Как сте с реда вкъщи?

  • 1 349
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Живея в къща на 2 етажа, двама сме засега, искаме да имаме куче от другия месец.
Сега, мъжа ми в краткия ни съвместен живот не е дал почти никакви сигнали , че знае как се мие чиния , или как се прави пюре от пликче например ( явно е много сложно).
Аз по природа съм доста разхвърляна, но откакто имам свой дом, определено ме дразнят много неща, когато не са си на мястото или не ми изглежда чисто...
Мъжа ми има кабинет, който  е нещо като пещера на горния етаж., Влизам там само, за да изчистя пода ( то от листчета и щуротии не се виждат мебелите). Там не пипам. Така спестявам от разтребване 1 стая, а той си мисли, че му уважавам пространството.

Гледам да имам работа домакинска или на единия или на другия етаж. Баните ги оставям ' за после'. 
Така горе долу съм спокойна.
Идва и жена за чистене по-основно един път на 40-45 дни.

Изводът ми до момента е, че не мога да се боря с планини от домакинска работа и разхвърляност. Просто...май.. му.  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 714
Сега, мъжа ми в краткия ни съвместен живот не е дал почти никакви сигнали , че знае как се мие чиния.
Изводът ми до момента е, че не мога да се боря с планини от домакинска работа и разхвърляност. Просто...май.. му.  #2gunfire


А аз си мислех, че съм единствена .... Embarassed

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сега, мъжа ми в краткия ни съвместен живот не е дал почти никакви сигнали , че знае как се мие чиния.
Изводът ми до момента е, че не мога да се боря с планини от домакинска работа и разхвърляност. Просто...май.. му.  #2gunfire


А аз си мислех, че съм единствена .... Embarassed

Определено не си  Wink

# 18
  • Мнения: 1 465
И аз съм като Калинка. Обожавам да чета списания, да гледам снимки. А и съм на фази, но поне тук непредвидени гости няма, така че когато е разхвърляно само аз си го гледам. Определено имам и лимит на степента на разхвърляне, щото в един момент ми става неприятно да върша каквото и да е в разхвърляна стая и колкото и да ме мързи, се мобилизирам и изчиствам. А ме мързи, защото като почна да чистя знам че наистина ще е чисто след това и всичко ще блести.

# 19
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
оф! болната ми тема особено от както проходи. да е жив и здрав! гледам да не мисля. като станем го слагам в кошарата да си свири на пианото. прахосмука4ка и парцал, прах. рибите, костенурките, цветята. ако има за пране пускам пералната. пускам "звяра" на свобода и по4вам с готвенето. само за нас. тате яде на работата. като му омръзне да ми се вре в краката отива и къде има необезопасен шкаф- вси4ко се вади със замах навън.....игра4ките са следващи.
малкия си ляга след обяд- време за мен или гладене. като се субуди-сме навън. ако ходим и да пазаруваме после-отиде до 9.
това горе долу.
по-рано бях педант, но сега си затварям половината око. ина4е ще лудна. мисля си и за второ ве4е. Grinning
таткото помага ако не е много изморен. може и 4иниите да измие. поне си оправя неговите неща. ако види, 4е не мога да смогна с гладенето ги събира тайно и ги носи на пералната долу да ги изгладят Embarassed.

# 20
  • Мнения: 1 238
Аз нямам кой знае какъв проблем. Оливия почти не разхвърля, ако извади да си играе с нещо, после моментално си го слага на мястото му. Чистя докато тя си гледа детско филмче, готвим заедно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green- т.е аз готвя, а тя наблюдава и коментира това, което правя  Joy Joy Joy Joy
Когато пусна прахосмукачката тя моментално сяда отгоре и като си мисли, че това е едва ли не лека кола  hahaha hahaha, и така обикаляме двете из стаята. Е, малко ми е трудно да мина навсякъде по този начин, но и малко купон трябва да има, нали! Това, което ни е проблем обаче е, че често си хапва хлябче и незнам си какво още в хола и прави страшно много трохи  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes. Не ще да яде в кухнята и това е. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Но така са май в тази възраст- и те искат да командорят  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 3 371
Оливия почти не разхвърля, ако извади да си играе с нещо, после моментално си го слага на мястото му.
Ей такива снахи ще си търся. И за двамата.
Подредени, ама какво ги чака с моите синове...ужас
Crazy
Аз по това време вече ще пиша в Бг-бабба, и я някоя е ревнала от лоша свекърва, жална и майка....ах, тия снахи значи...майките им не ги научили да вървят след мъжете си Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 1 238
Оливия почти не разхвърля, ако извади да си играе с нещо, после моментално си го слага на мястото му.
Ей такива снахи ще си търся. И за двамата.
Подредени, ама какво ги чака с моите синове...ужас
Crazy
Аз по това време вече ще пиша в Бг-бабба, и я някоя е ревнала от лоша свекърва, жална и майка....ах, тия снахи значи...майките им не ги научили да вървят след мъжете си Twisted Evil

Ха-ха, майтапа на страна, но Оли и след нас върви. Ако се случи да изтърва нещо на земята или нещо от този род, надава вой :"Пууууу, кукук!"- превод- Пууу, боклук!  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Веднъж както си седя на компа и ровя, наща взела едно парцалче, намокрила го с вода от чашката си и мина секцията, мебелите, масата  Naughty Naughty Naughty Naughty..........лошо няма де  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 23
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
На мен ми стана много весело, като прочетох това описание на Ambar, звучи ми като къща, пълна с веселба и щастие! Продължавайте все така!

Аз съм все още в очакване на малък хулиган и имам котка (косми навсякъде) и кой знае какво ще става и в нас, но дано го приемаме всичко с добър дух като вас!

 Hug и приятен уикенд в зоопарка!

# 24
  • Мнения: 4 390
Ха-ха, майтапа на страна, но Оли и след нас върви. Ако се случи да изтърва нещо на земята или нещо от този род, надава вой :"Пууууу, кукук!"- превод- Пууу, боклук! Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Веднъж както си седя на компа и ровя, наща взела едно парцалче, намокрила го с вода от чашката си и мина секцията, мебелите, масата Naughty Naughty Naughty Naughty..........лошо няма де Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Абе тя и моята дъщеря почисти пода на заведението, когато бяхме на форумната среща. Един час старателно го три и лъска, чак ме досрамя ужасно, защото всички я видяха и кой знае какво са си помислили за мен. Shocked Mr. Green
А вкъщи не пипва нищо! Naughty Wink

# 25
  • Мнения: 3 611
Ааа, за гости у дома се лъска идеално, ама включвам цялото семейство (разбирайте мъжо, щото малкият никога няма желание дори да си прибере играчките) и после минавам на проверка и ако не съм доволна правя забележки и гледам смръщено.  Angry
Е затова мразя да ми идат неканени гости- щото ако едната стая ми е оправена, то другите 3 не са. Не си давам зор- наслаждавам се на свободното си време и го губя с кеф.
Домашно животно не искам в къщи, щото и след него ще трябва да вървя. Имах котка и зам как е.
Въобще nе искам да съм на твое място...  Naughty Grinning

# 26
  • Мнения: 3 932
А-а-а-а, аз реда в къщи си го обичам, ама нещо напоследък сме на вие  Embarassed, иначе гледам пред гости да се отсрамя и да е подредено, но всичко обикновено е функция от тайфуна Дамян  Party

# 27
  • Мнения: 1 215
Аааа, изобщо не се сещам за ред вкъщи вече. Да става, каквато става! Ако трябва да чистя и подреждам, то за друго време няма да ми остане. Като ми идват гости, ако не им харесва и им се струва разхвърляно- да си одят у дома. Който ми е дошъл в къщата е дошъл мен да види, а не да ми оглежда къщата. Naughty

# 28
  • Мнения: 3 932
А-а-а-а, аз реда в къщи си го обичам, ама нещо напоследък сме на вие  Embarassed, иначе гледам пред гости да се отсрамя и да е подредено, но всичко обикновено е функция от тайфуна Дамян  Party

И пред гостите не ти пука съм забелязала. Или не ни бръснеш за гости? Grinning

Признай, че безпорядствието настъпва 3 мин след като сте дошли... smile3534 ((Познато ли ти е newsm78)
  loveuuu bash box #Onfire smile3517 newsm77 да не говорим за неизползването по предназначение на  smile3550....

# 29
  • Мнения: 1 184
Ambar опасно обяснение си направила  Grinning.

Аз определено намерих решението на този проблем. Ние си играем само на втория етаж, така че първия е годен за неочаквани гости. Иначе и ние сме като вас. Рая ми е един малък тайфун, че не мога да й смогвам на разхвърлянето. Но да ми е жива и здрава. Сега като дойде и другото бебче ще й помага, а мама да му мисли Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт