Мартенския татко много е щастлив, усеща вече малкия сладкиш!

  • 28 662
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 183
Само като допълнение към mylilly, относно цената за раждане във Вита
В цената от 1900 лв за за здравно-неосигурени / 1500 за здравно-осигурени/ са включени:
- раждане
- престой (3 или 4 дена зависи от вида раждане)
- епидурална упойка
- присъствие на бащата на раждането (евентуално)
- храна
- изследвания и ваксини за бебето
Последната точка - изследванията за бебето, се оказва че в много частни болници се плащат допълнително. След раждането те сюрпризират с едни 500 - 600 лв, които са уж за ваксини, а по принцип тези ваксини са безплатни са по здравна каса.
Така че където и да раждате, ако клиниката е частна се поинтересувайте относно това, какво се включва в цената на пакета за раждане, за да не се наложи мъжа ви да тегли кредит докато вие раждате  Laughing


Пък аз си мислех, че навсякъде в пакета всичко ти се включва. Мога да допълня, че в цената е включен и преглед, не помня колко дни след изписването, когато ти махат и конците. То при мен след секциото не бяха точно шевове, по-скоро бяха 2 скобички в двата края на разреза, който изглеждаше като едногодишен белег от одраскване. Сега изобщо не си личи. Някакъв пластичен шев се води.

# 61
  • Мнения: 593
Ох, за пореден път не намирам новата тема, просто защото не съм се записала  Grinning

Като казахте секцио и белези - един малко гаден въпрос, ама ме мъчи от скоро. Като правят второ секцио, дали режат върху белега от първото или малко по-нагоре, надолу...? Стана ми интересно дали като имаш 2-3 пъти секцио и имаш и 2-3 белега, че ще стане голямо мазало. Моите белези си личат..те са и от скоро де и после един от секцио и после още един и тоооо, жена му на Франкинщайн пасти да яде... Sad

# 62
  • Мнения: 9
Добро утро момичета   bouquet
След промените който се правиха по сайта тези дни, 1ва страничка може да се редактира само няколко часа след създаването й. Така че всички щъркелчета и добавяния ще трябва да почакат до новата тема Confused

# 63
  • Мнения: 12
Здравейте и добре дошли на всички нови бремелинки   bouquet Леко бременеене и много положителни емоции през цялата бременност и след това разбира се   Hug
Относно кг съм +6, но си мисля, че основно е на коремчето и циците  smile3521
За болницата засега съм се спряла на Шейново, но само поради причината, че имам позната акушерла там.
Хубва ден на всички  newsm68

# 64
  • София
  • Мнения: 183
Ох, за пореден път не намирам новата тема, просто защото не съм се записала  Grinning

Като казахте секцио и белези - един малко гаден въпрос, ама ме мъчи от скоро. Като правят второ секцио, дали режат върху белега от първото или малко по-нагоре, надолу...? Стана ми интересно дали като имаш 2-3 пъти секцио и имаш и 2-3 белега, че ще стане голямо мазало. Моите белези си личат..те са и от скоро де и после един от секцио и после още един и тоооо, жена му на Франкинщайн пасти да яде... Sad



Ами и аз не съм се замисляла  Thinking По-скоро зависи как ще те зашият. Аз и след второто се надявам да нямам белег.А не съм ползвала никакви кремове и мехлеми против белези.  Майка ми наскоро я оперираха и каза, че си е баш шита и ще останат белези. Явно зависи от хирурга и техниките, които използва.

# 65
  • Мнения: 102
Здравейте,
За секциото-на мен от първото почти не ми е останал белег, въпреки че не съм се мазала с кремове. Втория път се надявам да е ресекцио т.е. на същото място. Четох, че обикновенно практиката е такава.
Всичко зависи от хирурга и от индивидуалното възстановяване на кожата.

# 66
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,
ето един полезен тренинг, който в рамките на един ден дава много полезна информация и практическа подготовка за раждането, а в момента има и отстъпка за ранни записвания: https://www.facebook.com/events/1430651290486890/

# 67
# 68
  • Мнения: 248
Здравейте момичета, искам да ви попитам вие какви витамини за бременни взимате и как ви се отразяват?
Аз пия Пренатал и вече изпих някъде около половината опаковка (от общо 100), но от около седмица някъде нещо не ми понасят. След като взема таблеткаи започва да ми се гади ужасно много. Един ден дори се скъсах да повръщам.  newsm78 Срамота е като се има в предвид, че в първите три месеца веднъж не съм повръщала   Sick

# 69
  • Мнения: 16
*Teya* витамините се пият след като си яла. Ако си ги пила на гладно нищо чудно, че си повръщала.  Peace Аз също пия Пренатал на Джеймсън, като ги редувам с Огестан. Пия ги от близо 3 месеца и нямам проблеми. Нито съм качила килограми, нито съм повръщала  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 481
тея,нали не пиеш витамините на гладно-тогава със сигурност няма да ти понасят...Аз също пих Пренатал преди месец и не съм усетила  дискомфорт,а в момента пия Витамам!  Peace

# 71
  • Мнения: 2 094
Здравейте момичета, искам да ви попитам вие какви витамини за бременни взимате и как ви се отразяват?
Аз пия Пренатал и вече изпих някъде около половината опаковка (от общо 100), но от около седмица някъде нещо не ми понасят. След като взема таблеткаи започва да ми се гади ужасно много. Един ден дори се скъсах да повръщам.  newsm78 Срамота е като се има в предвид, че в първите три месеца веднъж не съм повръщала   Sick

Аз до скоро пих прегнакер , но тъй като са по-трудни за откриване в аптеките,последния път  си взех Актив мама на допелхерц  . Нямам оплаквания

# 72
  • Мнения: 248
Ами уж ги пия някъде към 2 следобед... не че е веднага след хранене, но определено не е на празен стомах... не знам... Освен да започна да ги пия по време на обяда или веднага след това  Embarassed

# 73
  • Мнения: 16
Аз ги пия след вечеря. Стоят на нощното ми шкафче, за да не ги забравя Simple Smile

# 74
  • Мнения: 0
*Teya* - и аз ги пих Пренатала и веднага ми ставаше лошо, и на мен през първото тримесечие почти не ми ставаше лошо, а сега само да ги изпия и веднага се започва. Сега си взех pregnacare и май добре ми действат. Сравнявах опаковките и лекарката питах, и май пренатала е доста силен.  Centrum materna мисля, че са много хубави но вече не ги вкарват. Май всички центрум и обикновените и за деца са ги спрели.

Общи условия

Активация на акаунт