София - Св.Троица,Банишора,Фондови жилища

  • 18 668
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 125
Цитат
Ние сме в 48-мо и съм доволна.
Подай молба сега, за да имате някакъв шанс за април догодина Peace
Stellina, кажи ми моля те дали знаеш кой месец е приема пролетта  newsm78

Не знам с точност, но е горе-долу по това време newsm78 Мисля, че в нашата група е прието само едно детенце, но по кой начин - не знам. Шансът да ви вземат напролет е малък, защото доколкото разбрах групите са пълни, а на есен яслите от 30 деца се качват горе (на 2-ри етаж) в градината. Подавай документи, че може да не те огрее Peace

# 211
  • София
  • Мнения: 1 936
Цитат
Не знам с точност, но е горе-долу по това време newsm78 Мисля, че в нашата група е прието само едно детенце, но по кой начин - не знам. Шансът да ви вземат напролет е малък, защото доколкото разбрах групите са пълни, а на есен яслите от 30 деца се качват горе (на 2-ри етаж) в градината. Подавай документи, че може да не те огрее Peace
Ееее, гадно  Sad Дано да има места. Аз не мога да реагирам веднага щото съм в провинцията тази седмица, но другата ще отида да подам молба задължително...Ако няма места ще трябва да търся друга ясла...знаеш ли някоя в района?

# 212
  • София
  • Мнения: 377
Като си говорите за яслите / 48 /, да спомена, че още януари изюрках таткото да ходи да подава молба за на есен - резултата - дадоха ни 75 номер, а както каза stellina, приемат само по 30 деца:( Другата ясла, за която и аз знам е в Банишора, до 5-градска, но една мама дето е записала малкото там, каза, че е гадничка....

# 213
  • София
  • Мнения: 1 936
И аз пратих таткото тази сутрин да подаде молба, ще видим какъв е резултата като ми звънне да каже. Иначе аз знам една ясла - 48 ДЯ до ресторант Вагона, ще пробвам и там. Навита съм и в клуб Малчо да я дам, там групите са по около 12 деца, но искат навършени 1г. и 7 месеца, а Лора ще ги има чак през август догодина  Confused

# 214
  • Мнения: 2 125
Момичета, аз лично чаках 1 година за 48-мо #Crazy (подадох ноември и ни приеха септември на др. година)
Казаха ми, че за пролетта нямам никакъв шанс. Мисля си, че пролетно време се приемат единични бройки (запълват някакви дупки може би... newsm78, ако някое детенце е спряно от ясла), а през есента - септември се пълнят групите. Целият месец август 48-мо е в почивка, да го имате предвид и списъците с приетите деца излиза и го лепят на вратата към края на месеца Peace
Подавайте молби и ви стискам палци. Аз лично ходех при директорката поне веднъж месечно, та хубаво да й се набия в очите и да не ни пропусне. Тя е много готин и разбран човек.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 936
Ние вече сме с подадена молба. Без номер! Директорката казала, че вече има подадени над 150 молби! Наистина официално няма прием пролетта, но можело да се борим за наесен догодина...та така, наплива е голям, ще гледаме и на други места, пък дано ни приемат някъде  Rolling Eyes

# 216
  • Мнения: 2 125
Lodsi , освен да ви стискаме палци Peace....друго  33uu. Пробвай и в тази до 5-та градска, ама виж Jilda какво е казала...че не е много наред там. Ти провери, пък другото - здраве!

# 217
  • София
  • Мнения: 1 936
Да, ще подам и там. Говорих преди малко с моя колежка, на нея пък й били препоръчали точно тази до 5-та градска...
Ще видим Simple Smile Тя пък ми разправя, че трябвало да си вземам детето в 17-17,30 щото иначе леличките били много сърдити  Shocked А аз като съм до 18ч. на работа....
Оф, много от далече се разтормозих за какви ли не неща   bouquet
Момичета, какво стана със срещите? Виждахте ли се или отложихте заради времето? Ние в събота се прибираме и другата седмица някой ден може да се видим, а?

# 218
  • Мнения: 48
привет на всички Simple Smile
въпреки гадното време ние излизаме на разходки - сутрин за 1 час и следобед за 1-2 часа.
Лодси, като си дойдеш пиши да се разберем нещо , ако искаш Simple Smile
за  48 ясла аз подадох молба преди месец, но за 2007 година и казаха, че имам някакви шансове да се класираме. първо ме посрешнаха с думите : има 90 молби и нямате шанс. казах, че за 2007, а сестрата - за тогава може и да стане ! честно казано мисля, че е прекалено да се подава молба 2 години по-рано. но  обстоятелставата са такива.  ако не ми се беше случило, нямаше да повярвам на това. още малко и от родилния дом трябва в яслата  да отида, че да вземат детето.
малката ме вика. лек ден на всички

# 219
  • София
  • Мнения: 1 936
nati, ще ти се обадя задължително, за да излезем другата седмица  Grinning
Иначе ние може би ще решим проблема с детегледачка ако няма места в яслата...поне докато направим възрастта, за да ни приемат в клуб Малчо.

# 220
  • Мнения: 2 125
Здравейте момичета!
Копирам от темата "Да спестим едно кафе, за да е сухо едно дупе" това:



 Re: Да спестим едно кафе - да е сухо едно дупе!20 и 21 МАЙ-ЮЖНИЯ ПАРК!ЧАКАМ ВИ
« #257 петък, 05 май 2006, 15:21 »   

--------------------------------------------------------------------------------

НА 20 И 21 МАЙ 2006 ГОДИНА, ОТ 10.00 ДО 13.00 ЧАСА, В ЮЖНИЯ ПАРК - ВХОД ОТКЪМ УЛИЦА НИШАВА, "ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" ЩЕ ПРОВЕДЕ ВТОРАТА СИ АКЦИЯ ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА, НЕОБХОДИМИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА МЕСЕЧНАТА НУЖДА ОТ ПАМПЕРСИ ЗА ДЕЦАТА В ГР. ПЕРНИК.Акцията отново е под надслов "да спестим едно кафе - да е сухо едно дупе", като очакваме и евентуалното и заснемане от екип на Нова телевизия, при първата акция бяха събрани БЛАГОДАРЕНИЕ  на всички Вас повече от 1100 лева, с които бяха закупени над 1200 памперса, разпределни между домовете в Перник, Св. Параскева в София и майките сираци, на които Движението помага,също така с парите бяха закупени и малко количество мокри кърпички, а съвместно с служителите на центарлния офис на една софийска банка - закупени и необходимте памперси за децата с увреждания от село Медвен.
Мили майки, бащи и всички вие , които направихте живота на дечицата малко по лек и приятен - призовавам ви с цялата си майчина душа да се включите отново - Вашата помощ ни е безценна, благодарността ни към всеки един от вас ОГРОМНА, и вече знам - че заедно наистина можем много.
очаквам ви - с цялата си Благодарност - viki1 - Кристина Николова
 

# 221
  • Мнения: 2 196
Там сме! Laughing
Момичета,ако искате,можем да се организираме и да направим едно културно-масово ходене до Южния парк на 21 или 22.05. Hug  bouquet

# 222
  • София
  • Мнения: 377
Аз съм твърдо за. Предния път не успях да дойда, сега мисля да се поправя Laughing Пък и наистина е повод да се видим  bouquet

# 223
  • Мнения: 644
Мамита,здравейте!
Най-после имам нет в къщи!!! newsm20
4естит Гергьовден на вси4ки! smile3525
Има ли желаещи за среща за утре следобедаРазбира се,ако е хубаво времето????

А къде се намира клуб "Мал4о" ?

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 20:12 от pepeliashka

# 224
  • Мнения: 2 125
Копирам от темата "Движение на българските майки"

Мили момичета, в бебешкият дом Св.Параскева в момента са с  намален състав на персонала и имат нужда от нашата помощ, разходка, преобличане, преобуване и хранене на мъниците.
Обсъждахме с директорката за регулярни посещения от наша страна и като примерен график решихме:

             Като дни да бъдат сряда или четвъртък да ходим по 3-4 майки от 10,00ч. до към обед и слетобед от 16,00ч. до 18,00ч. Това са приблизителни часове и дни, ако вие имате други предложение казвайте, приемат се всякакви предложения

           Хайде, ако има мами-доброволки да се организираме и да зарадваме малките сладури  bouquet

         Yvette,видях в темата за соц.слабите семейства, че твойте момичета си търсят работа и се сетих, че в същият дом имаше място за детегледачки.Говорих с директорката и каза че ако проявяват интерес Павлина и Десислава може да ги заведеш да получат информация за естеството на работата. Работи се 12ч. през ден, заплатата е малка, но най -важното е да имаш усет и голяма любов към децата
Ако нещо решиш ми пиши на ЛС или звънни


Ето и линкhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93559.msg1735771#new към самата тема

Общи условия

Активация на акаунт