На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 617
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 203
Деси направо се чудя твоето дете как наддава само на мляко  Laughing

Не подценявай кроасаните и хляба Wink

Аз пък се чудя мойто как е от най-едрите в темата, като яде с едно или две хранения по-малко от описаното по-горе  newsm78 Отделно все още съм доста стриктна към храната му откъм сол, захар, добавки и основно му готвя аз ...  Яде:

10-10.30 Домашни кисело мляко с бисквити (без захар)
12.30-13 манджа някаква + плод
16-16.30 - плод
към 18 като се прибера кърма
19.30-20 супа (понякога с бебешки сухар)
22 - кърма

Иначе за памперсите, през деня е с Актив бейби 4/4+ (не намирам голяма разлика), вечер с Памперс Премиум 4-ка. Изобщо не са ми пропускали последната 1 година, а и Премиума не миришат Wink Фусте пробвай тази схема. Един голям пакет премиум ще те изкара дълго само по един памперс на вечер.

Залъгалка ползва само вечер като се събуди с писъци от зъби Sad Не излизат и това е и е страшна мъка, ама ... имало да пати от това детето. 5 броя зъба има само все още, а постоянно си чеше венците и се лигави  ooooh!

А иначе ние бяхме една седмица в Австрия, баща му да покара ски, а ние да се овъргаляме в снега, ама не ни се получи. И там нямаше сняг Sad Заваля едната вечер и на другия ден се разтопи. Изведохме го докато вали и имаше натрупано, ама не забелязах особен възторг у Бузан. По му харесаха теленцата и яренцата в обора на хазяите Simple Smile Също така на връщане опищя самолета  ooooh! Ако сте чули за по-рано кацащ полет от Виена нашия ще да е бил, пилота явно не издържа на децибелите и кацна 20 мин по-рано  Mr. Green
Та така ... пак съм на работа и на линия Simple Smile До скоро Simple Smile

# 661
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Птиците,нашият режим се доближава май най много до вашият.
9.00-9.30-закуска-чаша мляко 100 мл,овесени ядки/кус кус/млечни каши с плодове,ванилия/кисело мляко
12.00-обяд-основното от кухнята 190 мл
16.00-мляко 200 мл
19.00-супа 190 мл
22.00-мляко 200 мл
Плодове между храненията един или два пъти дневно.тежим около 8700 и сме високи около 77 см.Сигурна съм,че сме най-леки в темата  Simple Smile
Птиците,откъде намираш бисквити без захар?

# 662
  • Мнения: 1 203
Птиците,откъде намираш бисквити без захар?

Ще ме помислиш за луда, ама ги поръчвам от Англия ...

# 663
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Птиците,откъде намираш бисквити без захар?

Ще ме помислиш за луда, ама ги поръчвам от Англия ...
Не те мисля за луда  Hug Аз търсих навсякъде,но никъде не намерих.Просто всички бебешки бисквити са със захар...WTF !? Давах по едно време на Хип.Слагах по две бисквитки в киселото мляко,обаче свърши кутията и не смятам да купувам повече бисквити.Мисля,че малката ще оцелее и без тях  Joy

# 664
  • София
  • Мнения: 1 966
Ябълковите бисквитки на Хип са без захар, без мляко и са с пълнозърнесто брашно Peace В една жълта кутия са, има ги във Фантастико, на мен много ми харесват, на Таня не толкова  Laughing Яде ги, но много повече уважава едни с всичките си "вредни" съставки (единствено без мляко), но аз нямам параноя на тема здравословно хранене и си ѝ давам от тях почти всеки ден. Аз пък държа на други "възпитателни правила"  Mr. Green, нищичко не давам между храненията, че и без това е злояда, остава и да се понаяде и съвсем няма да иска да хапне, ако давам бисквити, хляб или солети, то ги давам след хранене задължително. Иначе хранене:
към 5 кърмене
9-10 закуска, все още сме основно на каша, обича си я, а и нямам много избор от безмлечни закуски
13-14 обяд - месното ядене от кухнята
17-17:30 следобедна закуска - десерта от кухнята
към 21 вечеря - безмесното от кухнята, обикновено надробено с хляб
към 23 кърмене като заспива
Следобедното приспиване също обикновено е с кърмене.

# 665
  • Мнения: 1 359
Някак се озовах с купичка варено жито  Crazy. Дайте идея какво да му добавя за да стане някаква закуска за утре за звяра  newsm78

# 666
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, какви снимки ще пращаме за колажа?  newsm78
Няма да са с шейни явно  Joy
Деси направо се чудя твоето дете как наддава само на мляко  Laughing

 hahaha

Фусте, ами точно от млякото наддава, бъкано е с какво ли не  ooooh! А "кроасан" е грубо казано - веднъж в седмицата и то ако някой стигне до "Лидл"  Simple Smile

Птиците, колко стана Бузан? Зари не сме го мерили доста отдавна, нали не сме слагали ваксини и няма къде, но е значително по-тежък отпреди 2 месеца. Вече едва бутам количката  ooooh!

# 667
  • Мнения: 1 203
Птиците, колко стана Бузан? Зари не сме го мерили доста отдавна, нали не сме слагали ваксини и няма къде, но е значително по-тежък отпреди 2 месеца. Вече едва бутам количката  ooooh!

Ох, и ние не сме го теглили скоро, сега на 7-ми сме на ваксина и консултация, ама да ти кажа м/у 11.500 и 12 кг е по мое и на ръцете ми мнение  ooooh! Вече излиза само пеша без количка и като се вкисне познай кой го отнася  Crazy

Давах по едно време на Хип.Слагах по две бисквитки в киселото мляко,обаче свърши кутията и не смятам да купувам повече бисквити.Мисля,че малката ще оцелее и без тях  Joy

Много ясно, че ще оцелее. Просто аз като съм на работа вече ми е най-лесната закуска това.

# 668
  • Мнения: 100
ShySun , първата ми мисъл беше да добавиш настъргана ябълка и малко канела. Или пък бисквита или мед?! Гледам има такива вариации в нета. Сигурно ще се получи вкусно. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 1 359
Сложих мед, ябълка и канела.   chef Голяма вкусотия стана, дано и малката я хареса.  Grinning

Давате ли печива (питки, закуски, соленки) със семена. В смисъл - сусам, мак и т.н.  newsm78 Забравила съм защо не й давам. Crazy Има ли някакъв проблем да се дава питка, например, поръсена със семена  newsm78

# 670
  • Мнения: 6 736
Аз не съм давала още семена. Не съм се и замисляла защо.  newsm78 Към сусама каката направи алергична реакция, макар и на по-голяма възраст.

# 671
  • София
  • Мнения: 3 789
Птиците, колко стана Бузан? Зари не сме го мерили доста отдавна, нали не сме слагали ваксини и няма къде, но е значително по-тежък отпреди 2 месеца. Вече едва бутам количката  ooooh!

Ох, и ние не сме го теглили скоро, сега на 7-ми сме на ваксина и консултация, ама да ти кажа м/у 11.500 и 12 кг е по мое и на ръцете ми мнение  ooooh! Вече излиза само пеша без количка и като се вкисне познай кой го отнася  Crazy

Ние май гоним 13-те кила. В началото на октомври беше 10.700, оттогава са минали почти 4 месеца, а бая е натежал.

Семена и аз не давам, не помня точно защо, нещо с алергиите беше свързано  Peace

# 672
  • Мнения: 1 359
  Явно заради алергии съм се въздържала да дам.  newsm78 Какво друго да е?  newsm78    И  до кога мислите да не давате?

  А аз се оплаквах, че Дани ми тежи. Даже и количката смених с лятна( януари  Crazy) , за да ми е по-леко навън. Малката е 9 кг  Whistling
 Голям сън му направи днес, все още спи.  Grinning

# 673
  • София
  • Мнения: 3 789
Доколкото успях да намеря някаква информация, семена се избягват до 3-годишна възраст. Обаче е много полезно да се дава сусамено масло, защото съдържа голямо количество калций. Предполагам, че и с другите семена е така - ако има масло от тях - не е проблем да се добавя  Peace

# 674
  • Мнения: 6 736
Катрин през октомври беше 9500, сега доколкото мога да я претегля на нашия кантар (забравям да я претегля без дрехи) е 9700-9800 и е висока около 76см.
Вчера вдигна Т, не беше много висока, но се обадих на личната и тя поиска да я прегледа. Няма зачервено гърло, гърдите са спокойни, изписа Имунокинд, Осцилококцинум и вит. C. Обадих се, защото и ММ беше болен тези дни (втрисане, болки в гърлото, промени му се гласа), каката и тя била с болки в гърлото преди да се прибере, сега си отиде, но и тя е с променен глас, хрема. Дано при Катрин мине леко както предния път, тогава еднократно вдигна Т, нямаше червено гърло и гърдите бяха спокойни. Каката като вдигнеше вечер Т и на другия ден се установяваше червено гърло и съответно пиеше АБ, поддържаше висока Т два дни и без АБ не се оправяше. И сега е така, а и нея кърмех дълго време. Явно е до човек.
stefanel, ако искаш може да направиш бисквити на детето без захар. Аз имам една рецепта и за мой срам още не съм я пробвала. Ако искаш ще дам рецептата.
Семена ще дам след втората година. Тези дни четох записките си от отглеждането на каката и съм записала, че на 1г.4мес. много обича орехи. Не съм записала как съм ги давала (смлени или да ги дъвче - тя е имала тогава 16 зъба). Сега мисля и с ядките да изчакам.
Деси, какво мляко даваш, че пишеш, че е бъкано с какво ли не? Аз си мисля да давам някакво АМ в процеса на отбиване през деня, на каката давах прясно краве мляко, купено от познат, но сега няма откъде, а кисело не иска да пие от шише или чаша (яде го с лъжичка), а аз искам при приспиване да я залъгвам (да си мисли, че суче  Laughing ). И към другите момичета: какво АМ давате на децата и те го харесват? Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт