Фотография за начинаещи - 15

  • 35 158
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 080
От мен пак, един тунел  Flutter

# 736
  • Мнения: 302
Ами обработката в ЛР е обработка на роу файл. Роу файлове се обработват основно в лайтрум ИЛИ в камера роу. Т.е - избираш една от двете програми, за да обработиш и после отиваш във ФШ, ако довършваш нещо там.

Да, така е:) Обаче като дам десен бутон върху роу файла и от изскочилото меню  edit in Photoshop, не е активно. Вероятно е до настройки, но не знам какви.

# 737
  • София
  • Мнения: 1 635
Добре, де, а аз като обработвам с ЛР (основни неща) как да отворя роу във ФШ след това за по-фини настройки? Досега след обработка в ЛР, прехвърлям като jpeg  във ФШ и наистина на някои снимки качеството се скапва.
Има ли някой, ползващ ЛР 5, искам да питам нещо?

Аз ползвам ЛР 3, но ако мога да помогна, с удоволствие... ?

Доказах си, че не мога да снимам цял месец последователно. Изостанах безобразно. Да не говоря, че не ми остана време и за седмичната задача. Събиране на багажи, болни деца, гадости. От утре, та чак до след Нова година няма да мога да поствам снимки, защото се прибираме в БГ за две седмици, а там нямам никакви програми за обработка.

След малко ще добавя снимка. Peace


Party time by Jill on the go, on Flickr

И едно "синьо":


Christmas Blue by Jill on the go, on Flickr

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 16:46 от Jillian

# 738
  • Мнения: 465
Хубавите елхи на anna_p ме вдъхновиха за днешния кадър   bouquet.

5 дни до Коледа:


# 739
  • Мнения: 154
ВейдаSimple Smile, а мен ме вдъхнови коментар на О'Хара за снимката с къщичката:




За моя изненада, това че съм си вкъщи тази седмица не означава автоматично снимка всеки ден. Такъв мързел ме е налегнал, че чак ме е срам Embarassed

# 740
  • Мнения: 571
Привет и от мен...
Сигурно сте я видели, ама да не ми забравите ника:



И един въпрос към калибрираните момичета - по кое време на деня калибрирате и дали има разлика ако си калибрирал вечер на изкуствена или денем на естествена светлина?

# 741
  • Мнения: 138
Здравейте!
От началото на седмицата активно ви чета. Жалко, че в по-стари теми много от линковете и картинките вече не са активни, но бавно и упорито се надявам да изчета всичко писано тук. Извинявам се предварително ако вече има отговори на някои въпроси, може би просто не съм стигнала до тях  Blush
За начинаеща, начинаеща съм. Снимам основно предметна фотография за собствени нужди от около 5 години, както и когато пътувам снимам. Моя първи приятел е ФШ. Винаги. След като си купих малко по-добър, но базов фотоапарат, се надявах да прибягвам все по-малко до обработка и да ми се получава от първия път. Засега е неуспешно. Имам основно големи проблеми с белия баланс и с определянето на бленда и скорост. Засега карам на проба и грешка. В чантичката си винаги нося едно бяло листче спрямо което да меря. Но тези дни съм в питане как да си определя белия баланс вечер навън? Искам да избегна пожълтяването и оранжевеенето на всички светлини и да имам реалната цветност. Сблъсквали ли сте се с това?

От вас още ще трябва да попия доста за детската фотография, тъй като догодина ще бъда леля отново, а ще разполагам с много малко срещи с малкия човек. Поздравявам ви за естетиката, която постигате!
Вече разпознавам някои стилове при кулинарното снимане. Много ми радвате !

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 07:45 от egonna

# 742
  • София
  • Мнения: 1 210
Edi аз не съм калибрирала още, но четох доста - препоръчват да се калибрира по времето и на мястото, където обработваш обичайно. Ако вечер си правиш обработките-калибрираш тогава.

# 743
  • Мнения: 161
Има нова тема

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 16:39 от Хера

Общи условия

Активация на акаунт