Отказва да яде твърда храна

  • 2 849
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
Не мисля, че е от храната, сигурно сънува или просто се е превъзбудило детето от нещо през деня.
За храненето - не му давай гризанки и подобни - ще свикне на това и после ще ти е много трудно да го научиш на нормална храна. Синът ми беше на година и половина когато ходихме до България. Там бабите за нула време го захраниха с шоколад, разни зрънчовци и подобни  Tired
После с голям зор върнах стария режим на хранене и правила.
Може да му предлагаш храни, които да взима с ръка и да се храни сам.
Например на малки хапки банан, мека круша, пъпеш, авокадо, задушен морков, сладък картоф, меки сирена, парченца хляб и каквото друго се сетиш. Предлагай, не се отказвай! Все за нещо ще се закачи.
Аз дори леща съм давала да си взима сама с  ръце, зърната само - много е цапащо, но е вариант.
Бъди креативна, не се отказвай!  :hug
ами! хич не се отказвам и това пробвам от време на време.Банани яде,но нищо друго,а от тях много се запича и не давам често. а след безсънната и гладна нощ сега отново сме с попарата.......
да не би!?... имали вариант да се наяжда с много малко твърда храна,смисал мляко яде по 200гр. и педито каза 4е 200 трябва да е пюрето тогава,а ако то го засища веднага и се нахранва за момента за това да не иска? хм.. да но явно няма да е това защото търси мляко ако е ял малко.

# 16
  • Мнения: 6 214
Да не би да има някаква непоносимост?  newsm78

# 17
  • Мнения: 61
Да не би да има някаква непоносимост?  newsm78
и аз това се чудя дали може да го боли корема...и че знае,че ако го изяде ще го боли и за това не иска.Че имаше много силни колки така беше,че баща му е чуствителен стомах да се е метнал на него добре, ама от полвин пюре и то тиква и морков- цяла вече номера плака и се напъва, сърди се буди се, върти се,а то всеки път е така когато яде.А преди пак казвам не беше така ядеше си всичко и много му харесваше.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 044
Вчера какво е ял за целия ден и какво си дала за вечеря? Плодовото пюре не засища и ако с това е вечерял, нищо чудно да е гладен. Пробвала ли си да дадеш мляко, успокоява ли се ?

# 19
  • Мнения: 61
Вчера какво е ял за целия ден и какво си дала за вечеря? Плодовото пюре не засища и ако с това е вечерял, нищо чудно да е гладен. Пробвала ли си да дадеш мляко, успокоява ли се ?
вчера си яде пак мляко целия ден,с малки опити на обяд- тиква и картоф,до половината го изяде и се отказа.
плодови не иска явно му киселеят 

# 20
  • Мнения: 6 214

плодови не иска явно му киселеят 
Плодовите пюрета не са задължителни.  Peace

# 21
  • Мнения: 61

плодови не иска явно му киселеят  
Плодовите пюрета не са задължителни.  Peace
не казвам че са задължителни,но съм пробвала и с тях да видя дали не харесва зеленчукови или просто не иска да яде. А преди ги ядеше и тях,с бисквитки без бисквитки, круши, сливи, всичко,  а сега като се запече нз какво да му дам, защото не яде нито круша нито слива . само с чай се оправяме

ще се побъркаме вече в къщи...! два дни не беше ял нищо освен мляко. Днес хапна малко пюре на обяд и каша следобед сега се къса от рев,пръцка, урига се и се привива както беше с коликите на 2 месеца , а сега е на 11.
Незнам какво да го правим и в понеделник на консултацията мислим ще питаме педито за някакъв специалист.

Последна редакция: сб, 30 ное 2013, 23:01 от AnMary

# 22
  • Мнения: 6 214
ще се побъркаме вече в къщи...! два дни не беше ял нищо освен мляко. Днес хапна малко пюре на обяд и каша следобед сега се къса от рев,пръцка, урига се и се привива както беше с коликите на 2 месеца , а сега е на 11.
Незнам какво да го правим и в понеделник на консултацията мислим ще питаме педито за някакъв специалист.
Питайте. Май е за гастроентеролог. И пиши пак.  Hug

# 23
  • Мнения: 61
ще се побъркаме вече в къщи...! два дни не беше ял нищо освен мляко. Днес хапна малко пюре на обяд и каша следобед сега се къса от рев,пръцка, урига се и се привива както беше с коликите на 2 месеца , а сега е на 11.
Незнам какво да го правим и в понеделник на консултацията мислим ще питаме педито за някакъв специалист.
Питайте. Май е за гастроентеролог. И пиши пак.  Hug
как протича преглед при такъв специалист  Sad Sad Sad Sad

# 24
  • Мнения: 6 214
ще се побъркаме вече в къщи...! два дни не беше ял нищо освен мляко. Днес хапна малко пюре на обяд и каша следобед сега се къса от рев,пръцка, урига се и се привива както беше с коликите на 2 месеца , а сега е на 11.
Незнам какво да го правим и в понеделник на консултацията мислим ще питаме педито за някакъв специалист.
Питайте. Май е за гастроентеролог. И пиши пак.  Hug
как протича преглед при такъв специалист  Sad Sad Sad Sad
Не знам. Не се притеснявай. Няма да е нещо страшно прегледа. Миличката  Hug Може проблемът ви да не е нещо страшно и да се разреши бързо и детето да не се мъчи и превива. Не се страхувай предварително.  Hug

# 25
  • Мнения: 61
ще се побъркаме вече в къщи...! два дни не беше ял нищо освен мляко. Днес хапна малко пюре на обяд и каша следобед сега се къса от рев,пръцка, урига се и се привива както беше с коликите на 2 месеца , а сега е на 11.
Незнам какво да го правим и в понеделник на консултацията мислим ще питаме педито за някакъв специалист.
Питайте. Май е за гастроентеролог. И пиши пак.  Hug
как протича преглед при такъв специалист  Sad Sad Sad Sad
Не знам. Не се притеснявай. Няма да е нещо страшно прегледа. Миличката  Hug Може проблемът ви да не е нещо страшно и да се разреши бързо и детето да не се мъчи и превива. Не се страхувай предварително.  Hug
опитваме се да сме силни и да не мислим страшни работи,ама който и да питаме все се стига до доктори... а и според нас не е нормално на тази възраст такова не6то да се случва с стомахчето му. Обвинявам себе си че нещо съм объркала при захранването... направо съм отчаяна,а преди си хапваше вичко.

# 26
  • Мнения: 6 214
Ще обясниш на доктора, че е бил захранен със всичко. Той знае какво да те пита.

# 27
  • Мнения: 61
Ще обясниш на доктора, че е бил захранен със всичко. Той знае какво да те пита.
тук в сайта къде мога да попитам за добър доктор в стара загора ,че не съм запозната много много къде каква тема може да се пуска се пуска

# 28
  • Мнения: 6 214
Мисля, че тук: http://www.bg-mamma.com/?board=19.0

Но нека първо личната да каже за какъв специалист е.

# 29
  • Мнения: 61
Мисля, че тук: http://www.bg-mamma.com/?board=19.0

Но нека първо личната да каже за какъв специалист е.
да и аз намерих една тема за стара загора. даа ще каже,но искам да попитам за мнения и евентуално ако е частен да си запазим час,защото 100 % ще се чака много

Общи условия

Активация на акаунт