Остров Тасос 6

  • 89 739
  • 773
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 627
Привет , мривет .

Тази година живот и здраве планувам с годеника  Mr. Green да направим една почивка на острова .

Оглеждам се за хотели - нито най евтините , нито пък много скъпи , нещо по средата . Мисля да резервирам през booking.

Прочетох тази и предишната тема и доста неща разбрах ама имам и много неясноти и притеснения .
Мисля да използвам автобус , въпреки че имаме 2 коли , нови шофьори сме и не смеем да тръгнем на толкова дълъг път още  Tired.

Като за начало да ви помоля за инфо , има ли директни автобуси от БГ  за Керамоти ?

# 331
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Привет , мривет .

Тази година живот и здраве планувам с годеника  Mr. Green да направим една почивка на острова .

Оглеждам се за хотели - нито най евтините , нито пък много скъпи , нещо по средата . Мисля да резервирам през booking.


     
http://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels?village[
тук има поне три пъти повече места за настаняване от букинга
има и още десетки сайтове

# 332
  • София
  • Мнения: 15 219
Виждам, че в линка, който е дал Петър, се е появил и нашият хотел - http://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels/kladis-club-hol … s?anchor=node-641 Simple Smile
Ето го и в booking - за да се ориентираш за цените му - http://www.booking.com/hotel/gr/kladis-club-holidays.bg.html?sid … 0bb92912ef;dcid=1
Ходихме там 2 пъти. Обичам го това място. Simple Smile

# 333
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,
моля за Вашите мнения, ако има запознати с района на  Skala Rachoni


Не знам кога ще ходите там. Ние отиваме точно в Скала Рахони края на май. Като се върнем ще пиша за селото и района, плажа.
Но сме в др. студиа.


Мисля да използвам автобус
Като за начало да ви помоля за инфо , има ли директни автобуси от БГ  за Керамоти ?

Ами виждам, че местожителството ти е Козлодуй. Чак от там надали има директни автобуси до Керамоти.
Но съм се ровила за такива от Плд и мисля, че намерих. За съжаление не пазя сайтовете.
Но поразрови из нета. Със сигурност има автобуси от България или до Керамоти, или до Кавала. От там също има фери до Тасос, но мисля, че е по-дълго разстоянието и съответно по-скъпо.

# 334
  • Мнения: 96
Аз резервирах за средата на юни.  Heart Eyes

 Искам да попитам в неделните дни ферибота от Керамоти пак ли е на често? Rolling Eyes  И знаете ли дали е проблем, че ще бъда с кола, която не е на мое име, може ли да ми направят проблем за това. Мерси Sunglasses



# 335
  • София
  • Мнения: 627
Фам Благодаря  Hug

При всички положения ще тръгна от София , ясно ми е че от Козлодуй няма автобус  Laughing То тук няма автобуси до близки градове , а какво остава до друга държава  Mr. Green

До Кавала има автобус , но ще ми е още по удобно ако е до Керамоти . От там фериботчето и сме на Тасос  Crazy .
Аз планирам почивката да ни е края на август  - началото на септември . Дано уцелим приятно време.  Flutter

Почвам да ровичкам за автобус до Керамоти , ако не намеря ще си остане София - Кавала.

# 336
  • София
  • Мнения: 13 148
koricimu, надвийте си страха и отидете с кола. Красотата на Гърция (и остров Тасос) е в намирането на кътчета и плажчета извън населените места, до които няма как да достигнете ако сте без собствен транспорт. Без кола почти нищо няма да видите. А ако плажът пред хотела не е по ваш вкус? Как ще ходите до някой друг? Поне аз не бих си причинила това. Гърция е място, до което в никакъв случай не бих отишла без кола. Е, изключвам големите градове с уреден градски транспорт.  Wink

# 337
  • София
  • Мнения: 627
koricimu, надвийте си страха и отидете с кола. Красотата на Гърция (и остров Тасос) е в намирането на кътчета и плажчета извън населените места, до които няма как да достигнете ако сте без собствен транспорт. Без кола почти нищо няма да видите. А ако плажът пред хотела не е по ваш вкус? Как ще ходите до някой друг? Поне аз не бих си причинила това. Гърция е място, до което в никакъв случай не бих отишла без кола. Е, изключвам големите градове с уреден градски транспорт.  Wink

Ох знам  че е така , ама  пусто като ти е непознато и изглежда страшно  Laughing Аз няма да карам ама дано пък милото се навие  Rolling Eyes

Има време , ще го обсъдим още веднъж  Peace

Иначе здравей и в тази тема Тaня67
   Mr. Green

# 338
  • София
  • Мнения: 160
Разписанието на фериботите е от понеделник до неделя без значение от дена. Ето линк: http://www.thassos-ferries.gr/bulgaria.html

# 339
  • софия
  • Мнения: 9 590
Здравейте, искам да попитам абсолютно ли е наложително да резервирам оттук за началото на юни, има ли шанс за този период да си търся и намеря настаняване на място?
Признавам не съм чела цялата тема  Simple Smile
Не съм се ориентирала още за кой район.

# 340
  • Мнения: 11 080
Здравейте, искам да попитам абсолютно ли е наложително да резервирам оттук за началото на юни, има ли шанс за този период да си търся и намеря настаняване на място?
1. Не 2. Да, без проблеми.
 Sunglasses

# 341
  • софия
  • Мнения: 9 590
Тенкю, Параходче   bouquet

# 342
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Някой има ли опит с отмяна на резервация?Имаме резервация за Амарилис,но поради неочаквано стекли се обстоятелства няма да можем да пътуваме.Изпратихме капаро 200 евро-да се надявам ли ,че ще ни върнат поне някаква част от сумата-предвид това,че резервацията ни е за края на август?В сайта им не откривам никаква информация по въпроса... newsm78

# 343
  • Мнения: X
Някой има ли опит с отмяна на резервация?Имаме резервация за Амарилис,но поради неочаквано стекли се обстоятелства няма да можем да пътуваме.Изпратихме капаро 200 евро-да се надявам ли ,че ще ни върнат поне някаква част от сумата-предвид това,че резервацията ни е за края на август?В сайта им не откривам никаква информация по въпроса... newsm78

Ами пиши им. Питай ги. Малко е вероятно тук някой точно в това студио да е имал подобна случка.

# 344
  • Мнения: 4 593
Много моля за мнения ако някой е бил в някой от тези хотели Trypiti Bungalows или Pachis Beach, че по снимките не ми изглеждат добре, но имат добри оферти за м.май  със закуски и вечери, става въпрос за 4-5нощувки
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт