искаше в 3 да си играем Simple Smile))) Искам 1 седмица отпуска. Ще спя, ще ям, ще пия вино и ще говоря глупости с приятелки....
Момичета, абе я кажете на вас стъпалата пораснали ли са?  newsm78 Оня ден пробвах едни обувки, да, спортно-градски на спортна марка, но на тази марка имам зимни 38.5. Сега ми става 40-ти номер?!?!?!
Това време не знам как ше я караме. И ние сме свикнали по 4-6 часа навън, сега ми се иска да се завия през глава и само да спя.  Непослушко и той изтрещява вкъщи, реве и си гледа количката.
А за количката - то сега му се пада да сменим коша, а навън е гадно?
Какво друго да кажа....Мм, казаха ми, че Либеро нощем не пропускат. Купих аз, че сутрин мокра работата. Е, казвам ви, полудях - детето мокро до под ръкавите, чувал, чаршафи, всичко. Сега съм горд притежател на Pampers, Libero и baby Love, склададжийница яко у нас.
Моля за извадилите бънджитата да си кажат и да обменим опит, че вече не знам наистина какво да го правя заека.

# 17
  • Мнения: 4 708
Добро утро!
Четох ви терзанията, но мен само имунизации са ми в главата и нищо вече не помня, днес ни е втората двойна  Sad
Gemavar точно 2 мин преди да видя, че си писала видях, че твоето и моето дете са се родили с един и същ ръст и килограми  LaughingАз днес ще видя колко килограма сме, но нямаме 7 мисля, защото преди 15 дена беше 6,100
Близначе тази нощ реших и аз да опитам номера с водата, просто отложих неотложното с 30мин, това да махна нощното хранене ми се вижда мисия невъзможна, даже снощи бях щастлива, че само един път яде, обикновено е по 2, но и сутринта в 5:30 опитах с вода, и се развика в 6:30, което си е сутрешно вече хранене LaughingАко намериш метод как да махнем нощното хранене, казвай.
Луиза нещо против близнаците ли имаш  Mr. GreenА иначе защо сега трябва да минеш на летен вариант? newsm78

# 18
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Момичета, абе я кажете на вас стъпалата пораснали ли са? 
През бременноста от 37 номер едва се напъхвах в 40  ooooh! добре че беше лято. Даже една колежка ме уплаши, че след бременността ще започна да нося обувки по-голям номер, при всички така ставало, ама като проучих, разбрах че ме е шашнала напразно .... че какво щях да ги правя един килер с обувки  Grinning Към днешна дата всички обувки си ми стават ... само някои ботуши не мога да закопчея в прасеца  Embarassed  Embarassed
По другите си обувки забелязала ли си разлика, стават ли ти старите обувки? Може нещо да не си отговаря...

Какво друго да кажа....Мм, казаха ми, че Либеро нощем не пропускат. Купих аз, че сутрин мокра работата. Е, казвам ви, полудях - детето мокро до под ръкавите, чувал, чаршафи, всичко. Сега съм горд притежател на Pampers, Libero и baby Love, склададжийница яко у нас.
Ние ползваме Молфикс почти от самото начало (само първите бяха на Памперс) никога не са ми изпускали нощем, въпреки, че не са кой знае каква марка.

# 19
  • Мнения: 318
Добро утро  Hug
Луиза , аз имах с Дари бънжи , започнах да го ползвам около шестия месец ( ноември, декември )  . Голям кеф беше и голямо подскачане. Веднъж дори заспа в него душицата - толкова сладка беше  Simple Smile
На нашето бънджи пишеше от 4 до 24 месеца , но аз бих изчакала до около 6ти и нагоре месец .
Близначе, благодаря за отговора  Simple Smile
За захранването мисля да изчакам да навърши шест месеца. Вчера го споделих с педиатъра и той ме подкрепи , стига да наддава добре . Тя е ок с наддаването, така че ще изчакам с другата храна.
Започнах да си бланширам плодове (круши и ябълки) . Не че няма да има в магазина, но имам домашни,които не смогваме да изядем и ми е жал да ги гледам как гният .
Хубав и усмихнат ден  на всички мами и бебоци  Hug

# 20
  • Мнения: 317
За количката - ми той вече в легналия кош съвсем затворник се чувства, а не мога да го обуздавам и затова другия. По-открит е, вижда отстрани, гюрукът добре слиза назад...
За памперсите - ми не знам, аз уж сменям в 8 вечерта, и после сутринта, а нощното хранене минава без. Тази нощ се усъмних, че беше пил много вода и в 3 сутринта памперса беше пълен. Huggies и Молфикс още не съм пробвала, предстои явно. До нас Huggies се продават за 20 лева, май е добра цената? То и Памперс има на толкова по промоциите, agnesana да ни светне кога и къде има. 4
За обувките - стъпалото като че ли ми е по-голямо, и да - още 1 чифт не ми става....Тъжна работа. Иначе за килата, да се похваля, ма не е много за хвалене - свалих още 4 от първоначалната си база (преди забременяване), та сега съм около 69 кг. Ма не е за завиждане, от много зор е при мен и неядене, че време няма. Но ММ като дойде го кача военен режим. Значи като сме двамата, хаос пълен. А сега него като го няма организацията ми е мега стегната. В 20.00 часа детето е изкъпано, нахранено и спи, няма нищо мръсно, вссички дрехи и играчки събрани, подовете чисти. Той като е тук е някаква страшна мизерия.

Аз поръчах на милата ми свекърва заек и пиле, да не си занимава главата със синчето и битуването му, а да свърши нещо полезно. Тя е цар на консервите и стерилизирането, та мисля да направи и пюрета home made.

Здрави бебоци и усмихнати мами да имаме в тази тема.

# 21
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Забравих да споделя, че вчера се изкъпахме двамата с бебо под душа, отдавна се каня. Много се кефеше, но така не успявам да го изкъпя хубаво.

Луиза да не са малки. Аз памперса го сменям вечер в м/у 9 и 9:30 и после сутрин като се събуди - 8,9 различно, както дойде. Сега сме с 4-ти номер. Само първия месец сменях и нощем като акаше във всеки памперс ... мале беше лудница, миехме дупе посред нощ  ooooh!

# 22
  • Мнения: 317
Frozen,  а колко кг е бебчо? К. е  7 и е с 3ката...не би следвало да е малък....

# 23
  • Мнения: 61
Здравейте в новата тема.
По съвет на сестра ми вчера й дадох панадол преди да заспи и като че спа доста спокойно. А може и аз просто от преумора да не съм я чувала като се върти.

# 24
  • Мнения: 11 747
Записвам се.

# 25
  • Мнения: 69
Tерп, мерси за темата !

Луиза, Ева е 7.500 и е на 6ти размер Молфикс. Тя заспива в 19, в 18.30 слагам чист и после чак 7.30-8. Много съм доволна, ползвам ги от 3 месеца, пропускали са няколко пъти, ако мм го е сложил или аз ако не съм го сложила добре. Също така мисля, че пакетите с момченце са малко по- дълбоки, но не съм сигурна.

Роси, забравих да ти пиша, че на мен ми се случи такъв рев, какъвто описваш. Спеше много неспокойно и изведнъж проплакваше много силно. Като изтичам в спалнята тя си спи. Така няколко пъти проплакваше без да се събуди. Вече си помислих, че нещо я боли, но тя най-накрая се събуди сама и започна да се смее. Мисля, че нещо сънуваше, защото имаше сълзи, а се смееше.

# 26
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Frozen,  а колко кг е бебчо? К. е  7 и е с 3ката...не би следвало да е малък....
Към 8 кг е но сме с 4 от доста време поне 3 пакета  newsm78 Като бяхме на 3-ка ми се стори, че му малеят и взех 4-ка 2 бройки за проба - бяха му идеални нищо, че още не беше 7 кг и така преждевременно минахме на 4.

Луиза, Ева е 7.500 и е на 6ти размер Молфикс.
Shocked
Как 6?!?! Те са за 16+ кг? Сериозно ли или е грешка?

# 27
  • Мнения: 146
Аз памперс не сменям през нощта отдавна, в момента сме с Pampers Active fit 3-ка пак от Амазон ги взех, не са имали пропуск - 12ч издържат. Но все пак държа да отбележа, че малкия не е фен на водата и пие много малко, понякога изобщо не пие. Имаме все още едно нощно хранене в различни часове 2, 3, 4, 5. Днес хапна в 5, не съм правила опити да го отказвам, няма и с какво да го залъгвам, като не иска вода...

# 28
  • Мнения: 4 841
Панадола успива

Терп  Hug

Луиза незнам за активни промоции в момента. Пуфис ми се мернаха, че имат, но нали не ги ползвам и не обърнах внимание. На мен Памперс ми държат активно и нямам пропуск. Либеро не купувай от Кауфланд. Там има значение производителя. Иначе си държат и не пропускат, но Кауфландските и при мен с големия пропускаха. Аз сега ползвам Бочко. Играх в една игра тяхна и ми пратиха да им оценявам памперсите. За сега им давам 41/2, но още тествам. Вчера Ого изхвърли завидно количество рециклирана кърма и памперса преля в жълто. Но не като Молфикса да има и на врата си, ами пропусна покрай крачетата и то не особено много. Иначе пишано не ми е пропускал, но все пак го ползвам от 2-3 дни още.

Близначе свекърва ти нямат ли от де да намерят домашно? То малко излиза, че те разубеждавам от готовите пюрета за захранване, но все пак ти си решаваш и си знаеш най добре  Hug

Абе Лъки как 6ти размер? По нататък какво ще правите? Да не си искала да пишеш 3ти?

# 29
  • Мнения: 11 747
Ю. няма 6 кг, в момента е с 3-ка, но мисля следващия пакет да е 4-ка  Thinking Чувала съм, че долната граница на килограмите е по- скоро реалната, от колкото горната.

Роси, панадол на здраво бебе не бих дала. Не знам хапката с вино дали не е по- лежерния вариант от лекарство. Не искам да подбуждам даване на вино.

Общи условия

Активация на акаунт