ДЕКЕМВРИ наближава, бебевалежа се задава!

  • 29 350
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36

Искам да ви питам вие какви матраци сте взимали за сгъваеми кошарки.В смисъл има ли значение дали ще е сгъваем матрак или не и дали матрака ще е на същата марка като кошарката. Сега точно оглеждам в Хиполенд и се чудя какво да правя , а петък наближава . Трябва да решавам какво ще купувам ..  Wink

Според мен матрака трябва да е сгъваем, защото си представи отивате на гости  напр. при някои от бабите и искате да си вземете кошарата сгъвате я и дотук ок, но матрака не може. И затова си мисля че на сгъваема кошара най-добре сгъваем матрак Simple Smile
В това отношение няма да имаме такъв проблем.През зимата ще живеем при родителите за ММ , а при нашите ,ако отидем за нощувка има креватче от брат ми , което можем да използваме за бебето.

# 61
  • Мнения: 128
Съншайн, нашата сгъваема кошара я ползвахме инцидентно за по 2-3 нощувки, когато гостуваме при баща ми. Затова не бях купувала матрак - сгъвам отдолу някое дебело одеяло и така спеше дребната преди. Сега обаче съм решила да взема матраче и за там - също съм се насочила към сгъваемите. Но пак е планирано за инцидентно използване. Ако кошарката ще се използва като постоянното легло на бебо, вероятно щях да гледам другите матраци (предпочитам тези от пяна) - не ми се иска на постоянния матрак да има такива гънки, каквито се получават на сгъваемите.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Добро утро и от мен. Аз съм се ококорила още в 6ч Sad И не мога, и не мога да заспя. Гледаме се с малкият, че онази леля от градината ми разболя детето #Cussing out Ама още не мога да я хвана, да и кажа аз къде зимуват раците.
Това за матрака е добра идея. Ще трябва да помислим и ние над този въпрос. Защото имаме малко матраче от на Калоян леглото и мислехме него да слагаме newsm78 Ще видим как ще е.

# 63
  • Мнения: 253
Тди,аз мислех така да правя,но имаше пак друг проблем и мъжа и я хвана и не може да се сваля да се пере  Peace
Иначе в Продавалник си харесах на Чико-мноого е хубава с 4 колела

# 64
  • София
  • Мнения: 89
 newsm76 TDI, ХО-ХО-ХО  santa2  
На мен днес ми е последният работен ден, момичета  newsm44! Нали за 45 дневния болничен не се брои и самия ден на термина? Т.е. последно се гледал терминът ми по менструалния цикъл и тогава се пада 3-ти януари! Значи почвам да броя 45 дни до 2-ри януари включително, нали? Че съм на АГ чак в четвъртък! Пълна каша, а на линийката си ми излиза друго, ама все ще е някъде там  Laughing

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Запис и от мен в новата тема. Многоооо бързо пишете Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 66
  • Мнения: 277
newsm76 TDI, ХО-ХО-ХО  santa2  
На мен днес ми е последният работен ден, момичета  newsm44! Нали за 45 дневния болничен не се брои и самия ден на термина? Т.е. последно се гледал терминът ми по менструалния цикъл и тогава се пада 3-ти януари! Значи почвам да броя 45 дни до 2-ри януари включително, нали? Че съм на АГ чак в четвъртък! Пълна каша, а на линийката си ми излиза друго, ама все ще е някъде там  Laughing
Сега си погледнах моя болничен,че още не съм го предала та....термина ми е на 24.12 ,а болничния ми е до 23.12 вкл. и ми е от 9.11 ,точно 45 дни,а аз преди ги смятах заедно с датата на термина
(24.12) и ми се падаше че трябва да изляза от 10.11 в болничен,но съм грешала

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Ооо момичета, забравих да ви споделя от бързане да ви прочета. Вчера бяхме на финална обиколка за покупки. Много се колебаех какво коритце да взема. Накрая се спрях на това.http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/produkti-za-banya-i-h … raturen-indikator. Много ми харесва, тъй като е практично, ако нямате място къде да държите обикновено пластмасово корито. Има сензор за температурата на водата и дупка, през която да се изтече след баня. Лесно преносимо и компактно. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 68
  • Мнения: 107
ЛЛЛ може ли да задам първа въпроса си???  newsm78 Аз съм с импланти ,моя доктор каза ,че няма проблеми за кърменето, Но това което ме интересува е : след като бебето хапне,после трябва ли да изцеждам остатъка за да не се образуват бучки и мастити или не?? Ръчно или с помпа ??? И ... пак това кето ме притеснява е : ако е в кувиоз ,,и например ми я дадат след 1 седмица,..как става закърмането?? Сина ми беше 1 седмица в кувиоз и после беше мъка голяма докато започне ,И остана злоядо и до сега..Беше мъка не удоволствие...

Наново копирам въпроса си ,защото си ме подминала по горе....  bouquet

# 69
  • Мнения: 289
*Cveteto*, добре дошла при нас  Hug Разбира се, че те искаме тук  Grinning Аз дори вече имам едно въпросче...т.като си мислех, че имайки коластра от сега ще имам и кърма. Някъде обаче четох, че това не е сигурно... ЛЛЛ: Та въроса ми е , предпоставка ли е това че имам коластра от 5 мес.  да имам и кърма? Благодаря предварително за отговора  Hug
Привет Firenelly ,
 Коластрата по време на бременността се появява под влияние на хормоните. Някои майки я имат от по-рано, други в последните месеци, а при трети се появява чак след раждането. След раждането в резултат на хормоните, които се освобождават при отделянето на плацентата лактогенезата, преминава във втория си етап и количеството мляко рязко се увеличава. За да продължи и да се стимулира лактацията обаче в третия етап от основно значение е честата стимулация на гърдите посредством сукането на бебето. Би било добре да има минимум 8-12 или повече кърмения за денонощие, включително и няколко през нощта. Добре би било да се избягва и даването на биберон-залъгалка и вода, чай или друго, особено в първите седмици след раждането, тъй като това би могло да повлияе негативно на апетита и честотата на сукане на бебето.
 С две думи колкото повече кърмения, толкова повече мляко, тъй като правим мляко на принципа търсене-предлагане.
 Ето някои интересни статии, в които всичко това е обяснено по-детайлно и предполагам, че ще ти е полезно и интересно да се запознаеш:
Анатомия на работещата гърда
Да чуем за човешките гърди! Част І
Да чуем за човешките гърди! Част ІІ
 Пожелавам ти прекрасно и дълго кърмене! Ако изникнат още върпосчета, питай!  Hug

# 70
  • Мнения: 289
ЛЛЛ може ли да задам първа въпроса си???  newsm78 Аз съм с импланти ,моя доктор каза ,че няма проблеми за кърменето, Но това което ме интересува е : след като бебето хапне,после трябва ли да изцеждам остатъка за да не се образуват бучки и мастити или не?? Ръчно или с помпа ??? И ... пак това кето ме притеснява е : ако е в кувиоз ,,и например ми я дадат след 1 седмица,..как става закърмането?? Сина ми беше 1 седмица в кувиоз и после беше мъка голяма докато започне ,И остана злоядо и до сега..Беше мъка не удоволствие...
Здравей mammapak,
 Чудесно е, че се интересуваш от информация за кърмене още преди раждането! Често информацията и предварителната нагласа са решаващи за успешността на кърменето! Hug
 Поставянето на импланти вече обичайно се прави така, че да не бъде засегната гърдата и това да се отрази на възможността на майката да кърми.Предполагам може да се довериш и на мнението на лекаря.
 След като бебето е изпразнило добре гърдата обичайно няма нужда да бъде изцеждана докрай. Ако то суче често оказва силна стимулация на лактацията и допълнителното изцеждане може да стимулира свръхлактация и свързаните с това  препълвания и запушвания на млечни каналчета. Ако в даден момент обаче усетиш препълване и напрегнатост в гърдите , а бебето не може да суче, за да ги облекчи, би могла да изцедиш малко мляко, но само колкото да отпусне и да предотврати запушвания.
 В най-добрия случай би било хубаво кърменето да започне колкото може по-скоро след раждането. В някои случаи обаче, като след секцио или ако бебето се наложи да стои в кувиоз този момент може да бъде отложен. Ако това се случи би било добре майката да започне изцеждане на гърдите горе долу толкова пъти, колкото кърмения би имало бебето за денонощие, за да стимулира лактацията. За новороденото те са около 10-12 пъти. Чудесно би било ако и в болницата имат практика и позволяват на бебето да бъде предлагана изцедената кърма.
 Тъй като бебетата могат бързо да привикнат към храненето от шише, преходът към връщане на гърда може да изисква известно време и търпение, но често с постоянство и прилагането на различни стратегии, усилията се увенчават с успех.
 Относно методът на изцеждане за едни жени е по-лесно с помпада, а за други на ръка. Ако искаш мога да ти дам информация как се прави във втория случай.
 Надявам се и ти пожелавам този път да можеш веднага да гушкаш своето бебе, но ако евентуално се наложи да сте разделени, можеш да си запишеш телефона на ЛЛЛ или ако имаш възможност да пишеш тук, за да можем да сме полезни с конкректни идеи, подходящи за ситуацията в която се намирате! Желая ти и този път да успееш да се насладиш напълно на едно безпроблемно и приятно кърмене! Hug
 

# 71
  • Мнения: 256
За сгъваемите кошарки и матрачетата - според мен ако леглото ще се ползва за постоянно спане определено един хубав матрак е за предпочитане през сгъваемите такива, които имат гънки и в крайна сметка са си един тънък дунапрен, който с времето доста сляга и се деформира.
*Cveteto*, какво мислиш за предварителната подготовката на гърдите за кърмене. Изчела съм много статии по въпроса. От личния ми опит с двете деца не съм си подготвяла гърдите с нищо и кърмих безпроблемно дълго време. Но сега се чудя да започвам ли да мажа с нещо или не. Благодаря предварително Simple Smile

# 72
  • UK
  • Мнения: 5 999
[b]*Cveteto*[/b] много полезна информация ни поднасяш относно кърменето, но аз искам да помоля за линк, как да използваме помпата за кърма?
На мен, ми подариха електрическа ползвана малко на MEDELA swing дфуфазна, но няма никакво упътване към нея newsm78

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Момичата, моята комшийка, на която термина и беше 27.11 е родила на 14-ти. Много се зарадвах, но се и подтиснах. Иска ми се и аз да съм родила вече и всичкото притеснение да минава вече.

# 74
  • Мнения: 11
Здравейте,

Страхотна нова темичка,  newsm10

Добре дошли на консултантите от ЛЛЛ, ще им бъда много благодарна за помоща.

Играчките съм ги прибрала, може би като стане на месец поне ще започна да ги давам на бебето, вчера една приятелка ми донесе гимнастика за бебе и играчката от гимнастиката може да се слага и на кошарката. Grinning.

И при мен бебето от два дни не спира да мърда, и имам постоянно стягане на корема, но нямам болки, така че все още съм спокойна, багажа за болницата не ми е приготвен, нещо ме мързи, а и съм започнала да спя по всяко време.
Краката и ръцете все още не ми се подуват въпреки че съм качила 13 кг. досега, но за сметка на това как ме болят ставите, ужас...

Общи условия

Активация на акаунт