Да се оплачем...

  • 7 272 589
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 59 640
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 809
Те органите си работят, ама тяхното разбиране за работа, се различава от нашето.

# 59 641
  • Мнения: X
На едно на най-невралгичните кръстовища в Пловдив дълги години беше монтирана станцията за контрол на атмосферния въздух. Не мога да коментирам какви са били стойностите, но миналата година някакъв умник реши, че трябва да я преместят в покрайнините на града. Всичко хубаво, обаче мястото, което са избрали е крайно неподходящо. Явно е в някаква "дупка", в която няма нормална циркулация. Сега стойностите са в пъти по-лоши, от колкото преди. Уж най-натоварено кръстовище, но беше между трихълмието и реката, където почти винаги има вятър.
Да им имам и измерванията.

# 59 642
  • София
  • Мнения: 39 058
Няма да се оплаквам. Мъжо си дойде и съм хепи.

# 59 643
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 139
Люлин се обгазява от мангалите.
Там беше най- чистия въздух в София, точно заради въздушното течение, което отива към Банкя.
Не знам докога ще траят хората.
Вонята вечер е ужасна в Люлин. Не знам какво и къде горят, но не са дърва и въглища със сигурност.

# 59 644
  • Мнения: 1 700
Всички извън Красна поляна да си мълчат по отношеное на въздуха.

# 59 645
  • София
  • Мнения: 1 907
Горят кабели и гуми най-вероятно. Всичко идва от Филиповци. Последните две, три години е ужас. Ежедневни сигнали се подават и ефект никакъв. Днес през деня също беше като замъглено, смятай.

# 59 646
  • София
  • Мнения: 10 473
В тузарската Банкя е същото или почти. Гуми може и да не се горят, но да не си отвориш зиме прозореца...

# 59 647
  • София
  • Мнения: 29 013
Зависи къде. Майка ми е на високо, газифицирано е и въздухът е хубав и през зимата.

# 59 648
  • София
  • Мнения: 5 197
Ох , кашлям , боли ме гърлото , имам лека температура , гласът ми нещо изчезва , ПМС , акне , глад , няма засищане , въобще всичко е точно.
Бях до лекаря , този път ще пия всички лекарства , които ми предписа.

Имам влажна кашлица и веднага разбирам разликата между пушаческата и тази вирусната.

Нали съм си малко недоверчива , изписал ми е сироп и не мога да разчета рецептата , за да видя за какво е .
В рецептета фигурира и изопринозин , някога съм го пила , но дали помагаше ?

Днес видях на съседската врата некролога на съседката, преди месец почина мъжът й . стана ми много жал за дъщеря им , с която сме наборки и сме играли пред блока като деца . Добро и спокойно семейство ....

# 59 649
  • Мнения: X
Топлофикация ми иде не знам какво да ги направя. В спалнята в момента е 12°. Малката днес ѝ протече носа. Цял ден давах Коризалия, защо и аз не знам, но това имах в шкафа. Сега спи завита с три одеала, термо чорапи и не мърда. По принцип отопление в тази стая не пускам, но самия факт, че парното работи в сградата и в най-големия студ на вън, температурата вътре не е падала под 16°. Това си е гавра. Последните дни на октомври изкара някакъв вирус и отсъства три дни от училище, сега явно е от настинка и пак към отсъствие вървят нещата. С две духалки, къде по напред да стопля? Колкото и да мразя климатици, май най-накрая ще клекна.

# 59 650
  • София
  • Мнения: 5 197
Климатика затопля , докато е пуснат , после спирам и след няколко часа пак студ. Да не говоря колко лош въздух вкарва и буквално устата ти пресъхва .
Това в нас  при мъжът ми.
Отида в апартамента на майка ми , там сме с Топлофикация , магически изчезва дразненето в гърлото и сухата кашлица.
Но пък и да стоиш на студено не е приятно.
Да пускаш духалки , много ток.
Да вземеш горещ душ , за малко решава проблемът , но 12-  16 градуса са малко Sad

# 59 651
  • Мнения: 13 092
Моята от вчера буха зверски, не е имала сополи. Утре за щастие ЛЛ е първа смяна, първа писта съм. Нищо и нямаше, в четвъртък и петък не беше на градина, как и къде се разболя нямам идея.

Уинд, аз не бих вземала Изопринозин само за настинка. Той е за по-тежки случаи, такива дето сриват имунитета тотално.

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 07:52 от ARIA*

# 59 652
  • Мнения: 2 237
Като казахте, че не може да разчете рецепта: миналата година ММ води детето на лекар заради зверска кашлица; изписали му рецепта с 3 лекарствени препарата, минал през аптеката, напазарувал. Почвам да ги давам, обаче и трите ми се струват предозирани: Синекод -15 мл, а обикновено давах по 5, другите 2 - и те някакви странни дозировки. Обаче си казвам, лекарят си знае работата. Мина и замина това, един ден самопредписвам на детето Синекод, искам го в аптеката и там ме питат: Сироп или капки? Връщам се у нас, изправям оная рецепта и какво да видя: лекарят, който по принцип пише изразително четиво, е написал не мл, а кп., като съкращение от капки. Чак тогава ми светна, че аптекарката не е разчела правилно рецептата, въобще не е съобразила, че разчетените от нея дозировки не са за 3-годишно (те и за възрастен човек не са)... И въобще, явно съвсем не е мислила. От тогава престанах да ходя във въпросната аптека, дори мислех да пиша жалба, но не открих касовата бележка и се отказах. За едното нищо можеха да натровят детето.

# 59 653
  • Мнения: 35 189
Аз за това ходя при педиатърката с пуснат запис на глас. Ако нещо не чуя, забравя , искам да се подсетя- това е начина. Така ходя на обучения и на прегледи за себе си. Просто има моменти, в които не чуваш всичко

# 59 654
  • София
  • Мнения: 8 348
Климатик не се спира, оставя се на малки затоплящи гадуси и не харчи толкова. А новите климатици не изсушават толкова въздуха. Хубавите, де.

Да не ви е празна системата на парното и затова да не го пускат? При нас тогава ни пропускат, а не я пълни техника от топлофикация, а ние си, по-точно аз. И обезвъздушавам аз, че е пълно с народ, дето не си врътнал крановете на радиаторите навреме и после има, Ама у нас радиаторите не греят....

Общи условия

Активация на акаунт