Каква козметика ползвате за вашите бебчета?

  • 4 764
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Само биосапун+чисто бадемово масло.Лятото от немай и къде ползвах шампоан на Бочко,получи се един прекрасен обрив по цялото тяло! ShockedСамият шампоан миришеше отваратително,погледанах-беше си в срок ,оттам право в кофата!

# 31
  • Мнения: 42
За склонна към дерматит и много суха кожа не бих се доверила на Нивеа. Има специални серии на различните марки медицинска козметика, които са точно с такава насоченост. Мустела, Юсерин, Юриаж, ла Рош Позе са тези, за които се сещам на прима виста. Също трябва да се избягват препарати с уреа, консистенциите на кремовете са много леки, бързо попиващи и немазни. Нямат мирис, хипоалергенни и максимално хидратиращи. Измиващите продукти са емулсии, без сапун и такива, които не изсушават кожата. Вярно, по-скъпи са, но ако детето е с чувствителна кожа, нямаш много опции за избор.
И още нещо - не се пере с прах, а само с течен препарат, изплакват се допълнително дрехите, без омекотител. По преценка на дерматолога може да се наложи и да се разреди къпането за определен период, да се включи и лек кортикостероиден крем. Но е силно желателно всички действия да стават след консултации с детски дерматолог. Ако участъците със суха кожа не изчезват, трябва да се намери причината, защото после може да се възпалят и става неприятно за детето.
Забравих да питам - с какво се храни детето?  АМ или кърма, захранване?

На кърма,но от 5 месеца и половина започнахме с пюренцата и към 6 се появи проблема,но дерматолога ми каза,че не било от захранването и наистина ни препоръча къпане през ден newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 8 036
Може къпането и на по-рядко, докато не изчезнат сухите участъци. Водата е враг на сухата кожа, отделно, че от отоплителни уреди въздухът и в стаята се изсушава.
Купи хубави продукти от една серия - емулсия за измиване и емолиент или както го водят за мазане. И под памперса мажи с това, с което и тялото. Козметиката и перилните епарати трябва да са на минимума. И не мажи с мазни мазила тип олио. Обличай по-леко, за да няма възможност да се изпотява. Потта също дразни сухата кожа.Прегледай какви пюрета даваш и отложи алергизиращите.
Успех!

# 33
  • София
  • Мнения: 8 036
Да, течен препарат е по-добре и ако имаш такава функция на пералнята, пускай допълнително изплакване.
От зеленчуците за моркови се сещам, че бяха от по-рисковите. От кашите - гречката. За тях питай в подфорума за захранване, че аз не съм най-достоверния източник на информиция.

# 34
  • Мнения: 588
Себамед -  newsm10

# 35
  • Мнения: 42
Препоръчаха ми козметика на Авен
1.АВЕН ПЕДИАТРИЛ ПОЧИСТВАЩ ГЕЛ ЗА КОСА И ТЯЛО 500 мл.
2.АВЕН ПЕДИАТРИЛ ГЕЛ ЗА МЛЕЧНИ КОРИЧКИ 40 мл.
3.АВЕН ПЕДИАТРИЛ ПОЧИСТВАЩА ВОДА 500 мл.
4.АВЕН ПЕДИАТРИЛ ХИДРАТИРАЩ КРЕМ ЗА БЕБЕТА И НОВОРОДЕНИ 50 мл.
5.АВЕН ПЕДИАТРИЛ ХИДРАТИТАЩО МЛЯКО ЗА ТЯЛО 200 мл.

Купих почти цялата серия педиатрил  smile3506 и се надявам да помогне,от няколко дни сме с нея и засега има подобрение,вече не са толкова червени петната по лицето доста избледняха,надявам се да изчезнат на цяло скоро  newsm17

Ето това е хубав комплект https://www.google.com/search?q=avene&source=lnms&tbm=is … 62891%3B240%3B240

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 14:47 от AnMary

# 36
  • Мнения: 5 393
Да, Avene  е много добра козметика. Дано скоро се оправи проблемът!

# 37
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте!
Ние ползваме Мустела, Джонсън олио, Бепантен и за подсеченко - Судокрем. Simple Smile
С две ръце съм и за Avene, знам, че е много качествена козметика..

# 38
  • Мнения: 410
Аз съм много доволна от Себамед

# 39
  • София
  • Мнения: 1 289
Мустела ползвам, доволна съм

# 40
  • Мнения: 1 586
Бюбхен откакто се е родила, много съм доволна, много ми допада а и действа добре на кожата на малката. Със синът ми ползвахме Саносан също немска и също много добра.   bouquet

# 41
  • Мнения: 4
NIVEA ползвам и съm доволнa

# 42
  • Мнения: 94
Първо себамед. След това мустела сега биодерма и съм стташнооо доволна.

Общи условия

Активация на акаунт