Английски коледен кекс - 2 тема

  • 88 971
  • 644
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 080
Crazy
Джемма Hug, не се смей, като ви чета, аз като новак, направо съм в потрес утре с колко да го залея newsm78  #Crazy  Laughing

Абе предвид цялото заливане дет ще пада аз му слагам по 5-6л. Пинтия съм! То бива ли да пие повече от домакинята  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 6 268
Crazy
Джемма Hug, не се смей, като ви чета, аз като новак, направо съм в потрес утре с колко да го залея newsm78  #Crazy  Laughing

Абе предвид цялото заливане дет ще пада аз му слагам по 5-6л. Пинтия съм! То бива ли да пие повече от домакинята  Mr. Green

5-6 лъжици ром на поливане ли? Аз слагах по-малко, по 1-2 лъжици с малко портокалов сок, даже не винаги слагах алкохол, че ми беше съвестно, че уж детето ще го яде (а той не го и опита даже), а и нали уж бях бременна, та ми стана съвестно  Mr. Green

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Обещавам да измеря утре колко слагам, че всяка годна има големи драми с това поливане, което всъщност е напръскване тук-там по кекса. Все едно чистите стъкла и пръскате по стъклото. Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 6 711
И аз съм готова с моя АКК.  Grinning Намалих стафидите със 100гр. като сложих боровинки и сливи. Ползвах портокалови корички от Лидл, както миналата година и вместо смлени бадеми, смлях лешници (надявам се, че няма да има проблем).  Thinking
Ето снимки:
плодовата смес
Скрит текст:
кексовото тесто
Скрит текст:
във формата за печене
Скрит текст:
и опечен (тази година направих един кекс, изпече се за 3 часа, сякаш малко го препекох  newsm78, на снимката изглежда повече  Mr. Green)
Скрит текст:

# 34
  • Мнения: 415
Правя АКК от години, харесва се много. Благодаря ти, Джемма, че сподели тази рецепта!

Тази година искам да направя от една доза 3 малки кексчета трябва ли да променям времето за печене?

Успех и много настроение на всички, които ще правят АКК !

# 35
  • Мнения: 6 711

Тази година искам да направя от една доза 3 малки кексчета трябва ли да променям времето за печене?

В по-малка форма се изпича по-бързо.  Peace Аз миналата година го правих в две форми (и двете с диаметър 19 см, но едната с височина 6,5см, а другата с височина 12см), в по-малката се изпече за 2ч., в по-голямата за 2,5ч..

# 36
  • Мнения: 6 015
Джема, смятам да правя АКК следваща седмица, но ме интересува дали мога да го направа в кутиите в който се продават бисквити.
Едни такива бисквити, който се продават в големите вериги магазини, има ги всякакви видове.
Не знам дали се сети за кой пиша ?
Ако пък не става да го опека и съхраня в такава кутия, то ако го опека в тава 23 см и го съхраня след това в тенджера със стъклен капак, дали става?
Доста станаха въпросите май?!
Лек ден ! Simple Smile

# 37
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вече втора тема пишем за тези кутии. Както се вижда във всички мои постове, аз в такива пека. Peace

# 38
  • Мнения: 6 711
Ами не съм Джема, но да ти отговоря.  Laughing

Точно в такава кутия пече АКК Джема, в такава го пекох и аз.  Peace После и тя, и аз го съхраняваме в същата кутия.
п.п. Размерите на кутиите, в които съм пекла, можеш да видиш в по-горния ми пост.
Успех!  Grinning

п.п. Джема, извинявай, че отговорих вместо теб.  Hug Даже сме писали заедно.  Peace

# 39
  • Мнения: 168
   Изпълних рецептата  така както е дадена от Джемма(само пропуснах карамфила) по грамаж, лъжички и брой. Пекох точно 3 часа и о. чудо! Стана!!! А как ухае...
Завих в полиетиленово фолио, не в алуминиево. Прибрах в кутията, в която пекох. Залях с 3 супени лъжици коняк. Греша ли?
Вече два пъти съм отваряла да го помириша. До края ли да го поливам с коняк "Капитан Фред"(и това условие изпълних) Няма ли да е много алкохолен на Коледа.
АКК на Джемма е по-хубав от щолен!!!

Джемма, благодаря за рецептата!  bouquet

# 40
  • Мнения: 6 711
баба с очилата, можеш да разредиш рома с портокалов сок (така е написала Джема в края на рецептата).  Peace

Аз миналата година също пропуснах карамфила, но тази година сложих.  Grinning

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
След малко давам отчет за грамажа. Само да видя кой отпада от украинския х-фактор и се вдигам от компа да поливам кекса и да преточа зелето, че кутиите стоят върху бидона за подсещане. Laughing

# 42
  • Мнения: 6 015
Благодаря за отговорите.
Ще пиша, като го направя. Дано ми се получи.
Лек ден Simple Smile

# 43
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Така, измерих количеството - по 5 мл на двата кекса. Т.е за един кекс- 10 мл  веднъж седмично.

# 44
  • Мнения: 2 787
Благодаря на всички за споделените мнения и опит  bouquet  bouquet  bouquet

И аз полях моя с смес от портокалов фреш сок и  ром, кейка беше мекичък, т.е. не е изсъхнал, попи и го завих, мисля че е супер!

Нямам търпение  eat eat eat hahaha

Хубава неделя!

ПП Направих току що кейка със сухи плодове и стафиди по рецептата на Риджър Дайджест, ще споделя мнение.

Общи условия

Активация на акаунт