Проблем с миришеща служителка - помагайте

  • 18 641
  • 177
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Говори с нея на 4 очи. Може и да се обиди, но ще е по-добре за нея разговор вместо уволнение. Още повече, че жената е приятна и добра в работата си.

# 16
  • Мнения: 5
ОХ'АМАН, не разбира се, не нося една блуза два пъти. И не мириша, защото поддържам хигиената си достатъчно добра. Мисълта ми е, че понякога не зависи от нея дали ще се поти или не. От нея зависи да си сменя блузите, да ползва дезодоранти, да не носи прилепнали блузи, които попиват всичко. Но за това трябва да се говори с тази жена, като нормален човек. Щом е толкова ценен кадър, нека й кажат право в очите какво да направи и как да го направи. Иначе наистина ще са принудени да я махнат  Wink

# 17
  • Мнения: 9 467
Имахме същия проблем с една колежка преди време. Наистина миризмата беше много нетърпима и решихме да и подарим Рексона. Тя много се зарадва, ние също. Каква беше изненадата в следващите дни-тя просто не я използва. Човек, след като няма навици, не може да му ги създадеш, ей така.
Накрая една от колежките се усмели и и каза директно, че не е приятно всичко това. Не го взе присърце, милата. Резултата е, че до ден днешен си е в същото положение. Работи на същото място, а колегите вече сякаш свикнаха с този нейн недостатък.

# 18
  • Мнения: 5 710
някак си бих й казала ... вероятно бих подтикнала разговора първо в тази посока. бих казала, че съм имала такъв проблем и как съм го решила, напр
има един продукт на виши, който е 7 дневно действие, струва 20ина лева. или 'о, аз имам един братовчед направи си хормонални изследвания". и тн  ако не се усети сама да започне да говори по темата, да се завърже разговор да се пооплаче и тя й кажи директно " Много те харесваме, но сме много хора в помещението, виждаш едва се разминаваме/дишаме, чувствител,ни сме на всякакви аромати - кой ял чесън наобяд, кой се поти и мирише.. така е като се съберат хора. Жени сме, казвам ти го, не ми е удобно, но няма как - къпи се преди работа и си сменяй блузата всеки ден. Ако искаш мога да проверя за теб за продутки да вземеш мерки.

ПП: М/у другтоо този продукт на Виши го ползвам лятото и аз и мъжа ми с една малка тубичка изкарваме 2 сезона и е нещо невеорятно. Ако приеме добре разговора направо й го подарявайте:)

# 19
  • Мнения: 5 710
М/у другото навремето имах една колежка , която нямаше добра хигиена  + потенето и миризмата, на моменти си миеше косата в мивката в офиса, че и дълга ..... не мога да ви опиша. Това момиче имаше психически проблем, който реши, след като се омъжи. Някак си се събра, започна да се къпе и се задоми много успешно. Сега е чистичка, спретната, никакви мазни коси,  прическата, всичко й е наред никога няма да кажеш каква с извинение мърла беше... Така че казвате, че не могат да се променят навици - могат.
И аз съм променяла навици и мъжът ми и кой ли не. Сутрешният душ например, който е така непопулярен в темата за къпанет, аз съм го въвела напълно осъзнато от години и като навик ми е вече, не се чувствам добре, ако не го правя.
Стига да мотив, сякаш всичко е възможно, а това е и лесно....
Ако иска ще влиза в тоалетната 3х дневно да сменя тази блуза и пак ще има подобрение. Ще си вземе едни мокри кърпички и тн.
Ще отиде да се прегледа на лекар, да си направи изследвания , ще вземе мерки. Стига да има съзнание за проблема.

# 20
  • Мнения: 1 040
На колко години е жената?Ако е по-възрастна,може и да не се къпе всеки ден,това е действителността в България,
че хората като остаряват рядко се къпят и после овоняват навсякъде...

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 860
Говори с нея на 4 очи. Може и да се обиди, но ще е по-добре за нея разговор вместо уволнение. Още повече, че жената е приятна и добра в работата си.
thumbsup
Подкрепям! По-добре малко неудобен разговор отколкото уволнение. Но определено трябва да се вземат мерки, щом всички са засегнати. Все пак това е в интерес на работата и на колектива. Имала съм такава колежка, нищо не помагаше, всички говорех зад гърба и, избягваха я, абе общо взето -много неприятно Sad

# 22
  • Мнения: 216
Лелеее, това ти ли си на аватара? Много си хубава! И какви сладурести близначета!  Grinning

(Мда, говорете, с жената, да се вземе с ръце.)

# 23
  • София
  • Мнения: 971
Има и друго - ако жената няма обоняние - няма как да разбере, че мирише...

Аз също имам колежка, която съм я улавяла, че мирише, но моето обоняние е трепач и след съответните тестове на които я подложих се установи, че мъжа и е смрадливеца, а тя попива миризмата му през нощта от чаршафите и завивките и понеже обича да си поспива - спестява от къпането сутрин  Laughing... Това стана ясно след като той замина командировка за известно време и тя си идваше чиста, изпрана, ухаеща на цвете ...  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 10 547
Абе, да ви питам нещо- винаги съм се чудила, от къде ви извира да пускате теми като тази?

# 25
  • Мнения: 282
Имах такава миришеща колежка и с общи усилия и съдействие от нейна страна успяхме да се справим с проблема, но все пак всеки случай е различен. Жената се къпеше всеки ден, сменяше дрехите, но дори и след баня мирише.

При нея проблема се оказаха две неща - никога не беше махала космите под мишниците и съответно те бяха станали много, ама наистина много дълги. Просто така я бяха възпитали, че свестните жени не се бръснат - нито крака, нито мишници. Дългите косми си миришат, дори след баня става по-зле.

Втората причина за миризмата бяха евтинките дрешки от китайските магазини. Материята им е една такава, че веднага се вмирисваш, също както миришат краката от нискокачествените обувки.

Та накрая жената спря да се облича с такива дрехи и махна космите под мишниците. Имаше ефект определено. Но все пак трябва тя самата да осъзнае и да поиска да се отърве от този проблем, защото в противен случай положението е неспасяемо.

# 26
  • Мнения: 1 040
Абе, да ви питам нещо- винаги съм се чудила, от къде ви извира да пускате теми като тази?

добре де,аз насериозно я приех темата,може ли да е пързалка...  newsm78

и при нас имаше една миризлива млада колежка

# 27
  • Мнения: 13 452
Вече се размислих, че това излиза като проблем на доста работни места.

# 28
  • SA
  • Мнения: 3 196
Сьберете с колегите пари и й подарете ето такава една процедура с ботокс:
http://www.drkaliasheva.com/services/069b20/fde9cf

Макар и ефекта да е временен, има шанс ефекта да й допадне дотолкова, че след това сама да си прави следващи процедури.

# 29
  • Мнения: 2 811
ОХ'АМАН, не разбира се, не нося една блуза два пъти. И не мириша, защото поддържам хигиената си достатъчно добра. Мисълта ми е, че понякога не зависи от нея дали ще се поти или не. От нея зависи да си сменя блузите, да ползва дезодоранти, да не носи прилепнали блузи, които попиват всичко. Но за това трябва да се говори с тази жена, като нормален човек. Щом е толкова ценен кадър, нека й кажат право в очите какво да направи и как да го направи. Иначе наистина ще са принудени да я махнат  Wink
Разбира се, съгласна съм. Мисълта ми, че колкото и да се поти човек, може да не мирише, ако полага усилия. Ако е здравословен проблем - има проблем с бъбреци, това вече е друго и е наистина кофти.

Общи условия

Активация на акаунт