Да се оплачем...

  • 7 272 597
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 59 670
  • Мнения: 1 797
Ние парно нямаме. В хола климатик, който пускам сутрин и вечер за малко, в спалнята конвекторна печка и е жега. Хора, махнете ги тия духалки, аз сега като открих конвекторните печки съм супер доволна.

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 10:00 от Змей Горянски

# 59 671
  • София
  • Мнения: 10 473
Какво е кондукторка печка?

# 59 672
  • Мнения: 69 266
Изобщо не я махам духалката. Конвекторът харчи колкото и духалката. Само климатикът е на друг принцип. Тъй че.....все тая. Wink

# 59 673
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сигурно е конвектор. newsm78

Тета, ние също имаме духалки, та можем да сравним. Както и колко се топло става и се задържа топлината с духалка и конвектор.
 

# 59 674
  • Мнения: 69 266
Аз не искам да ми задържа топлина. Искам ВЕДНАГА да ми стане топло, за да се облека сутрин пред нея. За това я държа.
Масленият радиатор държи  ..за това го ползвам нощем в детската през зимата.

Кой за каквото му трябва.
Имам различни...мога също да преценя и да сравня Wink
А като разход на ел.енергия са абсолютно еднакви. Колкото тегли....толкова и отдава.

Само климатикът е на друг принцип

Wink

# 59 675
  • Мнения: 35 189
Ние сме с инфрачервени конвектори. Много съм доволна от топлината и бързината на затопляне.

# 59 676
  • Мнения: 9 196
Конвектор ли е, кондуктор ли е ... няма единогласие в темата ...

# 59 677
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Нашият конвектор не го спираме и за това нямаме нужда от бързо стопляне сутрин. Вечер го намаляваме и той подържа нормална Т в стаята. Ама вече пуснаха парното.
За разлика от конвектора, духалката постоянно тегли.  Laughing

# 59 678
  • Мнения: 1 797
😂😂😂 сега видях какви съм ги напляскала преди малко с тая кондукторка 🤣 извинете!😊

# 59 679
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Конвекторите, доколкото съм запозната могат да стоят включени постоянно, просто намаляш термостата. От тази гледна точка са много по-добри от духалките за постоянна употреба. Иначе и ние имаме духалки за всеки случай, таман две, та не отричам и техните предимства. Но освен всичко друго са и много шумни.

# 59 680
  • Мнения: 69 266
Изобщо не тегли постоянно духалката - има същата защита като на масления, и като на кондуктора Stuck Out Tongue Winking Eye...ще ме извиняваш много Ill Идключва си, ако я настроиш...

И трите гореизброени отдават толкова енергия, колкото и теглят. Факт.
И трите са еднакво НЕикономични Laughing Така че няма кво да си мерим кондукторите, все сме на загуба....

# 59 681
  • Мнения: 35 189
Да. Ние не го спираме. Само го намаляме вечер . Но съм много доволна. Вече 3та година. Даже сега в стаята на дребчо ще сложим такъв.
В едната стая имаме Адакс. И те не са лоши.

# 59 682
  • София
  • Мнения: 29 013
С тия кондуктори ме разбивате... Joy

# 59 683
  • Варна
  • Мнения: 36 829
Не харчат чак толкова много конвекторите, според мен духалката е по-неикономична. А по топлина е определено на края на опашката. И са ненадеждни откъм безопасност. Детската стая е северна, с един конвектор на минимална степен се затопля сравнително бързо и държи топло цяла нощ, не съм забелязала кой знае колко големи сметки да плащаме заради него. А миналата есен сложих инверторен климатик на мястото на обикновен, ей родихме се, хора. И сметките паднаха драстично, и топлината си е друга. Нямам забележки към въздуха от него и не кашляме, слава богу.

# 59 684
  • Варна
  • Мнения: 25 330
И доколкото съм чела точно така се постигат икономиите, че не се налага всеки път да започва да топли от 0-та, дето се вика, да затопля стени и т.н. Понеже е възможно само да се намали, а не да се изключи поддържа поне стените топли и след това затоплянето на помещението става с по-малък разход на енергия. А духалка без надзор няма как да оставиш, така че те са най-неикономични в дългосрочен план.

Общи условия

Активация на акаунт