На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 559
  • 762
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 25
Reneta_87 колко тежи малката, че мина на 5ца? Аз също се чудя поне за през нощта да взема, че имаме аварии понякога. Е то винаги се дължат на безобразно изпито количество течности преди лягане де......
Вашите колко течности изпиват на ден? Ние стъпваме на 2 литра вече.....

Няма 11 кг., около 10 и нещо е, големички идват малко, но както казах не й прерязват кълките като 4-ката и съм доволна засега. Ще пиша отзиви по-нататък, ако има аварии.

За течностите не съм следила, но може би е поне литър.

# 646
  • София
  • Мнения: 1 966
От Пуфис аз съм страшно недоволна, едно време старите им се раздуваха ужасно много, но поне не пропускаха, а сегашните яко пропускат, трябва да се сменят задължително на под 3 часа, в противен случай всичко става мокро. И какво като са по-евтини като от тях ми трябват двойно повече бройки, сметнато така дори излизат доста по-скъпи. Ползваме предимно зеления Памперс, понякога и Либеро, за нощно време белия Премиум Кеър, от зеления сега съм взела и един пакет 4+. Вскякви памперси съм пробвала и от тези съм най-доволна, Либерото малко повече спарва, от него понякога се изприщваше на кръста от пот, но за зимата е ок. Между ДМ-ските и Либеро не виждам разлика, но нямам ДМ наоколо на удобно място.

Аз за водата май по-добре тактично да си замълча, много сме далече от вашите количества, ако изпие и 200мл за цял ден съм доволна, но обикновено е между 100 и 200. Обаче кърмя още и нямам абсолютно никаква идея какви количества кърма поглъща, но надали е особено много.

# 647
  • Мнения: 168
Момичета, а защо не вземете първо 4+, а направо скачате на 5? Поне зеления Памперс имат със сигурност, за другите не знам.
svetla81, и ние като вас с водата, 100-150 максимум, но и аз кърмя.

# 648
  • Мнения: 353
Момичета здравейте Hug От много време не съм писала,пък като гледам има доста за четене.  Да попитам ползвали ли сте шуслерови соли? Казаха ми,че били много ефективни,особено при децата . Да вмъкна,че ние сме с пуфис 4 доволни сме. Но от молфикс,дупето на малкия стана адски червено....

# 649
  • София
  • Мнения: 3 789
Зари отдавна е на "Либеро" 5 (10-16 кг), нали е доста едър Simple Smile. Единствените, които са високи отзад, досега не е имало катастрофи. За тези говоря обаче (но на нашите пише 80 бр.), не за стандартните 5, които са по-малки и по-плитки. Дори в близките месеци обмислям 6 от същата серия.



И Зарчето пие много малко вода - основно вечер, за ден му се събират около 150 мл.

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 09:45 от -=Деси=-

# 650
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Добро утро   bouquet
Току що закусихме овесени ядки и чаша мляко(адаптирано)  feeding
Момичета,бихте ли споделили хранителните режими на малките да си сверя часовника?
За течностите-Ева изпива 500 мл мляко и около 150 мл вода.Едно от храненията за деня е супа и веднъж на ден давам настъргани плодове.

# 651
  • Мнения: 168
5.30 - 6 кърмене
8-8.30 - закуска (попара, кус-кук)
10 втора закуска - плод, филийка и каквото и даде някой Laughing
12.30-13 обяд - манджичка
16.30-17 следобедна закуска - кисел, крем, грис, каша и т.н.
19.30 вечеря- супа или пак ядене
Между храненията плодове, солетки или бисквитки понякога, особено като не си е харесала храната, дояжда с нещо друго.
8.30 кърмене докато заспи
Нощем - кърмене когато се сети

# 652
  • Мнения: 100
7:30 - кърмене
9ч- попарка/кус-кус/юфка/ баница със сирене
12:30- манджа + мандаринка
16ч- плод (манго или банан, или и двете)/ кисел/ кисело мляко с плод (или овесени ядки)
19ч- супа + мандаринка
20:30- адаптирано мляко ( 200 мл)
 Вода изпива между 100 и 200 мл. Сухари много рядко давам. Ако вземем пресен хляб и чупя на парченца и си хапва.  Grinning

# 653
  • София
  • Мнения: 3 789
9.30 - мляко
9.30-14.00 - хляб, плодове, кроасани с масло, филийка с кашкавал.
14.00 - мляко
17.00 - опити за пюре или супа
18.00 - мляко
18.00-21.30 - хляб, плодове, нещо от нашето ядене
21.30 - мляко

# 654
  • София
  • Мнения: 268
Аз както казах, Адриан яде нон стоп, но като цяло сутрин в 8:00 като отвори очи веднага казва "ам"

8:00 закуска - попара, кифла (солена или с мармалад) + кисело мляко, баница...
след това като поиска - бисквита, ябълка, мандарина....
13:00 - второто от кухнята + кисело мляко
16:00 - десерта от кухнята + бисквита или плод
18:30 - супата от кухнята
20:00 - АМ

Между тези хранения хапва бисквити, плод или каквото види на кухненския плот. Затова вече почнахме да крием храната, но хитрецът вече знае къде е и направо ни кара да отваряме шкафа или хладилника и си посочва Simple Smile една сутрин посочи за закуска буркан с туршия... Shocked

А за памперсите да ви кажа, вчера купих един малък пакет Pampers Active Baby 4 за да пробвам да му го сложа за през нощта - ами резултатът беше, че пак беше също толкова мокър както и с Пуфис-а... Цялата пижама и чувалчето - мокри.... Очевидно, не му създава дискомфорт защото спи непробудно от 20:00 до 8:00 и слава богу никога не се е подсичал, но все пак е неприятно....

# 655
  • Мнения: 1 359
09:00 - закуска (попара, овесени ядки, кус-кус, баница, бутерки, филийка някаква)
12:30 - обяд (основното от кухнята)
16:00 - следобедна закуска( крем, мляко с ориз, кис.мляко с бисквити )
19:00 - вечеря (супа, някакво сготвено ястие)
21:00 - кърмене

Между храненията давам плодове - ябълка, портокал, круша и т.н. Гледам да избягвам банан или бисквити между храненията, засищат я и проваля режима. Simple Smile

# 656
  • Мнения: 800
Хайде и аз да се включа. Нашето ядене е рано сутрин и в 21 ч. шише с мляко. В 10 ч. попара, в 13.30 манджичка, в 17.30 каша или друго ядене като супа. Отделно от това гризка солети, ябълка, банан, но в минимални количества. Има периоди, когато яде повече и си търси храна, а други периоди, когато не изяжда и това, което й приготвям. Същото е и със спането - като се храни по-добре, спи по-добре. Явно се дължи на зъбите. Допреди няколко дни спеше хубаво и ядеше хубаво. Сега един кътник толкова й е надул венеца, че е все нещо мрънчава, не яде нормално и спи лошо.
За памперсите - аз по принцип ползвах ДМските, но от два-три месеца намерихме едни италиански, които излизат много по-евтино, а са мекички и по-тънки. Казват се Lumpi, не знам дали в България ги има. Доволна съм. Пропускат много рядко, ако е поела прекомерно много течности.

# 657
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, какви снимки ще пращаме за колажа?  newsm78

# 658
  • Мнения: 6 713
Здравейте!  Hug
Нашият хранителен режим е почти същия като на късметче.  Simple Smile
Памперси ползвам на Памперс 4 , няма проблеми. Харесвам и на dm, но отдавна не съм вземала.
Вода пие сигурно около 200мл на ден, кърма колкото иска, всеки ден яде супа, мисля, че приема достатъчно.
Биберон залъгалка използва може би първите месец - два, после я плюеше и аз я махнах, така че нямам такъв проблем.  Grinning
За заспиването с шише мляко:  каката заспиваше така (с шише с преварено прясно мляко след като навърши 1г. 3мес.), зъбите и` са здрави, тя се събуждаше през нощта да пие вода. Мисля, че ако млякото не е подсладено, не е проблем за зъбите.  Peace
Мед давам на Катрин откакто е навършила 1 година - захраних постепенно (първо давах на върха на лъжичката, после малко повече и достигнах до една бебешка лъжичка). Сега давам като се сетя. Макар че идеята ми беше да давам всеки ден през зимата.

# 659
  • Мнения: 1 270
Момичета, какви снимки ще пращаме за колажа?  newsm78
Няма да са с шейни явно  Joy
Памперси вече поръчвам от Amazon на Pampers. Когато са на промоция кашона излиза по-евтин 0,30-0,34 лв/бр. за 152 бр. кашон с доставката с превозвач.
И от тук пробвах най-различни марки, Pampers са ми най-мекички, единственото което не ми харесва е, че ми мирише на напикано. Особено нощем, когато не е сменен и той си качи дупето на възглавницата /спи доста странно/ до лицето ми не е от най-приятните неща.
Относно храната съм казвала, че яде всичко по всяко време.
Деси направо се чудя твоето дете как наддава само на мляко  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт