Посъветвайте ме , не мисля трезво в момента....

  • 3 271
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте  , искам съвет за ситуация  , която е като от филм на ужасите. Мой близък постъпи в болница за ампутация на крак в следстие на усложнение от тежък диабет. Преди година претърпя и инсулт , заради който единия крак и едната му ръка са почти обездрижени. Човекът не е в състояние да се движи сам , това е ясно. Операцията за ампутирането е насрочена за след два дни. Днес звънят от болницата и казват , че санитарка без да иска вдигайки болния от леглото  , го изпуска и в момента човекът е и със счупена ръка. И всичко това всякаш е съвсем в реда на нещата. Няма да говоря за отношението на целия медицински персонал към болните и към близките им ... Моля искам правен съвет за ситуацията. Смятам , че някой трябва да понесе отговорността за причиненото  на и без това достатъчно страдащ човек. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 142
За правен съвет ще трябва да говориш с адвокат. Дано отговорните си понесат последствията.

# 2
  • Мнения: 3
Задължително ще има разговор с адвокат.Тъй като се случва в почивен ден  , просто ще трябва да изчакаме до понеделник. Просто на първо време исках да се ориентирам как да противодействам на това , че се опитват от болницата да потулят случая.

# 3
  • Мнения: 13 393
Жалба до ръководството на болницата и здравната каса.

# 4
  • Мнения: 3
Благодаря Зари  , близко е до ума , но за здравната каса не се бях сетила. И това ще направим.
За съжаление,  се оказа такова счупване  , за което също ще е необходима операция. Sad А за болките  , които в момента търпи болния не ми се говори ... Гадното е , че в началото се опитаха до толкова да омаловажат нараняването  , че откровено излъгаха - било леко измъкване. Не ми го побира умът , как лекар ще излъже така за диагноза  , за да "защити свой" .

# 5
  • Мнения: 216
Кажи коя е болницата, опитайте да преместите пациента ако е възможно, щом са се опитали да замажат положението, вероятно е да не се отнасят никак сериозно, а вече и - добронамерено.

# 6
  • Мнения: 13 393
Не подценявай здравната каса, имам приятел лекар, който вече два пъти е глобяван от тях, незнам детайли, но от него знам, че определено ги притесняват.

# 7
  • Мнения: 13 393
Кажи коя е болницата, опитайте да преместите пациента ако е възможно, щом са се опитали да замажат положението, вероятно е да не се отнасят никак сериозно, а вече и - добронамерено.

Това не бих го направила, разправяла съм се с болници покрай родители, пациенти в тежко състояние,никоя болница не приема лесно дори и с пари и връзки, и тук имаме насрочена тежка операция, ако тръгне да го мести всички почва отначало и отива адски много време, и аз съм реагирала така, но за съжаление няма много опции за действие.
Аз бих подходила по по друг начин, културен разговор с докторите, тая небрежност ще се пренесе ли в операцията, намек че всичко ако е ок, лошото се забравя и нещо в тоя дух и всичко като мине, бой с всички средства дето се сетя.

# 8
  • Мнения: 216
Лекарите са като военните, плаши само съд от равни - дай ги на лекарска комисия да се обясняват, нищо друго не ги стряска.

# 9
  • Мнения: 13 393
В случая първо е важното човека да се оправи, а пък тия неща няма да избягат.

# 10
  • Мнения: 216
В случая първо е важното човека да се оправи, а пък тия неща няма да избягат.

Да, разбира се, ама после да не се намитат под килима издънките им, че няма да се научат и все ще карат през просото.

# 11
  • Мнения: 3
Не  мисля , че трябва да местим болния . Болницата е добра и разполага с отлични специалисти  , заради които сме насочени именно там. А и да го преместим означава да ги освободим напълно от отговорност по случая , поне на мене така ми звучи. Мекият разговор с лекарите доведе до лъжа. Твоето предложение Зари  е и моето виждане по случая . Чудя се какви документи трябва да изисквам.

# 12
  • Мнения: 3
Разбира се , най важното е човекът да се оправи. Само че ни беше намекнато  , че трябва да разчитаме само а думата им. Няма как да им вярвам. Предполагам  , че в случая нещата имат някакъв срок на давност и не знам дали не разчитат точно на това.

# 13
  • Мнения: 13 393
Зависи от разпоредбите в самата болница, докато лежи там нищо няма да ти дадат в никоя болница, при изписване дават епикриза, някой болници дават изследванията, ако си ги поискаш други не,а цялата документация по случая няма как да видиш, но не съм сигурна.
Няма как да ти кажат друго, гаранции никой няма да ти даде, нито нещо в писмено форма.
За срок на давност и да има нямам идея, но със сигурност не е кратък.
Все пак инцидента е настъпил вследствие небрежност на санитарката, а не лекарите.
П.с.Поне моя личен опит откъм пациентската страна е такъв, защото прекарах 5 години по болници с баща ми и като отидеш при новия лекар е добре да имаш максимално от историята на заболяването, но болниците дават максимално малко и винаги ми е представлявало трудност да взимам изследвания и всички други хартии, без да имам твоите намерения.
Единствено в Токуда не съм имала такъв проблем, даже и запис на операцията даде хирурга,без да съм искала.

# 14
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Моля искам правен съвет за ситуацията. Смятам , че някой трябва да понесе отговорността за причиненото  на и без това достатъчно страдащ човек. Благодаря предварително.

Аз не разбирам обаче точно в какво се изразява "понасянето на отговорност" според теб в така описаната ситуация. И правен съвет за какво? Искаш да ти платят операцията /ако е платена/, обезщетение някакво, публично извинение или ? Просто не те разбирам, затова питам. Какво точно искаш и какво от кого очакваш? Peace

Общи условия

Активация на акаунт