Да се оплачем...

  • 7 257 271
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 54 315
  • Мнения: X
Оплалвам се, че имам крещяща нужда от кола, а нищо не разбирам от тях и няма с кой да ходя на огледи. Вчера колега ми предложи неговата, изпъната по конец, но ми идва над бюджета и, ако я взема, ще остана без никакви спестявания, а ми предстоят няколко големи разхода следващите месеци...
Хай е права. Хвърли поглед в тази тема. Има добри съвети.
Винаги сме имали нужда от две коли в къщи, но чак през 2015 се случи. Извадихме невероятен късмет, предложиха ни кола, десет годишна, купена нова и поддържана само във фирмения сервиз на марката. Ами за три години единственото, което съм купила е нов акумулатор. Сега ми предстои обслужване и пак мисля да отида във фирмения сервиз. ММ няма този късмет с другата кола. За колкото я купи, досега толкова е дал за ремонти и все има нещо да ѝ се прави.

# 54 316
  • ново
  • Мнения: 5 964
Излязоха резултатите от изследванията на дъщеря ми, но ЛЛ не си вдига телефона. Ще чакам да ми се обади, а до тогава ще се побъркам тотално.
Зъбът или по-точно мястото под него продължава да ме боли. Имам много висок праг на болка, но въпреки това ми е дискомфортно.
HAPPY и аз реших да вдигна хормона на щастието и хапнах едно парче торта снощи. По-щастлива не съм, ама по-дебела - да!

# 54 317
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Излязоха резултатите от изследванията на дъщеря ми, но ЛЛ не си вдига телефона. Ще чакам да ми се обади, а до тогава ще се побъркам тотално.
Скрит текст:
Зъбът или по-точно мястото под него продължава да ме боли. Имам много висок праг на болка, но въпреки това ми е дискомфортно.
HAPPY и аз реших да вдигна хормона на щастието и хапнах едно парче торта снощи. По-щастлива не съм, ама по-дебела - да!

не знам какво сте изследвали, но във форума има теми за почти всичко.
и момичетата в тях са с няколко дължини пред някои лекари Sad
знам какво пиша Sad
Скрит текст:
в хормоналната тема и тази за ИР поставиха диагноза, която личната и няколко трудови медицини не видяха три години.
диагнозата се потвърди от ендокринолог, но можеше вече да съм овладяла положението, а не да се лутам три години и да си мисля всякакви глупости.

# 54 318
  • Мнения: 7 923
R&b, наистина, консултирай се с момичетата тук. Ти не си нов неориентиран потребител и ще можеш да отсееш нещата. Защото ако някой новобранец се хване да чете... Леле мале, ще си вземе бял чаршаф и ще тръгне към гробищата.
Тук съм получавала по-умни и изстрадани съвети, отколкото от много лекари и ценни насоки, след които са ми поставяли верни диагнози и съм получавала адекватно лечение. Успех и не се шашкай!

# 54 319
  • Мнения: 35 113
Аз пък се чудя - когато човек е здрав, децата са му здрави, има работа, има и керемидка над главата....какво аджеба мрънка и иска повече ?!?
Това принципно го казвам. Не конкретно за коментирания случай...

Пийкок....аз пък винаги съм била убедена, че нищо не съм пропуснала от детството на дребен. Толкова съзнателно си забременях и съзнателно си ползвах до дупка двете години, че няма как да се съмнявам, че нещо съм пропуснала. Просто няма начин....
Тете, разсъждавам точно като теб по първа точка.
По втора- ще ползвам до дупка двете години . Гледам да си се насладя на всеки момент с него.

# 54 320
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Работа с 2 езика в СФ може да се намери не само в кол центровете
 Вече има толкова изнесени бизнес центрове, които са склонни да те обучат на самата работа, само да знаеш езика.
Фри може да се оправи сама, ако си намери стабилна работа с добри доходи.
Може, но ако сме реалисти, ще сме наясно, че на 40+ с дете със заболяване, което се нуждае от ежедневни специфични грижи, плюс голяма дупка в трудовата биография, гарнирана с липсата (все още) на завършено висше образования, е много, много трудно. Нейна конкуренция са 30 годишни, нахъсани, без деца, с изрядна трудова биография и с диплома. Шансовете на Фрий за високо платена работа, чрез която да издържа себе си и децата, не са особено големи. Определено, по-реалистично е да насочи усилия да оправи някак поведението на мъжа си.

Много работодатели предпочитат жени с деца, които повече няма да се занимават с раждане, майчинства, малки деца. Неслучайно на интервюта подпитват младите дами под 30-годишна възраст
дали имат намерение да раждат скоро. Поне мен са ме питали на почти всички интервюта, на които бях ходила до 27-годишна.

В точно този аспект мисля, че наличието на сравнително поотраснали деца, съдейки по подписа на Агент, няма да е пречка, а дори ще й даде предимство пред някоя мома.

За останалото съм напълно съгласна с Уиш. 

# 54 321
  • Мнения: 11 917
      Синът ми е в 7 клас, не е глупаво дете, дори напротив. Но е абсолютно дезинтересиран от училище и учебни задължения. Мн. добър успех има, който постига без особен труд, но ако не съм му на главата, няма да се сети и домашното да си напише. Имало е случаи- 6 на изпитване и 2 за без домашно, като ме лъже, че 2 била на изпитване,защото нещо не разбрал.После учителката казва друго.

На път съм още в началото на учебната година да го отпиша и запиша във възможно най-долнопробното училище в града. Нямам нерви да се боря с него. С баща си пише и учи, но  той има по-различни служебни ангажименти, няма как всяка секунда да е до него.  В момента синът ми блее над два теста за домашно, не ми е по силите да го накарам да ги направи.А има за учене още по 6 предмета.

От първи клас съм обиколила психолози, психотерапевти, психиатри, детски, общи, специални педагози и въобще "една кола пари" е отишла по такива специалисти, отделно училищни и общински безплатни. Никой нищо не може да му открие.

Понякога си мисля, че от отчаяние ще взема да реагирам крайно зле, с необратими последици

# 54 322
  • ново
  • Мнения: 5 964
Обади ми се ЛЛ. Добрата новина е, че най-голямото ми притеснение отпадна, но инфекция си има и сега започва издирването ѝ. Добре, че ЛЛ я познава от бебе (близки сме) и не се шашка. При моята дъщеря нищо не е ставало лесно, всяко боледуване е имало опашка. Нейният организъм реагира бурно на всичко. Ще се преборим и този път, но ще ми е по-трудно логистично.

# 54 323
  • Мнения: 39 318
Агента ще получи жилището. То е ясно.Ще получава издръжка и от мъжът си. И от там насетне ще трябва да помисли.
Стана ми интересно- хората умират. Недай си боже остане вдовица, как ще се оправя?

# 54 324
  • София
  • Мнения: 5 198
***

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 02:35 от Wind_

# 54 325
  • София
  • Мнения: 38 520
Агента ще получи жилището. То е ясно.Ще получава издръжка и от мъжът си. И от там насетне ще трябва да помисли.
Стана ми интересно- хората умират. Недай си боже остане вдовица, как ще се оправя?


 Писала съм назад, чети. Оправяла съм се и пак щесе оправя.
Той е много по-неадаптивен от мен. Докато реши проблем, му трябват 2 години поне! На мен и два месеца ми стигат!

# 54 326
  • Мнения: 39 318
Тогава за какво са тия локуми от три дни?

# 54 327
  • София
  • Мнения: 38 520
Тогава за какво са тия локуми от три дни?
В смисъл?
Впрочем, аз вече само спя в нас и то в детската стая. Ако се засека с него и ме пита нещо, му отговарям с да и не. Сега пак съм навън с малкия.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2018, 14:39 от Free Agent

# 54 328
  • Мнения: 18 477
Отново свети индикаторът за запушен филтър на пералнята. Аман! Трети път за последния месец. След първия обвиних ММ, че заради едни негови мъхести неща се запушва и на втория път се оказа, че съм изпрала един мой нов суичър с все етикета. Негласно стана ясно, че ако пак светне ще си го оправям аз. Ама много е досадно с тази вода, която тече на ниско. Подлагам плоската тава на фурната...около 345 пъти. Някой да знае по-лесен начин?

# 54 329
  • Мнения: 35 113
Нашата пералня се прецаква от цвртоулавящите кърпички.
Не искам да се оплаквам! Благодарна съм, че имам живи и здрави родители , здраво и жизнено дете, дом , храна. Просто на моменти трябва да си го напомням по- често.

Общи условия

Активация на акаунт