Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 118 288
  • 765
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Най добре се консултирай с лекар.

# 136
  • Мнения: 1 849
dudunski, съветвам те да се консултираш с ендото и да го накараш да ти смени препарата. И въпреки това, ако диарията не отшуми след смяната на 2-3 препарата, най-добре е да спреш метформина. При мен беше така - пих метформин и имах ужасна диария, смених с метфогамма - още по-зле, на края пробвах глюкофаж и пак същото беше. С доки бяхме единодушни, че трябва да го спра, защото явно съм от хората, които имат непоносимост към това лекарство.  Peace За съжаление вече 3 години се боря с хроничната диария, която ми се появи тогава и нищо не помага.  Rolling Eyes За това не подценявай проблема, здравето е най-важно!  Wink

# 137
  • Мнения: 143
Благодаря ви, момичета за съветите! Докторката ми смята, че няма смисъл да сменяме лекарството, защото всички съдържат метформин, а именно той причинява диарията! Разбрахме се, да устискам до 15ти май, за да станат поне 3 месеца курс на лечение. После, ще карам само с хранителен режим и ще видим какво ще стане!

# 138
  • Мнения: 201
При мен диарията продължи също дълго и после все пак премина.Така, че  щом лекарката ти е преценила да потърпиш още малко, потърпи, колкото и да е неприятно.Понякога се налага да избираме по-малкото зло.Дано скоро да се оправи положението,че при мен беше така около два месеца, въпреки, че в болницата ме уверяваха, че този ефект е само през първите няколко дни, докато свикне организма.
Аз искам да ви попитам за друг проблем.От онзи ден ме заболя гърлото,като снощи преживях истински ад.Първо ми беше пламнало горе, където са дъгите, а снощи слезе по- долу и сега болката е страшна, не съм спала, смучещите хапчета, лимона, гаргарата с клеева тинктура съвсем не помагат и се боя, че ще се наложи антибиотик, съдейки по реакциите на организма си и как се развиват нещата. На листовката на глюкофажа пише, че е проблем ако се комбинира с антибиотици.Та въпросът ми е дали на вас ви се е налагало такова нещо и специално за гентамицина се интересувам- може ли да се комбинира с глюкофаж?

# 139
  • София
  • Мнения: 11 708
Момичета, някой от вас посещава ли диетолог в София? Ендокринологът ми преписа, но се оказа, че в отпуск и чак от юли, което ми е късно, иска ми се сега да започна.

С диета вкарах всички показатели в норма - инсулин, кръвна захар, холестерол, хормони - всичко е в норма, но съм с 10 кг повече и не мога да се справя с тях.

# 140
  • Мнения: X
Момичета, някой от вас посещава ли диетолог в София? Ендокринологът ми преписа, но се оказа, че в отпуск и чак от юли, което ми е късно, иска ми се сега да започна.

С диета вкарах всички показатели в норма - инсулин, кръвна захар, холестерол, хормони - всичко е в норма, но съм с 10 кг повече и не мога да се справя с тях.
Маргарита Виткина
http://panaceabg.com/info.html

# 141
  • София
  • Мнения: 293
При вас от метформина като страничен ефект проявява ли се окапване на косата?

# 142
  • София
  • Мнения: 736
violetkatana, не би трябвало да е от метформина. Според моите скромни познания се сещам за поне 2 причини. Хипофункция на щитовидната жлеза, при нея дори вежди опадват. Проверяват се TSH, Ft4,Ft3´

И второ ИР/диабет -косопадът настъпва при недохранване на косъмния фоликул. Поради захарта в кръвта избуяват определени гъбички, които живеят в кожата ни.Та те предизвикват себореен дерматит /мазни дебели люспи, сърбеж,зачервени участъци в скалпа/. Младите косми трудно проникват през тези дебели плаки, старите не се хранят добре и опадват преждевременно. Освен това при ИР/диабет се губят много ценни минерали и витамини чрез урината. Например вит. В групата-които са витамините за коса,кожа и нокти. Вече имам опит за справяне със себореята/косопада, груби пети и чупливи нокти. При недостиг на селен например Ft4 не може да се трансформира в Ft3, от който се образува тиреоидният хормон на щитовидната жлеза.

Не е задължително кр.захар да е висока за да се появи този букет от усложнения.Не споменаваш за себорея, но може да не си с тежка форма.В семейството 4-римата сме с ИР/диабет и при всички "козметичните проблеми" са различни.

А как я караш със слабеенето? Аз върнах едни 5-6кг, които сега пак ми тежат. При същия режим-и не мога да ги преборя. От вчера имам крачкомер и се оказа,че обичайно изминавам нужните 10000крачки/ден. Явно по-сериозно натоварване ми трябва.

# 143
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
Какъв е този крачкомер? Искам и аз. Аз не съм писала, защото при мен положението не е за разправяне, нищо не свалям, даже малко върнах, имам проблеми с червата, камък в бъбрека и  други. Сега съм се решила на крайна мярка за отслабване - балон.

# 144
  • София
  • Мнения: 736
Крачкомер е малко устройство- подобно на бадж се закача на колан, джоб или деколте.Предварително се измерва дължината на крачката, ръст,тегло, дата и час. Отброява броя на крачките и изгорените от това калории, има памет и показва колко крачки са извървяни за определен брой дни, колко км. Д-р Оз препоръчва минимално 10000крачки на ден за да се отслабва.  От години чакам да се появи на местния пазар,че не ми се иска да поръчвам от чужбина. Дочаках. Ето днес не съм много активна и само 5400крачки-1,7км или само 92 изгорени калории. Сега разбирам колко много трябва да ходя за да изгоря ягодите дето ги изядох. Имам проблеми със ставите и  не мога да спортувам активно- купих си колело и сега се уча да го карам на стари години.С крачкомера допълнително ще следя колко съм активна.
 
Никакви крайни мерки, какви са тия балони.Упойки,игли,скалпел-от където и да го погледнеш риск.
Опитай с глюкоманан -фибри, които раздуват стомаха с много вода. Всъщност си мислех за гастрален пръстен, ама балон ще е май нещо друго. Все си мисля,че има още възможности преди скалпела.

# 145
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
Аааааа, няма скалпел в тая процедура, споко. Слага се през устата със сонда, надува се с въздух и толкова, по нищо не се различава от гастроскопията, което е рутинно изследване. Няма рискове никакви. Пръстена е нещо съвсем различно и наистина много по-опасно.
Ако не те затруднявам пусни инфо от къде да си купя крачкомер, може и на лични.

# 146
  • Мнения: 413
здравейте, и аз да се плесна в новата темичка като обещах да я пия редовно Метфогамата (защото съм несериозна и я спирам -последно за 9 м.) и да увеличавам с 1/2 докато стигна 3х1 от 850мг.
Изписаха ме в понеделник от КМЕД на ИСУЛ с болестно затлъстяване първа степен с 40 кг. мазнини в коремната област, Метаболитен синдром,Нарушена глекимия на гладно, Инсулинова резистентност, Дислипидимия, СПКЯ, Автоимунен тероид на Хашимото-еутироидна фаза. За инсулин хормона ИРИ се оказа 21, което по Хома е 4,67. ОГТТ 0 минута е 6,31; 30 мин-9,4; 60-тата -10.95, 120 мин-7,18. ooooh!
Та в кюпа на преддиабетните (имам и наследствена обремененост), а преди Метфогамата я пиех за кистите на яйчниците- има някаква връзка и се регулира цикъла и не се образуват кисти- и за мен е по-добрия вариант от хормоналните прогестеронови препарати. Надебеляванията ми започнаха след появата на СПКЯ-то на 16 г. възраст и пиенето/биенето на какви ли не хорминални прогестерони, дуфастони, Дияне 35 и кво ли не.
Изписаха ми и ЛибраМед за нормализиране пиковете на кръвна захар и уж намалява обиколката на талията; Инфолик с фолиева киселина, Профихол форте за липидите; физическа активности нискокалоричен балансиран режим, дадоха и примерен такъв от д-р Попова.
Досега с приема на Метфогама не съм сваляла килограми, а с 90ДД стриктно -7 кг за 90 дни Sad. С Лида свалих много през 2008 г. и задържах 2 г., но е вредна и не бих я почнала отново.
Не мога да свикна с мисълта, че ще пия цял живот лекарства #Crazy
Преди около месец получих 4 крампи на мускулите на 2х2та крака за около 30 минути и се уплаших-било липса на магнезии, но докторите не изключват да е от захарната.

Последна редакция: вт, 08 юли 2014, 19:25 от izina

# 147
  • Мнения: 56
zdraveite momicheta dnes doktor todorova mi izpisa  metfogamma Zashtoto spored neq imam insulinova rezistentnost chudq se Dali da lochvam da gi pia I bez towa Na momenti mi pada kravnata zahat

# 148
  • Мнения: 1 849
izina, ще ми е интересно да споделиш мнението си за ЛибраМед и Профихол форте.  Peace

# 149
  • Мнения: 56
Momicheta koe e izsledvaneto za IR I za polio vreme stavat gotovi rezultatite

Общи условия

Активация на акаунт