Избор на сушилня - 4

  • 99 909
  • 838
  •   1
Отговори
# 825
  • Русе
  • Мнения: 3 711

Не е по темата, но може би е отговор на горния въпрос, Преди няколко години и при нас се образуваше мухъл в ъгъла на спалнята /не от сушилня, тя дойде по-късно  Grinning/. Причината открихме, когато правихме външна изолация - имаше разстояние между двата панела , което строителите бяха се опитали да запушат с хартиен чувал от цемент  Joy.  Може и при вас да е проблем с нещо такова.
Не знам дали и по другите градове е така, но в Козлодуй май е практика - и при нас беше същото  Simple Smile

И за да не е съвсем в страни от темата да кажа нещо и за сушилните. От около половин година сме с Beko DPU8360X. Преди това бяхме с комбинирана Candy. Разликата е огромна в полза на отделните уреди. Не, че казвам нещо ново, но... да си кажа Crazy Предишната толко много ми мачкаше дрехите, че предпочитах да си ги суша окичени по радиаторите. Единственото нещо, което не ми харесва на Beko-то е, че няма отделна програма за сушене на юргани (олекотени завивки), но и така се справям  Simple Smile

Точно така бях и аз, но все пак бях доволна от Кандито, все пак е технология преди 12-12 г, само не бих казала, че чак мачка дрехите, но и не я ползвах за всяко сушене. Сега разбира се от Бекото съм много по-доволна, програма за олекотени изобщо не ми липсва, суша си ги на екстра памук с топки.

# 826
  • Мнения: 191
Нашето Candy беше 5+5 кг. (5кг. пере и 5кг. суши). Да, ама ако оставя всички дрехи, които са изпрани да се сушат, ставаше страшно - не можеха и да се изгладят като хората. Пробвах да суша и аз с едни топки (с бодлички), но шума е страшен. А и след едното сушене едната бодличка се беше отчупила, та ме достраша да пускам пак с топки.

# 827
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Тя тази май по-нов модел от моЙта старата, тя беше 5+2,5 и вадех дрехи или пък много често перях на една супер кратка програма и после сушах. Предимството й беше, че я пусках вечер да изпера и сутринта и е изсушила, няма нужда да прехвърлям. Но това май и беше единственото предимство Simple Smile. Нямаше програми, само време.

# 828
  • Мнения: 259
Не е по темата, но може би е отговор на горния въпрос, Преди няколко години и при нас се образуваше мухъл в ъгъла на спалнята /не от сушилня, тя дойде по-късно  Grinning/. Причината открихме, когато правихме външна изолация - имаше разстояние между двата панела , което строителите бяха се опитали да запушат с хартиен чувал от цемент  Joy.  Може и при вас да е проблем с нещо такова.
Не знам, но не мисля. Имаме външна и вътрешна изолация. И досега не е имало такъв проблем. Сложихме сушилнята в спалнята, поради липса на място. Не знам дали може причината да е ,че пералнята ни е с по-малко обороти, мисля че 800, и не излизат най-изцентруфугирани. Но пак не би трябвало толкова влага да отделя ,според мен поне.

# 829
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте!
Моля и аз за съвет за сушилня. Чакаме бебе лятото и това е прекият повод, макар че отдавна си мечтая да изчезнат просторите вкъщи  Embarassed

Важно за мен е дрехите да излизат колкото се може по-изгладени. В момента почти не гладим, но понякога дрехите са ужасно намачкани от простирането на малкия простор. Примерно спортни ризи на мъжа ми- като дъвкани от крава са...така че мисля, че със сушилня 100% ще е по-добре.
Друго важно- да е клас А, конензаторна. Ще я държа в кухня (бокс, свързан с хола, зад бокса има и тераса и мога да отварям прозорец зад сушилнята). Другият вариант беше да остъклим терасата и на нея, но на първо време ще е вътре.

Искаше ми се цена до 800 лв, но за за Клас А е почти невъзможно. И стана близо 1000. И сега изборът е между:

Електролукс:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/688301/P11100201/Sushilnya … TROLUX-EDH3684PDW

Блумберг
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … BERG-TKF-7451-A30

И Зануси (най-евтино, макар че май е най-нисък клас)

http://www.technohit.bg/products/2012/03/28/sushilnya-kondenzato … g-zanussi-zth485/

Клоня към електролукс заради повечето кг (пералнята ни е 6, но доколкото знам е добре сушилнята да е повече) Но гледам, че няма функция "парогенератор". Не е ли точно това функцията гладене?

Изобщо има ли някой с опит с този Електролукс или някой от другите 2 модела да каже мнения- за ефект изгладени, шум, качество (дали къса, мачка, суши всички материи).

Мерси предварително!

# 830
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Когато дрехите са по-малко, излизат почти ненамачкани. Затова е важно сушилнята да е с голям обем.
Второ, добре е да е кондензационна с термопомпа.

Аз, признавам си, не знам сушилня да глади. Да, излизат не толкова намачкани, но им личи, че не са гладени с ютия. На някои дрехи по-малко, зависи от материята. Примерно синтетиката може да не се глади. Памукът почти винаги го гладя. А пък ризи не мога да си представя да нямат нужда от гладене, освен ако не са спортни и да им стои добре намачкани.


Моята е Electrolux и съм доволна. В темата има и много добри мнения за Беко с термопомпа, която излиза към 800 лв.

# 831
  • София
  • Мнения: 2 296
Пипи, за 850 лв беше Бекото с термопомпа, клас А - погледни го и него. Тук са много доволни от него. Май повече от електролукс.

Не съм ползвала тези модели, които си набелязала, предполагам, ще се включи някой с електролукс - имаше доста. При него се оплакват главно от много влага обаче.

Обърни внимание в упътването на сушилнята дали има програма за вълна (не вярвай на написаното от продавача, че е малко неточно в повечето случаи) - много малко сушилни сушат вълна, повечето я "освежават". Ако ти е важно - внимавай и за това.

Сушилните с термопомпа не мачкат като цяло - освен ако не си я претъпкала и не си я пуснала на прекалено силно изсушаване.

Пп леко повторих Ясмина....

# 832
  • София
  • Мнения: 358
Пипи, за 850 лв беше Бекото с термопомпа, клас А - погледни го и него. Тук са много доволни от него. Май повече от електролукс.

 newsm10

# 833
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Мерси много. По принцип не харесвам Веко, имам много лош опит с едни котлони..Но знам, че си е различно за всеки уред, така че ще проверя и за него.

Ако има други, ползвали Електролукс, да кажат. Учудва ме това за влагата, уж е висок клас уред, да са направили такъв пропуск...

# 834
# 835
  • Мнения: 476
Мерси много. По принцип не харесвам Веко, имам много лош опит с едни котлони..Но знам, че си е различно за всеки уред, така че ще проверя и за него.

Ако има други, ползвали Електролукс, да кажат. Учудва ме това за влагата, уж е висок клас уред, да са направили такъв пропуск...

Аз съм точно с този Електролукс, за който си писала. Нямам голям опит в ползването, защото го имаме само от месец. За сега съм много доволна, ама аз ползвам само една и съща програма Extra Dry Simple Smile

Като цяло дрехите не са намачкани, с изключение на чаршафите. Нямам идея защо излизат видимо по-намачки. Аз обаче да уточня- не ползвам топки за сушене. Все си мисля, че ако купя и ползвам ще имам една идея по -добър резултат, по-кратко време за сушене поради разбухването, по-ненамачкани чаршафи. Но пак казвам това важи само за чаршафи, иначе тениски, дънки и т.н. по моите критерии излизат супер "изгладени" Simple Smile , въобще нищо не гладим после. Simple Smile Питай какво конкретно те интересува за модела.

# 836
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Светлана, мерси. Амии ние си го взехме вече, не можах да устоя вчера  Sunglasses Много му се радвам на този уред, един път вече го пробвахме, добре беше, но нямам база за сравнение. Ползвах "cupboard dry" от страх да не се повредят дънките, но на следващо пране ще ползвам Екстра, че останаха леко влажни

Иии  хайде да отиваме в другата тема послушно  Laughing

# 837
  • Мнения: 476
Elektrolux ли взехте?

# 838

Общи условия

Активация на акаунт