Какъв крем против подсичане използвате?

  • 46 658
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 40
Аз не мажа при всяка смяна на памперса, но и моето дете няма проблем с кожата. Веднъж мноооого леко се беше зачервил и крем Здраве го оправи за 1 час.

# 121
  • Мнения: 334
Зависи колко е голямо бебето, за по-голямо може и да се пропусне някое намазване. Аз след годинката започнах да пропускам. Много ми се е зачервявал, когато беше много мъничък и влязохме в болница, там се наложи да го почиствам с влажни кърпички и така. Ако нямаш възможност да миеш на течаща вода и е малко, можеш да го подмиваш и в кофа.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 995
Що пък да зависи? Моето е на три месеца и мажа много рядко.

# 123
  • Мнения: 334
Що пък да зависи? Моето е на три месеца и мажа много рядко.

Ми ето че зависи не само от възрастта, а и от навиците на майката Grinning
Щом сте окей и не се подсичате.

# 124
  • Мнения: 141
Аз съм пробвала Судокрем, Бочко(по препоръка на педиатърката) и Бепантен(с който се мажех и аз, докато кърмих - помага почти колкото Лансинох  Simple Smile). Да, обаче дъщеря ми много жестоко се подсече и ставаше по-зле и по-зле. Не знам дали е от памперсите(ползвах Памперс, Пуфис и Молфикс)...Но стана като на екземи. Тогава приятелка ме посъветва да пробвам с преварен зехтин екстра върджин. Принципно съм против повечето бабини методи, против свинската мас съм, сол и всички други неща, с които са ни отгледали бабите и родителите, защото според мен това, че са ни отгледали, не означава, че са го направили правилно. Оттам и многото неприятни ситуации със свекърва ми, макар че се старая да премълчавам всичко. Наистина зехтина заздрави кожата още с първото нанасяне и оттогава използвам предимно него, а от време на време и гореспоменатите кремчета. Забърсвам с мокри кърпи Бочко, нямам нужните условия за постоянно подмиване. Сега за първи път прочитам, че не е задължително да се маже всеки път. Така ли е наистина? Аз доскоро се сърдех едва ли не на майка ми, ако е преповивала детето и е забравила да го намаже. Та кога и при какви обстоятелства се маже?
Чудесно е,че си избрала зехтинът,но щом е екстра върджин не е нужно да го преваряваш,щом нямаш възможност за постоянно подмиване на бебчо след като избършеш кожата с мокра кърпа остави кожата да подиша 5 мин при всяка смяна на пелени а колкото до мазането не се притеснявай зехтинът е естествен хидратант,но в горещините не прекалявай

# 125
  • Мнения: 161
Судокрем и Ойлатум. Много бях доволна

# 126
  • Мнения: 27 524
Този  Simple Smile

И двете ми деца са се подсичали жестоко по един път само и този крем е просто магически  Simple Smile

# 127
  • Мнения: 1 110
Бях доволна от Мустела и Судокрем  Peace

# 128
  • Berlin
  • Мнения: 11 254
Отново взех кремчето на Веледа. Даже в Ремедиум е подарък, ако се купи 1 от 3 възможни продукта от бебешката серия. Simple Smile
Дано и новото бебе няма проблеми с кожата като батко си. Grinning Аз мажех само ако видя нещо, което да ме притесни, но пък сменях памперса възможно най-често, особено дебнех за голямата работа. Постоянно го проверявах. Blush Но това е, защото един път свекърва ми го беше позабравила наакан и това беше единственото ни сериозно подсичане и зачервяване на дупето, направо мен ме заболя, като го видях и оттогава това ми стана фикс идея ...

# 129
  • Мнения: 1 110
И при мен беше фикс идея да не стане беля Simple Smile След ''голямата работа''винаги следваше измиване, а след това задължително мазане и тогава памперс. Веднъж имахме по-сериозно зачервяване и с това се разминахме Simple Smile

# 130
  • Мнения: 9
Аз използвам Судокрем,а сега са пуснали на Тео Бебе. Пробвах го - не е лош и мирише страхотно Simple Smile

# 131
  • София
  • Мнения: 2 995
Така. И моята щерка се зачерви. Мазах с витаминния на Мустела, Бочко, Burt's Bees - нищо. Оправи се от две намазвания с Бебешкия крем на Галафарм, този:
Скрит текст:

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте мами!Имам проблем с подсичане,което доста се е зачервило  с малки пъпчици .Детенцето ми е на 9 месеца,освен на Памперси други пелени не съм пробвала от раждането,мокри кърпи само бебешки и повечето са с лайка.Незнам от какво стана,но не мога да го овладея. ПРЕДИ ДОСТА години използвах за каката  крем,който го приготвят в аптека Гечев,но съм загубила рецептата,а без нея не го дават.Някой може ли да ми помогне ,ако я има бих била много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт