На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 542
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 789
Фортуна, аз визирах АМ по принцип  Peace Иначе бих ти препоръчала млечна напитка "Джуниър" 1+ (на Нестле), която все забравям да купя - тя е точно за деца, които се отбиват Hug

# 676
  • Мнения: 100
Аз веднъж по невнимание дадох едни гризанки със сирена. Отгоре имаха малко сусам. Елина не направи реакция, но от тогава не съм давала. Чела съм, че сусама бил силен алерген.  newsm78
Единствените семена, които давам са от чиа. От други засега се въздържам.

Ние ползваме АМ на Тьопфер Lactana Kinder ( за деца след годинка). Преди това бяхме на 3-ката, от същият вид. Само това мляко хареса Елина, а пробвахме много марки.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 966
Таня тежи към 10.500 и е някъде около 82см. и бих казала, че вече си е направо "стройна"  Grinning, сега като гледам разни съвсем бебешки снимки, до към 7-8 месеца направо като топка е била.

късметче
, бързо оздравяване  Hug С АМ правя кашите открай време, но нали е с алергия и сме на Фризо ХА2, в чист вид обаче не съм го давала, пробвах 1-2 пъти, не пожела да го пие. Иначе от всичките ХА варианти Фризо ми се струва най-малко гадно.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 751
Девойкен, помощ, че ще измрем Sad - осма нощ изкарваме от 1:40 до 5 без сън. Започна с температура и възпаление на ухото, като вече е почти здрава и без темп от 3 дни, но продължава да се буди и да не може да заспи въпреки опитите. Какво ли не опитах, не става и не става. А не е, като да не се опитва: прилягва, затваря очи, даже има 2-3 успешни опита да се унесе, но след 2-3мин максимум става и започва да мрънка.

Някой с подобно зомби и полезни съвети?

Скорошно оздравяване на всички болни и вирусите да бягат от вас!

# 679
  • Мнения: 25
Фортуна, ние сме на Аптамил още от началото. Дани не го е отказвала, откакто я отбих. Иначе като имах кърма и пробвах да дохранвам, го ненавиждаше Grinning.

Ние хапваме следното:
В 9 - попара, кус-кус, овесени ядки с плод, или кисело мляко, или с АМ, или с компот без захар.
12:30 - основното от кухнята, или сготвено от мен, или рядко купено пюре.
16 - десерт от кухнята, или кисело мляко с плод или с бисквити.
19 - супа от кухнята или каквото хапваме ние, защото повече й харесва явно.
21 - АМ - 210 мл.
Рядко давам нещо между храненията, иначе прави въртели и не яде. Солети много обича, но не давам по-много. Основно като я дразнят венците и все иска да дъвче нещо. При нас пък, вместо да отказва да яде като излизат зъбите, все е гладна. И до рев стига понякога, ако се забавя Simple Smile.

Бяхте питали защо не взимам 4+, а 5-ица. Не съм виждала Премиум Кеър 4+, затова не съм. Зеления спарва повече и трябва по-често да сменям и затова не го харесвам.

За семената и аз знам, че са алергени, незнаех кога се въвеждат обаче. Канелата също е алерген.

Ние снощи пихме млякото с чаша със сламка и после си заспа бързо с бибката пак. Ще видим как ще е занапред.

Иначе вече мина на еднократно спане през деня, обаче сега спи вече, май ще ме поизмъчи днес. Много е кисела, има още една четворка кътни и кучешки да излизат и не може да й се угоди.

Деси, завиждам, че Зари все така неусетно се оказва с нови зъбки. Дано е докрая така.

Приключвам засега!

# 680
  • Мнения: 1 359
Milenita при нас помага единствено оставянето й сама в стаята да си помрънка. Заспива след 10-тина мин. Знаеш обаче, че е до дете и до родител  Hug  Просто не мога да дам друга идея, всичко друго беше неуспешно при нас. Надявам се е кратък период след развалянето на съня от боледуването. Дано скоро се върне към стария "режим".  Hug

# 681
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте и от нас в този дъждовен ден   bouquet
Адаптирано мляко ползваме на Лактана,това за след годинка.Все си мисля,че е по-добре от киселото мляко.Нали състава му бил балансиран и доближен максимално до този на майчината кърма като съотношение на хранителните съставки,а при киселото мляко тези съотношения са различни  Thinking
Миленита,в такива случаи като твоя аз вадя тежката артилерия,а именно слинга  Joy Това безценно нещо толкова ми е помагало до момента,че съм го издигнала в култ.Например вчера малката не искаше да заспи следобедния си сън.Криви се,а ужасно и се спи.Носенето не помогна.Сложих я в слинга и за 2 минути заспа.За слинг шал става въпрос.
Семена  не съм давала.Веднъж дадох канела(не знам дали е алерген),но малката не я хареса.
Фортуна,давай рецептата за бисквитките.С удоволствие ще ги направя  Simple Smile
За кърменето и боледуването-когато малката беше на кърма до 12 месечна възраст,не е боледувала.Единствено хреми и веднъж зачервено гърло,но не беше пила АБ.Два месеца след спирането на кърмата се раболя два пъти един след друг с високи Т,АБ и прочие.Направи реакции и към двата АБ,абе ужас..

# 682
  • София
  • Мнения: 3 789
Всъщност, защо се притеснявате толкова за захарта? Децата трябва да поемат определено количество сол и захар. Аз лично купувам от детските бисквити с банан, предполагам, че в тях количеството е що-годе балансирано. А като сметна, че на ден изяжда по 1 бисквита - съвсем няма проблем  Peace

# 683
  • Мнения: 100
Много съм съгласна с Деси. След годинката започнах да давам 2-3 пъти седмично от десертите на ДК, в които има захар, която изобщо не се усеща.  Съботите, когато Елина е при баба си, тя и готви и слага малко сол в супата. Сиренето го обезсолявам, но не толкова старателно, като преди. А това от кухнята изобщо не е. Wink

Milenita не мога да помогна със съвет, но ти пожелавам по-бързо да отмине този кофти период.  Hug


Днес времето е ужасно, май се очертава такова и за през следващата седмица.  Tired

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 152
Миленита, на ръце. За съжаление, когато е много крив и не иска да заспи по друг начин, люлея на ръце Sad Но продължава с часове Sad
Иво е много крив. От тези зъби се буди през час и реве всяка вечер... Кога ще излязат всички?! Поне не вдига Т.
Яде сладко. Вече и от туршиите опитва  Crazy Гледам да не прекалявам с ограниченията, но и внимавам заради алергиите.
Аз нещо пак съм се депресирала  Crossing Arms
Лека вечер и кротки дечица  Hug     

# 685
  • Мнения: 800
И аз смятам, че децата имат нужда от малки количества бързи въглехидрати. Затова сутрин в попарата слагам 1/3 чаена лъжичка захар. Понякога батко й дава да смуче близалка или й отчупваме зрънце шоколад. Изяжда по една-две маслени бисквити, макар и не всеки ден. Останалото сладко е от плодовете и детското плодово мляко на Нестле. Сега растат и имат нужда и от бърза енергия. Сол слагам на вкус, на мен да ми е леко безсолно, но все пак да не е напълно безвкусно. Аз по принцип не ям много солено.
Мина много обичам домашен бульон от кости. Запичам телешка или свинска кост на фурната, добавям вода и малко сол и оставям във фурната в затворен съд да се готви поне два часа. После разливам в бурканчета, костите напълно им обирам месцето и това надробено с хляб или сухар го обожава да го яде. Понякога слагам морков и магданоз докато се готви да стане като супичка. Мисля, че е силна и питателна храна. Който има  фризер или камера в хладилника, може да си замрази и да си го ползва при готвене.  Купила съм и смляно биотелешко в малки бурканчета. Като готвя някакви зеленчуци или ориз, добавям едно бурканче и ето ти я манджата за детето готова. Даже таткото и баткото също опитват и много им харесва.
Семена не сме имали случай да й даваме, но не бих я ограничила.
Пие АМ на ДМ. По едно време бяха спрели зареждането и й дадох Хип, от което моментално се разстрои. Веднъж беше яла попара с обикновено мляко, но дупето й веднага се зачерви и възпали. Може би не е било от млякото, но реших, че ще забавим още малко даването му. ДМското си го пие с голямо желание и охота. Смятам, че не отстъпва по нищо на по-скъпите марки.
Днес излизахме навън с шейната. На Мина й хареса да се вози, но бързо премръзна и след половин час се прибрахме. Страхува се обаче да ходи в снега. А аз й пях: "Колко си глупава Мина сега, колко страхливо гледаш снега". Но пък после веднага заспа, явно студеният въздух и преживяването я измориха. При нас няма много сняг засега, но сигурно ще навали следващите дни.
Миленитка, идея нямам как би могло да й въздействаш, за да спи спокойно. Дано мине по-скоро този период.

# 686
  • Мнения: 295
Здравейте! Ние се завърнахме от болницата  newsm44 Миши вече е здрав и много щастлив, че си е вкъщи Simple Smile Всъщност той изкара някакъв вирус, който насложен върху бактериалната инфекция е предизвикал високата температура. Много ме уплаши диването като започна да се унася от температурата. След като измерих 40,1 на живачен термометър под мишницата направо ми прилоша. Бях взела всички възможни мерки включително и мокрите кърпи. Всъщност докато стигнем до бърза помощ вече беше започнала да пада, но като ми предложиха да остана в болница, реших че е по- добре да остане под наблюдение. Поддържа м-у 38,5 и 39,5 цялата нощ и целия следващ ден. Най - ефективно средство за сваляне се оказа лед под мишниците. На другия ден температурата просто изчезна. Падна до 37, а след това и до 36,7. Всичко мина, обаче какъв беше този вирус... 5 дена висока Т! Взе ми здравето! Иначе точно тогава проби и първото връхче на първия долен кътник, така че може и това да е една от причините...
За тегленето и меренето, когато трябваше да ходим на консултация той започна да боледува и беше много изнервен, та така и доки не го претегли и премери, но сега в болницата го теглиха и е 11,400 кг. Вече доста си натежава като го нося. Докато беше болен направо ми откъсна ръцете и кръста.
За памперсите, през деня бяхме на многократни пелени, а вечер ползвам ДМ ски. В болницата бяхме по цял ден с памперси, а сега постепенно ще преминаваме пак на гащички или пелени през деня. Доволна съм от ДМските памперси, преди ползвах на Хъджис, от тях също бях много доволна. Пуфис бях пробвала веднъж и казах, че няма да повторя. Даже подарих част от пакета, че нямах нерви да ги изразходвам. Постоянно пропускаха, късаха им се лепките, излизаше им дела...
За яденето, имаме твърд хранителен режим. Не давам нищо между храненията. Иначе:
8-8.30 закуска (попара, филийка с яйце и сирене, баница...)
10-10.30 плод
12.30 обяд (яденето от кухнята + обикновена бисквита/плод)
4-5 закуска (крем, кисел, каша, кекс, кис. мляко с плод, кис. мляко с бисквити)
7-7.30 вечеря (супата от кухнята с 1 сухар + плод)
9 мляко ( най - много 90мл.)
Зъби мия когато го къпя, след вечерята и преди млякото.
Стана ми доста дълъг поста, така че спирам до тук. Лека вечер и здрави дечица!

# 687
  • Мнения: 16
И аз да опитам да се разпиша Simple Smile
Ух здрави сме... До сега не е боледувала сериозно и дори не съм давала лекарства. Съчувствам на миналите през тези изпитания. Предполагам, че като почнем да се събираме по-често с други деца и хора няма да ни се размине..., но се страхувам, като чета. Желая на всички болнички да се оправят бързо!
На последната консултация (3.1.2014) Калина беше около 11 кг (с дрехите, та вадиха разни грамчета), 78 см. Едно тумбаче е отпрала... Simple Smile Понякога яде много стабилно, друг път, кара основно на кърма.
Режимът ни е малко относителен, но общо взето: Разбужда се към 5-6 да суче, после към 8-9 пак и ставаме доволни и щастливи около 9 и 30. Докато я сменя, измия и направя някаква закуска става 10 и половина... Сутрин обикновено хапва доста добре - попара, юфка, кус-кус, филийка с масло и сирене, пшеничена каша със сирене или готова каша (взимах на Слънчо напоследък). После пооправям вкъщи и ако времето е поносимо излизаме към 12, прибираме се преди 14, когато й се доспива. Ако не е закусвала добре хапва каквото съм сготвила (обяд), но по често сутрин е напълнила резервоара доволно и си лягаме да заспива, кърмейки я. Събужда се около 16ч. Понякога се буди преждевременно, понякога не ме оставя да стана и я кърмя на няколко пъти, а друг път спи непробудно до 17ч. Като се събуди, ако не съм я кърмила хиляда пъти докато спи, хапва обяда си (готвя, каквото и за нас, с по-малко сол и подправки). Ако е яла добре, вечеря към 20ч. с плодове с бисквитка, или кисело мляко и бисквитка, иначе й предлагам и плод, и каша (малко по-късно). Заспива около 22-23ч. с кърмене. Понкяога се буди и нощем да цокне. Напоследък ме щипе ужасно докато заспива и ме влудява. Грам не разбира обаче и се опитвам да търпя... но ужасно е. Солети й давам, като си загриза ръцете до лактите чак, или ми трябва време да стопля или пасирам истинското хапване. Напоследък й давам обикновени бисквити, слагам по малко захар в кашите и кремчетата които правя и не се вайкам особено.
Зъбките мием по време на баня, после я кърмя. Изскочиха напоследък кътници отдолу, морят я и други, ще ми се да излизат всички вече, но и това ще мине Simple Smile
Памперси ползвам на Ганчев, преди бяха на разни промоции и беше по-добре, сега са 19лв. за 60 бр. на май пак са ми най-изгодни. Не са ми пропускали. Никога не се е подсичала. Сигурно си е и до кожа. Миналия месец взех едни Молфикс, че бяха с хубава цена - не бяха зле, но като ги стиснеш (подпреш дупето) и потичаше, ако е по-пълен.
2 пъти по време на сън я намирам с мокро коремче, но като спи надупена и явно се стича напред и надолу, та не обвинявам пеленката.
Показваме се с многото зъби (и лиги) от сутринта и с любимата (явно и на другите) пози за сън:
Скрит текст:

Красива снежна сутрин ви желая, спокойни и здрави дечица и много усмивки през целия утрешен ден!

# 688
  • Мнения: 1 270
Светле много ти е сладка Калина.
Ето ви идея за колажа - невероятни пози на сън.
Птците за белия пакет на Памперс ли ми говориш? От тях купувах като бебе после минах на зелените Актив Бейби. Нощем слагам Хъджис 5 Просто в 10 слагам памреса и в 11 го махам  Laughing а Хъджиса са по-твърди.
Ива дано не се повтори историята. Наскоро като търсих бабини илачи за кашлица прочетох, че при висока Т се мажели крачетата с белтък  Shocked
Аз давам бисквити ежедневно. Все още купувам тези от спелта дето ги водят био, но и те имат захар. Най-често давам оризови блокчета, но вече се изхитри и си търси сладичкото. Дори киселите вече не ги иска за следобедна закуска  Laughing Кремовете от ДК са ужасно сладки.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 789
Светле, няма какво да те е страх да събираш детето с други деца, по този начин си изграждат имунитета  Peace Калина е много сладка  Hug

Аз съм съгласна с идеята за колажа, само дето нямаме такава снимка  Thinking Ако щракна докато спи - дотам съм  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт