Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014

  • 32 610
  • 807
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 841
Позната история  Tired Макар че реално ние ходихме да се мъчим там в родилното и е редно ние да си кажем тежката дума. Все пак този живот се създава в нас и се отглежда предимно от нас.
И теб ли те "задължиха" да си кръстиш детето на някой дядо?

# 46
  • Русе
  • Мнения: 90
О, неее, слава на всички богове  Praynig
Само някой да е посмял да си позволи да си отвори устата по въпроса  Naughty вероятно много ще съжалява  Twisted Evil
Който иска деца и да има възможност да прави с тях каквото намери за добре - да си направи свои Wink
Всичко си е само между мен и таткото Simple Smile Жал ми е за тези, на които им се налага да търпят подобно отношение...

# 47
  • Мнения: 4 841
То и при мен беше само между мен и таткото, но таткото излезе бетер свекървещица по този въпрос  ooooh!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 90
И Златозар, и Огнян са прекрасни имена и, по мое мнение, сте направили чудесен избор. Дано и ние успеем да се договорим за нещо прилично, ако ще и тези в родилното да си почакат  Laughing

# 49
  • Мнения: 4 841
 Hug


Ще успеете, сигурна съм  Hug

# 50
  • Мнения: 159
Момичета, имате ли бодежи отдолу? Знаете ли на какво биха се дължали?
Дочух, че трябвало като влизаме в родилното да носим копие от личната карта на таткото.Ние имаме граждански брак и се чудих при наличие на удостоверение - трябва ли ми копие от гражданския брак?

# 51
  • Русе
  • Мнения: 90
perfinni, да, копие от личната карта на таткото + копие на удостоверението за граждански брак (щом имате такъв). За тези, които сме без брак, май таткото трябва да се яви по някое време на "разпознаване" и подписване на декларации разни. НО на мен пък не ми е ясно дали това не трябва да се случи преди даването на името  newsm78
За бодежите не мога да кажа. Гледам, че съвсем скоро ще раждаш, така че опитните да дадат мнение Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 841
Аз имах всякакви екстри втората бременност. Бдежи, разпъвания, спазми... По добре се консултирай с лекаря си, той ще каже няй гобре има ли или няма проблем.

За даването на име и припознаването от таткото: Майката дава името, а таткото отива на другия ден в 10ч на рецепцията да припознае детето. На другия ден... може мисля и на същия, но зависи кога са минали да заишат бебето  newsm78 Та таткото има единственото право да припознае или да Не припознае бебето. За името няма думата (в този случай). Това е в случай че сте без брак. Ако имате брак, то таткото изобщо пък няма и да види документите, понеже със свидетелството за брак се приема, че има консенсус Grinning

# 53
  • Мнения: 15
На мен в родилното не ми искаха копие на нищо  Peace Въпреки че си бях взела.Само и дадох личните карти /моята и на мъжо/ и удостоверението за брак.Жената си написа декларацията и готово.Копията ми ги върнаха. Но за по-сигурно си направете,така или инъче после ще ви потрябват.   bouquet
А таткото въобще не го викаха за нищо-дори и за припознаване.
 

# 54
  • Русе
  • Мнения: 90
А свидетелството за раждане кога и от къде се получава - въпросът е към мами с адрес по лична карта, различен от настоящия адрес (друг град)? Също така, в коя институция (предполагам, че не ти го връчват в родилното...)? Дали не е в ГРАО по постоянен адрес на майката  newsm78

# 55
  • Мнения: 15
Акта за раждане си го вземате от Общината стая 220 /входа е отзад,от към паркинга на общината/ след 2-3 дена. Няма значение адресната регистрация. Peace
Ако си от друг град пак там ти го издават.Но те ще ти кажат в родилното пак.

# 56
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря, mioopen Simple Smile Питам, защото бях чувала, че  ще ми се налага по постоянно жителство да ходя да се занимавам с купища документи (идея си нямам какви), та поне това щом може да се отхвърли тук е добре Simple Smile
Поправка: забравих, че имам намерение да раждам на съвсем трето място  Laughing в такъв случай от къде го вземам (акта) - от мястото където съм родила или пак от Русе, където е местожителството ми в момента?

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 12:48 от OAKFINGERS

# 57
  • Мнения: 4 841
Акта за раждане е на детето и се издава от общината където е родено ТО. Така че няма значение къде е родиш, от там ще ти издадът акта.

Майка ми работеше в кметство в едно село. Имаше една женица дето си ги раждаше децата в тях и после отиваха с линейка до Дома да оставят бебето. Как да е. Майка ми пишеше актовете за раждане в кметството понеже бебето е родено на село.

# 58
# 59
  • Мнения: 159
OAKFINGERS благодаря за инфото

Общи условия

Активация на акаунт