За модата на (себе) изразяване

  • 8 615
  • 195
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
От много време се чудя каква е тази мода в словореда, която се налага напоследък.
Моля някой по-умен да ми обясни защо започнаха масово да го слагат това "за което" на края на изречението.

"Благодаря ти, за което."

а не примерно: " ....за което ти благодаря."

Друго, което ми е странно как се наложи е модата на совите и бухалите.
Пак моля, някой по фйешън да ми разясни защо толкова е модно да се носят бухали, какво символизират те и има ли Приятно ми е...пръст в това  Mr. Green

Ако други от вас са забелязали някакви новоналожени модности, могат да ги споделят.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
За бухалите не знам, защото не разбирам смисъла на модата - как така някой отвън ще налага да се носи нещо, и независимо дали ти харесва, го следваш, защото е "модерно". По същата логика не разбирам защо са модерни капси, мустаци, черепи.

Но за "благодаря за което" имам предположение, че идва спонтанно, защото обикновено то не е основният смисъл на изречението, но "вметваме", че сме благодарни. И понеже не може дда остане само "благодаря", допълваме "за което".

# 2
  • София
  • Мнения: 1 348
И всичко свързано с котки в момента е хипер модерно...Аз това с мустаците не го разбирам,сигурно има някаква символика.

Посочения словоред не ме притеснява особено.Неграмотността ме дразни повече,особено в трибуквени думи и прости изречения.

# 3
  • Мнения: 6 365
Модата да носиш едновременно малко кученце и аксесоари от кожа-
опашки, яки. Не мога да разбера коя кифла е понесла някаква живинка
и коя "живинка" всъщност е траперски аксесоар от кожичка.

# 4
  • Мнения: 2 674
Совите символизират мъдрост и смърт. Аз си направих нискобюджетен филм, когато дъщеря ми намери сова играчка на пътя. Grinning

# 5
  • Мнения: X
И за какво се разказва във филма?

О да, това с кожите е гадно. Но може пък да са еко-меко, поне силно се надявам да е така.

# 6
  • Мнения: 2 674
само страшни работи, смърт, лошо, черно, гадно, зловещо и съпроводено с много нещастия. нали съм истинска майка. Laughing филмът е само в главата ми, да не ме питаш къде може да го гледаш.

# 7
  • Мнения: X
Хах, Цоне, аз съвсем лековерно си помислих, че си заснела филм  Joy

# 8
  • Мнения: 2 161
Модата да носиш едновременно малко кученце и аксесоари от кожа-
опашки, яки. Не мога да разбера коя кифла е понесла някаква живинка
и коя "живинка" всъщност е траперски аксесоар от кожичка.
Аз от ерата на майката на моята маминка не съм виждала  лисича опашка около врата.
И освен това, защо да не обичам животни и кожени дрехи. Като имам палта, якета и елеци с лисичи кожички , лицеви кожи и тн, да не би да развъждам лисици и да ги водя на каишка. Мога да съм с кожено палто и пак да прегръщам малко кученце. И уверявам те, че и през ум не ми е минавало да си правя шапка от него.

# 9
  • Мнения: X
Е, то е ясно, че няма нужда да го правиш собственоръчно. Има други "добри" хора, които го правят вместо теб, за да си носиш дрехите с чиста съвест.

# 10
  • Мнения: 9 041
И всичко свързано с котки в момента е хипер модерно...Аз това с мустаците не го разбирам,сигурно има някаква символика.

Посочения словоред не ме притеснява особено.Неграмотността ме дразни повече,особено в трибуквени думи и прости изречения.

Поводът е моември - месецът, в който сме съпричастни към мъжете с рак на простатата  Peace
Нещо като рака на гърдата, розовите лентички, мъжете със сутиени и прочее

# 11
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Совите са красиви- хич не ми пука дали са модерни Heart Eyes. Символ са на богинята Атина Палада и съответно на мъдростта.

Относно модата в словореда- според мен се налага от повсеместната вече неграмотност и странната тенденция да се гордееш с нея ("Ти ли ще ми кажеш как да пиша?" Tired).

# 12
  • Мнения: 1
Защото: "Совите не са това което са" Whistling
А какви сови имаше на времето,ехеееее Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 348
И всичко свързано с котки в момента е хипер модерно...Аз това с мустаците не го разбирам,сигурно има някаква символика.

Посочения словоред не ме притеснява особено.Неграмотността ме дразни повече,особено в трибуквени думи и прости изречения.

Поводът е моември - месецът, в който сме съпричастни към мъжете с рак на простатата  Peace
Нещо като рака на гърдата, розовите лентички, мъжете със сутиени и прочее

Разбрах вече.Хубава кауза Peace

# 14
  • Мнения: 4 569
Откъде дойде модата на шарените клинове? Щом аз ги забелязвам, а не обръщам кой знае какво внимание кой как е облечен и ги виждам.

Общи условия

Активация на акаунт