Да се оплачем...

  • 7 257 257
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 54 105
  • Мнения: 68 657
Пипи, то е защото майка ти не е чела психо книжките, които аз чета от време на време, а там се казва точно това-да не се сравнява Гинка с Пешко...И че няма добри и лоши деца, има лоши постъпки и действия само...
Това в кръга на шегата, но не съвсем де...наистина трябва да се внимава за крехката детска психика...

# 54 106
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Освен това, колкото и да са натискани децата, никой никого няма да смеле. Напротив, децата много добре знаят откъде идва натискът и искрено съжаляват горкия Иванчо, чиято майка му пръска шевовете от задачи през ваканцията, а те си играят. И Иванчо се оплаква и завижда на “лежерните”, тоест нормалните родители на други деца. А не обратното. Играли сме го вече.

# 54 107
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами масовият резултат е налице - ниско самочувствие, ниска самооценка, липса на увереност и т.н, и т.н. при възрастни хора, видимо качествени. Голямата работа пък са толкова напред, че ти казват как ще ти смелят детето.
Африканчо, аз пък мисля, че точно в училищна група може да имате успех.

# 54 108
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Фрий, Hug Напълно те разбирам. Опитай да обмислиш нещата спокойно и да вземеш най-добрите решения за себе си и децата. Знам, че в такива моменти на човек му се иска всичко да се случи сега и веднага, но прибързаността не води после до желаните резултати. Ще се справиш!

За училищните/предучилищните драми - още съм далече,личен опит нямам, но смятам, че всеки родител най-добре познава детето си и може сам да прецени кое и кога е най-добре за него, кога да оказва натиск, кога да го дава лежерно и т.н. Предъвкването на едни и същи неща n  на брой страници не помага, само става досадно и човек още повече се обърква. В която връзка - Африканче, спри да слушаш кой какво ти говори и се ръководи от вътрешното си чувство за детето Hug

И в крайна сметка да се оплача, въпреки че темата май вече далеч не е за това...от началото на седмицата само пера, гладя и подреждам бебешки неща, скапана съм, а имам още. Не искам да отлагам, защото времето ще се разваля уикенда и няма как да суша (нямам сушилня,нито възможност за такава).Зимата направо не ми се мисли. Кръстът ме боли зверски, а краката ми са така подути, че едва ходя, и те много болят... на тоя фон не пипам нищо вкъщи, нито мога, нито имам сили или желание. Резултатът е ясен - банята е направо гнусна, в кухнята е кочина, прах не е бърсан, прахосмукачка...за тоалетната на котката няма да споменавам, не разбра тоя човек, че  е опасно за здравето на детето му и това е! Пълна липса на внимание, на загриженост, на разбиране...за секс да не казвам.
Ужасно се чувствам.


+ пак спах на дивана ...

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 13:47 от life_is_love

# 54 109
  • Мнения: 39 318
Че ти да не спиш с тоя?

Чета и одеве как потребителките пишеха на Агента, че това никога, ама никога не биха търпяли, пък те тъпрят доста по тъпи ситуации.  Така де, всеки си пати от главата.

# 54 110
  • Мнения: 3 542
Набеждават форумните мами, че са винаги готови да дадат съвет за развод, а не да се спаси семейството. Спасяваш нещо, от което все нещо е останало, когато няма нищо - какво да спасиш.
Решавайте си сами доколко можеше да живеете така, децата ви да виждат такъв пример. Много от споделените неща в темата и форума са ми правили впечатление и съм искала да напиша, че моментът да се действа е добре да е избран от теб, а не наложен от друг, но се спирам. Всеки сам взема решения и живее с последиците им.

# 54 111
  • Мнения: 39 318
Това към мен ли?
Аз от отровна среда съм се откъснала с двегодишно.

# 54 112
  • Мнения: 1 557
Че ти да не спиш с тоя?

Чета и одеве как потребителките пишеха на Агента, че това никога, ама никога не биха търпяли, пък те тъпрят доста по тъпи ситуации.  Така де, всеки си пати от главата.

Дааа, четох и аз съветите от вероятно  най-примирената и психически смачкана потребителка в темата - как никога не би търпяла това,  а през ден се оплаква от подобни ситуации.
Оплаквам се,  че никакво съжаление и симпатия нямам вече към мрънкащи хора,  търсещи само съжаление и непроменящи нищо в живота си.  Все другите са им виновни, все от тях не зависи,  горкичките.
Затова евала на Фрий, която търси начин да се справи с проблема. Много сили желая!

# 54 113
  • Мнения: 3 542
Не е към теб, Сигма.  Satisfied Постът преди теб визирам - Животът е любов. Но не искам никой да се чувства виновен за ситуацията, в която се е озовал и не исках да споменавам имена. И ти не писа за кого е твоя пост, но е ясно, че е за същото момиче.
Пожелавам й да намери сили да излезе от от това.
П.П. Не съм виждала да се възмущава от подобни ситуации, просто е ясно, че нейната не е приемлива.

За Агент бях сигурна, че ще се стигне до подобни неща, но пък винаги имаме надежда, че лошото ще се размине, та се надявах онзи да се осъзнае. Ще се справиш Агент, само не действай прибързано. Непременно се консултирай с адвокат преди да действаш.

# 54 114
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Агент, не заслужаваш това. Браво, че имаш кураж и не мрънкаш. Ще се оправиш и хубавите неща са пред теб.

# 54 115
  • София
  • Мнения: 38 515
Благодаря, момичета!
И аз все се надявах да се оправят нещата, ама...
Днес говорихме, не иска да се изнася, той тука всичко бил направил с двете си ръце.
Поне отиде да оправя оня апартамент.
Аз си говорих с майка ми. Ще се успокоя малко, да мине уикенда и ще търся адвокат "на хладна глава".

# 54 116
  • Мнения: 1 985
Агент, ако искаш да ти предложа някой колега, пиши! Hug

# 54 117
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Агент, тая песен за " всичко с двете си ръце" съм я чувала неотдавна. Само в зависимост от решението ти бъди готова и на доста повече изпълнения като това. Раздялата е един дълъг, времеемък и унищожителен за нервите процес. И няма по-жесток от отхвърления мъж, от първо лице го твърдя. И изобщо, ако тръгнеш в тая посока, бъди готова да загубиш не само партньор, а и баща на децата. В повечето случаи е така.
Мисля, че си ми в квартала, ако имаш нужда от човек, с който да поговориш-насреща съм. Понякога с непознати споделяме по-лесно.
Насреща съм, ако имаш нужда от рамо и мога да бъда полезна.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 15:22 от Lucky Plam

# 54 118
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Фри, като за начало се изнеси при майка ти за по-дълго време, а и няколко дена не му вдигай телефона, отговаряй на съобщенията и не комуникирай с него.

# 54 119
  • Мнения: 1 030
Дъщеря ми има някакво уплътнение в гърдата, което се променя спрямо месечия и цикъл но не изчезва. Днес ще я водя на мамолог.
Вцепенена съм от страх! А го давам ведро и лежерно, да не я стресирам.
Отивам да изпуша милион седесмстотин и деведесетата цигара от снощи насам ...
На колко години е?
Сигурна съм, че няма нищо страшно, развиват се и понякога се получават такива неща.
Аз така преди 4 години, тогава големия ми син беше на 16, бях полудяла заради топче на тестиса.
Пиши като свърши прегледа.

Общи условия

Активация на акаунт