Какво ще кажете за " чужбинското " кафе...

  • 3 168
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 581
А какво ще кажете за традицията чаят да се пие с мляко  Mr. Green

Мъж ми се открехна за тая традиция, той нали е по-социален  Laughing
На мене ми е блудкаво  Sick

# 31
  • Мнения: 464
Никога не съм си падала по силното кафе, така че с кафето в САЩ нямам никакви проблеми. Зависи от марката и това как си го направиш....

# 32
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз не съм много по кафето, но тук има каквото душа ти иска- еспресо, турско, нес, фрапе, шварц и всички останали разновидности. Хубаво е. Гърците като цяло пият фрапе и турско (което наричат гръцко Wink).

# 33
  • Мнения: 7 837
И на мен за събуждане ми трябва нещо силно и чисто, което да ме изправи на нокти  Grinning Сутрин, ако не се срещна с чичкото с магаренцето, не съм човек  Grinning
Едно време бях голям фен и на нес кафето с кола, обаче годинките си казват думата и сега направо ми се разхлопва всичко след една такава фоза.
Тук, като си купуваме кафе навън, особено от ресторанти за бързо хранене, ги моля да ми пълнят чашата до половина, колкото да изпуша една цигара с кафявото чайче.

# 34
  • Мнения: 7 430
А пили ли сте от това кафе с млечна пяна, дето се сервира в едни купи за супа?  Laughing

Да, пила съм на летището в Англия - леко казано бе негрова пот, смесена с кафе Crazy

Иначе за толкова време не мога да свикна да пия тукашното кафе - и понеже сме кафемани си купихме още в началото еспресо машина и си караме на нея.Като излизаме навън, ако във въпросното заведение няма нормалното "нашенско"  Wink кафе - не пия Naughty

# 35
  • Мнения: 163
Плюх го в началото и едвам го преглъщах, а сега другото ми е силно и него не мога да пия-хубавото нашенско кафе. В България си имахме кафене което си беше "нашето" и правиха хубаво кафе и хубаво обстановка. Тук да можех да си намеря такова.....Кеф! bowuu

# 36
  • Мнения: 185
А пили ли сте от това кафе с млечна пяна, дето се сервира в едни купи за супа?  Laughing

Да пробвала съм го. Отначалото, честно търсех дръжка отстрани на купата, но не намерих и гладах как го пият гругите, направо хващат купата с двете дъве и го пускат навътре. Харесва ми също, че го поднасят с бисквитка.

 Аz свикнах да пия много дълги шварц кафета, но ми се струва доста киселинно. Наскоро си купихме еспресо машина на Saeco, пълна автоматика и сме много доволни. Кафетата ги прави както в България. Еспресо кафе се продава само в голямите хипермаркети, като Real и Kaufland например или в специалиzирани магаzини zа кафе. Досега най ми допада това на Lavazza crema.  Вкуса много zависи и от марката кафе.
Така, че ако сте zакъсали zа българкото еспресо кафе, пак става с еспресо машина Wink

# 37
  • Мнения: 1 393
Цитат на: Тeopr link=topic=75238.msg1301682#msg1301682date=1139664296
Аз не съм много по кафето, но тук има каквото душа ти иска- еспресо, турско, нес, фрапе, шварц и всички останали разновидности. Хубаво е. Гърците като цяло пият фрапе и турско (което наричат гръцко Wink).

Оох, гръцко фрапе!  Heart Eyes
Честно казано, съвсем бях забравила за него, но това е просто вълшебна напитка! Преди около 10 год. в Атина го пих за първи път и се бях влюбила в него, ти сега ми припомни. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 423

Да, и аз съм му фен!!! С две ръце "за"!!!

А пили ли сте от това кафе с млечна пяна, дето се сервира в едни купи за супа?  Laughing
Да пробвала съм го. Отначалото, честно търсех дръжка отстрани на купата, но не намерих и гладах как го пият гругите, направо хващат купата с двете дъве и го пускат навътре. Харесва ми също, че го поднасят с бисквитка.

Знам го това кафе, казват му "Мильxкафе", т.е. кафе с мляко.
Нали знаем, че немецът трупа пари от стиснатост, а това кафе
струва колкото обикновеното кафе със сметанка или колкото
капучиното. Но има повече течност за пиене. Значи, практичният
немец поръчва такава купа, за да не се бърка за още по едно кафе,
а да си лочи цял следобяд, докато си чете вестника на припек.
Пила съм няколко пъти от това мильxкафе и нямам нищо против,
харесва ми. Но всичко е до свикване. Ако идваш от БГ и не си
виждал такова чудо, нормално е да те впечатлява.


# 39
  • Мнения: 636
Олеле, навявате ми спомени с тази тема...
С местното кафе се сблъсках веднага след пристигането. След дългия път с нетърпение 4акахме да се освежим.
Но... каква изненада   ooooh!  водниста кафява те4ност, с мляко и захар, с аромат на ванилия  ooooh! Като напитка хи4 не беше лошо, но не бих могла да го сравня с кафе (или каквото познавах кафето до тогава).
Доста дълго експериментирах с разли4ни марки, разли4ни дози, разли4ни на4ини на приготвяне и накрая познайте какво кафе по4нах да пия - същата водниста кафява те4ност, с мляко и захар, с аромат на ванилия  Mr. Green
When in Rome...

# 40
  • Мнения: 375
Ако пък някой ми каже откъде в Англия newsm78 може да се купи кафе машина за домашно ползване,която сама да мели кафето и да го дозира напр.SAECO или друга подобна марка,ще му бъда много благодарна.

# 41
  • Мнения: 1 128
Гнусливите да не четат! Grinning

Ъъъ, като се разговорихме за кафето...
Онази нощ гледах едно предаване специално за кафето...
В него се разказваше, че едно от най-хубавото и скъпо! /600 долара килограм/ е ... вид кафе, чиито зърна са минали през аналното отверстие на невестулка и по този начин придобивало този според предаването фантастичен и особен вкус. Sick
Щях да окапя от ужас като ги гледах как отпиват тази... гадост. Stop

И аз го 4увах това по тукаШната телевизия.


# 42
  • Мнения: 185
Ако пък някой ми каже откъде в Англия newsm78 може да се купи кафе машина за домашно ползване,която сама да мели кафето и да го дозира напр.SAECO или друга подобна марка,ще му бъда много благодарна.

За Англия не zнам, но предполагам в някой по-голям и иzвестен магаzин zа техника и електоника. Ние нашата Saeco Easy я вzехме от Saturn. Тя също сама доzира и мели кафето на раzлични градуси финност. В ebay също се предлагат такива машини, просто раzнообраzието е голямо. И цените им непрекъснато намаляват. Същата сега се предлага с около 70 евро по-евтино от преди Коледа, въпреки, че беше специална оферта!

# 43
  • Мнения: 1 366
Аз пък страшно харесвам "нашето" кафе. Не зная дали това се дължи на факта, че изрелците са "разглезени" потребители, но тук кафенетата са на особено високо ниво. Има безброй вериги със страхотно предлагане. Ние със съпруга ми не пропускаме седмица, без да сме излязли "на кафе". Изобщо няма като нощното Тел-авивско кафе (който не вярва да се чувства поканен  Hug)

# 44
  • Мнения: 676
Добре, аз имам питане! Гледам, че много от вас си падат по разни моки, латета и т.н. Това кафе ли е? За мен кафе е онова много тъмното гъсто кафяво нещо, което има аромат на кафе и не е разредено с разни млека, сметани, захари, флейвърс и тем подобни изфинени добавки...Обяснете ми - съвсем сериозно питам? Flutter

Ами за мен е!  Simple Smile
Аз открай време си падах по "капучино", каквото и това да представляваше навремето в България, а и много обичам сиропи и ароматизирани сметани в кафето.
Даже и за вкъщи винаги си купувам ароматизирано кафе (ванилия, лешник, тръфъли и т.н.).

А това в Старбъкс, дето го обяснявах преди малко, те всичките започват с една или две дози истинско чисто еспресо и след това вече се добавят всичките други неща. Така че да, за мен е кафе и още как.  Wink
 

Изцяло подържам мнението newsm10

Оби4ам да си пийвам всякакъв вид кафета, капу4ино, лате, мока и т.н а лятото ми е гот да си взема аис-капу4ино.
Но ако на 4овек му се пие хубаво еспресо винаги може да си го поръ4а в Старбакс или Тимоти'с (говоря за Канада).

Общи условия

Активация на акаунт