въпрос

  • 5 048
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
sunny_zt, от   девет години се бориш?!??
От все сърце ти желая всичкия късмет на този свят!

# 31
  • Мнения: 2 489
Благодаря ти!

Не точно. От девет години се мотая по лекари, заради проблеми. Започнах от 16-годишна.
Иначе опитите за бременност са малко по-малко от 5 години.

# 32
  • Мнения: 3 376
Наистина, Съни, през дълги изпитания си минала! Пожелавам ти този път наистина всичко да е много, много успешно!!

Ти каза, че проблемен ти е бил само Естрадиолът. А прогестерона как беше? Защото в статията пише, че почти в 100% от случаите на ПКЯ прогестеронът е нисък дори през лутеалната фаза, което свидетелствало и за проблеми с овулацията.

# 33
  • Мнения: 945
Дермоидната киста не иzчеzва zа съжаление (само при 2% се маха сама).... Тя съдсржа в себе си кръв, косми, zъби (чак ми стана смешно Embarassed , със zъби в корема съм). Моята е от 6 до 8 см в zависимост от времето на цикъла. И гадния zвяр докато е растял яйчника ми му е служил като торбичка и сега от него нищо не е останало Imp .

Другите кисти са пълни с вода и могат да итчеzнат сами....

На хубав ехограф кистата се виzда като 2 полукълба горе бяло, долу черно. Е, в БГ ми я видяха само като голямо черно петно (с такава техника според нем е по правилно боб да хвърлят преди да определят диагноzата Twisted Evil ) и ме наплашиха, че ще станела на тумор ако не я махна до 2 дена и т.н., ама после в ДЕ се видя ясно и ми обясниха подробно zа таzи киста.

# 34
  • Мнения: 3 376
Докторите наистина много често поставят диагнози тип "хвърляне на боб"! Imp По-добре е като не са наясно да го признаят от самото начало, за да можеш овреме да се консултираш с друг специалист и да имаш шанса някой друг да ти каже правилната диагноза. Но повечето ти поставят някаква диагноза на сляпо, че и тръгват да те лекуват за нея!

Добре, че все пак се е разбрало какво ти е. Пожелавам ти всичко да мине успешно и после бързо бързо да се озовеш в клуба на бременните!

# 35
  • Мнения: 2 489
Повечето пъти прогестеронът ми беше под нормата при изследванията на 21 ден. Но както Lali написа дуфастонът помага и това не е най-сериозният проблем.
Проблемът беше в овулацията. LH и FSH също понякога бяха в норма, понякога не.

Искам само да отбележа, че се беше получил един порочен кръг - пия клостилбегит, за да има овулация. Само, че той има антиестрогенно действие /естрадиолът е един от естрогените/ и колкото ми беше нисък естрадиолът тези хапчета ми го смъкваха още повече и фоликулът ми нарастваше, но все не можеше да узрее до необходимата големина.

Затова е наистина МНОГО ВАЖНО лечението при този проблем!

# 36
  • Мнения: 945
Цитат на: Grizabella
Пожелавам ти всичко да мине успешно и после бързо бързо да се озовеш в клуба на бременните!


Ха ха, тъпкано да ти се връща  Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт