ГАБРОВСКА превъзходна ...

  • 89 222
  • 467
  •   1
Отговори
# 75
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, споделям следната информация:

На 8-ми март, в събота от 11 часа в МОЛ Габрово ще се проведе среща на бъдещи майки плюс лекция с Тони Калушкова (основателката на Happy Mums, Велико Търново). От 13 часа ще има йога за бременни. Лекцията ще бъде в кафето в студиото по йога на втория етаж в Мол-а с инструкторка от В.Търново. Вход-свободен за лекцията. Йогата е по желание и таксата е 7 лева.

# 76
  • Мнения: 48
здравейте,понеже скоро ни предстои да се запишем за детска ясла,бих искала ако може да споделите мнения кои са що годе нормалните ясли/градини и какви изисквания имат откъм дрехи,обувки и др.неща?
отвсякъде чувам различни изисквания-като комплекти дрехи 5бр,памперси,шишета-3бр,обувки еди кви си.благодаря предварително за мненията

# 77
  • Мнения: 41
Здравей те Габровски мами!
Имам много важни за мен въпроси към тези, които са раждали в Габровската болница
с лекар д-р Митев.
Аз съм от малък град и нямаме болница с аг отделение, но сестра ми живее в Габрово и
затова искам да раждам в тази болница, а и за да има на кого да разчитам в първите дни.
А ето ги и въпросите ще се радвам на всеки отговор.
Какво си носихте болницата и какво ви искаха за вас и бебето?
Доволни ли сте от престоя си там?
Ползвахте ли упойка?
Доволни ли сте от лекаря и персонала на лечебното заведение?
Бебето при вас ли беше или има стая за тях?
Платихте ли нещо и за какво?
Ми засега това ме интересува ще се радвам ако ми споделите неща които са важни
а съм пропуснала.
Благодаря предварително!


# 78
  • Мнения: 10
здравейте,понеже скоро ни предстои да се запишем за детска ясла,бих искала ако може да споделите мнения кои са що годе нормалните ясли/градини и какви изисквания имат откъм дрехи,обувки и др.неща?
отвсякъде чувам различни изисквания-като комплекти дрехи 5бр,памперси,шишета-3бр,обувки еди кви си.благодаря предварително за мненията

Здравей,
Всяка ясла си има най-вероятно различни изисквания. Ние бяхме в 1-ви юни на Палаузово, искаха да има дрехи за преобличане( аз слагах два комплекта според сезона) по три памперса на ден, шише за вода(аз даже си носех и водата), гърне(за да ги свикват), кърпа , пижама, топлинки.
За коя ясла е добра и коя лоша е много относително, зависи на какви възпитатели ще попаднеш и колко им се занимава. В една и съща ясла или градина може в едната група да е добре в другата не...Пожелавам късмет

# 79
  • Мнения: 48
здравейте,понеже скоро ни предстои да се запишем за детска ясла,бих искала ако може да споделите мнения кои са що годе нормалните ясли/градини и какви изисквания имат откъм дрехи,обувки и др.неща?
отвсякъде чувам различни изисквания-като комплекти дрехи 5бр,памперси,шишета-3бр,обувки еди кви си.благодаря предварително за мненията

Здравей,
Всяка ясла си има най-вероятно различни изисквания. Ние бяхме в 1-ви юни на Палаузово, искаха да има дрехи за преобличане( аз слагах два комплекта според сезона) по три памперса на ден, шише за вода(аз даже си носех и водата), гърне(за да ги свикват), кърпа , пижама, топлинки.
За коя ясла е добра и коя лоша е много относително, зависи на какви възпитатели ще попаднеш и колко им се занимава. В една и съща ясла или градина може в едната група да е добре в другата не...Пожелавам късмет


здравей IlievaY,мен точно тази ясла ме интересува.а има ли добри лелки там?как се държат когато примерно децата се спречкат?какви документи Ви искаха при записването,освен мед.пакет изследвания на родителя и детето?благодаря предварително   bouquet

# 80
  • Мнения: 10
здравейте,понеже скоро ни предстои да се запишем за детска ясла,бих искала ако може да споделите мнения кои са що годе нормалните ясли/градини и какви изисквания имат откъм дрехи,обувки и др.неща?
отвсякъде чувам различни изисквания-като комплекти дрехи 5бр,памперси,шишета-3бр,обувки еди кви си.благодаря предварително за мненията

Здравей,
Всяка ясла си има най-вероятно различни изисквания. Ние бяхме в 1-ви юни на Палаузово, искаха да има дрехи за преобличане( аз слагах два комплекта според сезона) по три памперса на ден, шише за вода(аз даже си носех и водата), гърне(за да ги свикват), кърпа , пижама, топлинки.
За коя ясла е добра и коя лоша е много относително, зависи на какви възпитатели ще попаднеш и колко им се занимава. В една и съща ясла или градина може в едната група да е добре в другата не...Пожелавам късмет


здравей IlievaY,мен точно тази ясла ме интересува.а има ли добри лелки там?как се държат когато примерно децата се спречкат?какви документи Ви искаха при записването,освен мед.пакет изследвания на родителя и детето?благодаря предварително   bouquet

При записването искаха изследвания на детето, молбата(която би трябвало да сте пуснали вече) и имунизационният паспорт. От групата в която бяхме сме доволни, никога не съм го вземала мръсен или нещастен, както и да звучи това. В случаите в които се е налагало да е в сборна група в същата ясла , но с други госпожи съм го взимала с памперс, който е пропуснал от пишкано и вече изсъхнал на него, невероятен ужас, и детето когато го оставях му се пълнеха очите със сълзи. Не знам коя група е , но ние бяхме на втория етаж в дясно. Никога не съм го вземала и да е бил ударен от някой, мръсен, винаги със сменен памперс и измит.

# 81
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Viktoria Atanasova, раждах в габровското АГ преди малко повече от 2 години. Раждах без избор на екип, при дежурния такъв. Раждането ми мина идеално, точно както исках и без нито един шев. Изключително доволна останах от акушерката, която на практика проведе цялото раждане, лекарят също беше на ниво, че дори и санитарката беше много мила.
Нямах никакви проблеми при престоя си в отделението, персонала беше любезен. Битовите условия не са кой знае какво, топла вода имаше само сутрин рано, храната - малко, обезателно трябва да ти носят близките.
Тогава трябваше да се носят - памперси 10-15 бр., лигнин, еднократни чаршафи за родилката, шишенце йод, превръзки, термометър; тоалетни принадлежности, чехли, чаша, прибори, като при обикновено постъпване в държавна болница.
Упойка не съм ползвала, страх ме е от упойки повече отколкото от болката. Не съм сигурна и дали се предлага в нашата болница и евентуално колко струва.
Бебетата не са при майките, носят ги на 3 часа за кърмене. Два пъти на ден дават сведения за тях и има определен час, в който могат да го извадят в коридора да го видят близките ти. Има и ВИП стаи /не помня цената на престоя там/ и там мисля, че майката е с бебето непрекъснато.
Не съм плащала и стотинка, тъй като бях без избор на екип и съм здравноосигурена.
Това е в общи линии. Дано някоя по-пряснородила мацка да пише да сравним инфото  Wink.

п.п. Не съм раждала при д-р Митев, той ми следеше бременността.

# 82
  • Мнения: 41
Viktoria Atanasova, раждах в габровското АГ преди малко повече от 2 години. Раждах без избор на екип, при дежурния такъв. Раждането ми мина идеално, точно както исках и без нито един шев. Изключително доволна останах от акушерката, която на практика проведе цялото раждане, лекарят също беше на ниво, че дори и санитарката беше много мила.
Нямах никакви проблеми при престоя си в отделението, персонала беше любезен. Битовите условия не са кой знае какво, топла вода имаше само сутрин рано, храната - малко, обезателно трябва да ти носят близките.
Тогава трябваше да се носят - памперси 10-15 бр., лигнин, еднократни чаршафи за родилката, шишенце йод, превръзки, термометър; тоалетни принадлежности, чехли, чаша, прибори, като при обикновено постъпване в държавна болница.
Упойка не съм ползвала, страх ме е от упойки повече отколкото от болката. Не съм сигурна и дали се предлага в нашата болница и евентуално колко струва.
Бебетата не са при майките, носят ги на 3 часа за кърмене. Два пъти на ден дават сведения за тях и има определен час, в който могат да го извадят в коридора да го видят близките ти. Има и ВИП стаи /не помня цената на престоя там/ и там мисля, че майката е с бебето непрекъснато.
Не съм плащала и стотинка, тъй като бях без избор на екип и съм здравноосигурена.
Това е в общи линии. Дано някоя по-пряснородила мацка да пише да сравним инфото  Wink.

п.п. Не съм раждала при д-р Митев, той ми следеше бременността.
Благодаря ти за бързия отговор, наистина много ми помогна, добре че има такъв форум и хора като теб защото човек е много по спокоен като е информиран!

# 83
  • Мнения: 13
Здравей те Габровски мами!
Имам много важни за мен въпроси към тези, които са раждали в Габровската болница
с лекар д-р Митев.
Аз съм от малък град и нямаме болница с аг отделение, но сестра ми живее в Габрово и
затова искам да раждам в тази болница, а и за да има на кого да разчитам в първите дни.
А ето ги и въпросите ще се радвам на всеки отговор.
Какво си носихте болницата и какво ви искаха за вас и бебето?
Доволни ли сте от престоя си там?
Ползвахте ли упойка?
Доволни ли сте от лекаря и персонала на лечебното заведение?
Бебето при вас ли беше или има стая за тях?
Платихте ли нещо и за какво?
Ми засега това ме интересува ще се радвам ако ми споделите неща които са важни
а съм пропуснала.
Благодаря предварително!







здравей Simple Smile

аз раждах преди два месеца и половина при д-р Митев и съм доволна Simple Smile, както са писали в коментар преди това акушерката е тази, която изражда Simple Smile докторът наблюдава Simple Smile

това, което е нужно за бебето са 10 памперса.

за теб лигнин, превръзки, йод + ботилка за разреждане, подлогани, термометър, ако искаш те ти дават, ако нямаш, чехли, принадлежности за лична хигиена и прибори, тъй като няма в болницата, и разбира се всичко, което мислиш че ще ти е необходимо Simple Smile

упойка също не съм ползвала. По отношение на цените има ги залепени на врата на аг-то.
Бебчо не спи при теб. носят ти го на три часа от 06:00 часа до 21:00 часа. ако всичко е минало добре ви изписват след 3 дена. има вип стаи, но не съм ползвала такава и не мога да ти кажа нещо в повече.

успех и дано мини всичко безпроблемно Simple Smile

# 84
  • Мнения: 13
Здравейте мами,

ето и съобщение за среща на бъдещи и настоящи родители Simple Smile


"Здравейте, започват поредицата от срещи на училището за родители в Габрово за 2014г. Първата среща ще е тази неделя - 23 март, от 11ч. - в залата на ИМКА - Габрово. Д-р Църова - педиатър ще направи специализирана презентация за ротавирусите, а скоро ще ноучите и темата за разговор с втория лектор. Очакваме да е от областта на психологията и да касае появата на дете вкъщи и детското възпитание."


ако някой има въпроси можете да пишете тук:


https://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1 … 8/157082624360737


хубава седмица ви желая Simple Smile

# 85
  • Мнения: 52
Когато аз трябваше да раждам, имаше ден на отворените врати. Можеш да разгледаш стаите, предродилна зала, родилна, да питаш за апарати, упойки, процеса на раждане и изобщо всичко, което те интересува. Нас ни развежда главната неонатоложка, мила и отзивчива жена.
Мисля, че се организираше всеки последен петък от месеца, някъде по обед. Не съм сигурна дали искаха предварително да се запишеш.

Не мога да помогна с телефонен номер, на който да позваниш.

# 86
  • Мнения: 41
Благодаря Ви за отговорите!
Решила съм тази седмица да се видя с доктора и да разгледам болницата ако е възможно
само това пътуване ме мъчи защото съм от далече.
rossi_80 искам да те питам щом бебетата ги дават от 6 до 21 вечер с какво ги хранят и изобщо какво правят, това ми е много странно и дали по време на раждането при д-р Митев те рязаха с цел да не се разкъсаш там отдолу, чертах в разни форуми че така работел?
А относно ВИП стаите не ми трябва все пак надявам се с бебчо да сме добре и след 3 дни да и ходим!

# 87
  • Мнения: 13
Благодаря Ви за отговорите!
Решила съм тази седмица да се видя с доктора и да разгледам болницата ако е възможно
само това пътуване ме мъчи защото съм от далече.
rossi_80 искам да те питам щом бебетата ги дават от 6 до 21 вечер с какво ги хранят и изобщо какво правят, това ми е много странно и дали по време на раждането при д-р Митев те рязаха с цел да не се разкъсаш там отдолу, чертах в разни форуми че така работел?
А относно ВИП стаите не ми трябва все пак надявам се с бебчо да сме добре и след 3 дни да и ходим!

здравей , ами не са ме рязали този път, защото това е второ раждане за мен (първият път ме рязаха, беше д-р Анчева тогава) имах малко разкъсване и малко шевове в сравнение с първият път. може би като за първи път те режат, за да не се разкъсваш много незнам....а за бебчета, вероятно ги дохранват Simple Smile По времето когато ти го носят бебчето то не винаги суче например защото спинка Simple Smile или заспива бързо в теб Simple Smile но бързо минават трите дена Simple Smile и като се прибереш вкъщи с мъничето всичко се нормализира Simple Smile

а за положението в болницата наистина има такава възможност за разглеждане, макар, че аз така и не го бях направила ....тогава незнаех ....общо взето е изцяло направен ремонт на родилна зала Simple Smile поне за мен това беше новото Simple Smile и персонала е доста по-мил от преди 6 години, когато раждах за първи път. можеш да попиташ да ти покажат как да къпеш бебчето и въобще задавай въпроси, ако имаш такива, не чакай те теб да питат Wink

успех с всичко и едно здраво и щастливо бебче ти желая Simple Smile

# 88
  • Мнения: 52
Момичета, искам да ви попитам дали знаете друго химическо чистене, освен в МОЛа на Еса? Някъде по центъра.  newsm78 В МОЛа са с крайно неудобно за мен работно време.

На Виктория й пожелавам леко и спокойно раждане, надявам се да сме били полезни!

# 89
  • Мнения: 41
Много ми бяхте полезни  момичета и наистина, като отида в болницата ще питам
за колкото се може повече неща, защото смятам и Вие така мислите човек, като е информиран
е много по спокоен!
Пожелавам Ви прекрасен ден!

Общи условия

Активация на акаунт