Каква минерална(изворна (вода за бебета ще ми препоръчате

  • 6 309
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 806
по пирнцип - разрешените минерални води имат розова капачка и символ, че е разрешена за бебета. За розовия Девин има някакви съмнения, че е изворна, а не чешмяна.

Аз давах вода, чещмяна, прекарана през Брита и след това преварена,

Всъщност, когато малкта изобщо започна да пие вода, вече можеше и да не е преварена.

# 31
  • Мнения: 670
Девин с розов етикет

# 32
  • Мнения: 680
девин с розовия етикет Peace

# 33
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Аз лично използвам розовия девин

# 34
  • софия
  • Мнения: 495
"Девин"-изворна

# 35
  • София
  • Мнения: 2 052
Давам Девин изворна още от 4-я месец на дъщеря ми. Преди това давах преварена чешмяна., Но... вижте и тази тема:  Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104385.0

# 36
  • Мнения: 6 164
Всичко с розов етикет - аз давах Девин, ама един път забравих, че е свършила и преварих чешмяна и така и забравих да купя нова туба и си стоим на чешмяната.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 176
Почти не давам вода,но ако все пак се сетя давам  преварна Thorn Spring с розовия етикет.Само да не се оставя да кипи повече при детенце под 6 месеца за да не се увеличи минерализацията  Peace

Ако не искаш да даваш силно минерализирана вода на детето си забрави за Thorn Spring. Тя е с ниско съдържание на Na, но това е единственото и предимство.

Обща минерализация на различните води за сравнение:
Thorn Spring                421 mg/l (не се подвеждай от етикета където пише 0,421 g/l - числото е малко, но мерната единица е друга)
Девин изворна             82 mg/l
Девин минерална       255 mg/l
Банкя минерална       255,9 mg/l
Горна баня минерална   161 mg/l

За протокола в началото давах преварена чешмяна, след това открих Девин изворна. За майките, които казват, че тя си е като водата от чешмата - да такава е, но не е минавала през старите и мръсни тръби.             

# 38
  • Мнения: 4 621
До 6-7 месеца давах преварена чешмяна, след това Девин - розов етикет Grinning

Общи условия

Активация на акаунт