Да се оплачем...

  • 7 290 502
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 37 875
  • Мнения: 4 303
Благодаря на всички включили се по казуса с дядото.
Този човек му се знае само името и селото в което е роден. Нищо друго, освен, че около 1935г е заминал в Америка, която и да е страна. Братовчедка ми говорила с компетентно лице и ѝ казали да търси данни. Тя не познава родът му на този дядо и кой да ѝ каже. Поне ориентировъчно поне.
На удостоверението за наследници освен името му, за адрес пише: няма данни, но се води съпруг на бабата. Може би навремето, когато тя е била жива трябвало да се оправят тези неща.
Какво общо има този човек с нивите на тъстта си не мога да разбера.
Ходене по мъките, тя пък се терзае, че ако нещо предприемат другите наследници, това ще им пречи. При продажба неговия дял остава и плащали по ниска цена.

# 37 876
  • Монтана
  • Мнения: 1 012
Отиди в офис и поискай да ти направят оферта. Отиди и в офис на Виваком, и поискай да ти направят оферта и те, като кажеш, че става въпрос за прехвърляне на номер. Виж коя ще те устройва повече и след това подписвай.

Ходих в офис на Мтел вчера, нищо по- различно не ми предлагат от това в сайта. Абонат съм от 10г., а номера го ползвам от 17.

# 37 877
  • Мнения: X
Отиди в офис и поискай да ти направят оферта. Отиди и в офис на Виваком, и поискай да ти направят оферта и те, като кажеш, че става въпрос за прехвърляне на номер. Виж коя ще те устройва повече и след това подписвай.

Ходих в офис на Мтел вчера, нищо по- различно не ми предлагат от това в сайта. Абонат съм от 10г., а номера го ползвам от 17.
Звънни тогава на *88 и поискай да те свържат с търговския им отдел. Може би те ще ти предложат нещо атрактивно като оферта. Разговорите с оператор се таксуват някакви стотинки, но е по-добре от нищо. Като кажеш, че си готова да се преместиш при друг оператор, ще направят всичко, за да те задържат.

# 37 878
  • Мнения: 9 781
Благодаря на всички включили се по казуса с дядото.
Този човек му се знае само името и селото в което е роден. Нищо друго, освен, че около 1935г е заминал в Америка, която и да е страна. Братовчедка ми говорила с компетентно лице и ѝ казали да търси данни. Тя не познава родът му на този дядо и кой да ѝ каже. Поне ориентировъчно поне.
На удостоверението за наследници освен името му, за адрес пише: няма данни, но се води съпруг на бабата. Може би навремето, когато тя е била жива трябвало да се оправят тези неща.
Какво общо има този човек с нивите на тъстта си не мога да разбера.
Ходене по мъките, тя пък се терзае, че ако нещо предприемат другите наследници, това ще им пречи. При продажба неговия дял остава и плащали по ниска цена.

Тук може да прочетеш за придобиването по давност http://www.segabg.com/article.php?id=659325
Има и други статии в интернет, разбира се. Виж дали може да се приложи във вашия случай. Нивите предолагам може да се докаже, че сте ги стопанисвали ако сте ги обработвали, но и предполагам и данъци се плащат за тях. Ако 10 години никой друг наследник не се е вясвал и не е предявявал претенции, може би ще може да придобиете нивите изцяло.

# 37 879
  • Мнения: X
Не се дължи данък за земеделска земя.

# 37 880
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
tanq_mt, ако говориш за оферта по телефона, да те не се предлагат в офиси. Поне по Коледа така ми обясниха, че в офис няма да ми предложат индивидуална оферта. Преподписах си плана и съм много доволна от новия план. Изчакай месец-два и пак ще ти се обадят с ново предложение.  Поне на мен ми звъняха през такъв интервал.

# 37 881
  • Мнения: 1 557
За последен път го пиша - мноооооого вероятно е дядото да не е наследник въобще на тези земи, ако ще и в пет удостоверения да присъства. Ходене по мъките е, защото разпитвате кой да е, а не правно запознато лице (адвокат, нотариус и т.н).

# 37 882
  • Мнения: 69 280
За последен път го пиша - мноооооого вероятно е дядото да не е наследник въобще на тези земи, ако ще и в пет удостоверения да присъства. Ходене по мъките е, защото разпитвате кой да е, а не правно запознато лице (адвокат, нотариус и т.н).

Това напълно се покрива и с моето мнение!
В удостоверението излизат законните наследици. В ГРАО няма как да знаят лицето какви имоти има и каква част от тях са придобити по наследство или дарение, тоест каква част са индивидуална, а не съпружеска общност, тоест общи... Това го пиша по повод чуденката на Вася, защо дядото излизал в удостоверението, като нивите били индивидуална собственост на бабата....

# 37 883
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Съгласна съм с Офелия - най-добре е да се пита адвокат, а и той ще знае всичките процедури по проверки и т.н.

# 37 884
  • Мнения: 1 557
Там е работата, че земите ги възстановяват след 90-те обикновено, бабата е починала преди това (гадая), следователно не стъпва във владение изобщо и права върху земите имат само децата й, няма съпружеска общност. Вече ако няма деца е друга работа. Земите са наследствени и за самата баба, доколкото разбрах. Не знам как да го обясня по-добре, не съм сигурна и за годините, и за роднинските връзки, а тази работа не става наизуст, особено за по-специфичните случаи.

# 37 885
  • Мнения: 9 781
Давам съвет как може да се процедира, в случай, че дядото наистина се окаже наследик, иначе дали е или не е вече не знам, трябва да си го уточнят това.

# 37 886
  • Варна
  • Мнения: 25 339
Темата нещо много се измести.

# 37 887
  • Мнения: 69 280
Ти кво....оплакваш ли се ? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 37 888
  • Варна
  • Мнения: 25 339
Ми да Mr. Green

# 37 889
  • Мнения: 48 172
Жалко, че нямам някой дядо из Америка. Нещо липсата на средства ме е отчаяла, едно наследство от чужбина добре ще ми дойде...ще го издиря, не, ами....

Общи условия

Активация на акаунт