Ноемврийското човече гушка се във мама вече! Тема № 1

  • 34 988
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas
  • Мнения: 37
Чудна темичка, поздравления Симонита   newsm10
Много се радвам, че вече се преместихме в раздел Родени   Hug

# 61
# 62
  • Мнения: 37
zombiula Благодаря за отговора .. ще видим дали ще се засилят и ще даваме капки ...

# 63
  • Мнения: 97
Здравейте,маминки!
Поздравления на Симонка за страхотната тема! newsm51 Чудесна изненада ни подготви Simple Smile
Изключително съм щастлива,че вече сме в раздел Родени 2013. Толкова дългоочакван от всички ни момент!!!
Моето бебче за месец и една седмица е наддало 1 600 гр. и сме пораснали с 5 см.
Като цяло ми е кротичко детенцето,плаче само като има колики и като иска да го гушкаме Simple Smile
Притесняваме това,че на дупенцето му са се появили ситни пъпчици и е зачервено. Педиатърката ни каза,че е подсечен и ни изписа едно правено кремче,но засега не виждам ефект. От снощи го мия с тетра. Има ли и някоя друга мама с такъв проблем?
Не знам защо се получи така. Мия го след всяка смяна на пеленките,всеки ден се къпем,мажем с кремче и въпреки всичко се подсече.
Аз за съжаления трябваше да си спра кърмата,защото още след раждането съм на антибиотици. Първо заради тромбофлебит , а след това заради инфекция в бъбреците. Беше голям зор, докато тръгне кърма и ми беше много мъчно,че трябва да я спра и че няма да мога да го кърмя.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 60
xixi27 Няма защо.Дано не ви се засилят.На нас ни изписаха някакви хомеопатични хапчета,пие ги от втората седмица обаче чесно казано промяна няма.Сега съм решила да му взема чайчето на Хип.Дори и да не помогне поне няма и да навреди.

# 65
  • Мнения: 134
angelova_pl ние имахме такъв проблем.Ние сме на смесено хранене.Аз бях се притеснила и званях на педиатърката и се оказа,че не му стига млякото.Сега откакто увеличихме храната вече си се изхожда редовно.

Да, но ние сме само на кърма и той винаги повръща по няколко пъти в продължение на един час след хранене и много хълца, т.е. струва ми се, че не е недохранен, а напротив - прехранен. Аз му давам по около 80 мл. кърма, което не е много за бебе на един месец, но между храненията му давам я вода, я чай от копър на Хип... Та не знам, днес изобщо не е акало детето, притеснявам се  Sad

А даваш ли нещо друго освен чайчето от копър против коликите? От симетикона например се запичат малките.  Thinking Ние започнахме да му даваме по-рядко и се изхожда нормално сега, но имаше един момент, в които не акаше редовно.

Аз да попитам за зелените аки. Четох доста по въпроса, някъде пише че са от колики, някъде че са заради предно мляко.... само на кърма сме а са ту зелени ту жълти. При някой друг да се получава така?

xixi27 и на мен ми звучи като колики. Борис и той така нервничи и го навеждам по коремче и спира. не го оставям да стои по корем само го държа така. Не знам дали обясних добре  Thinking

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Да се запиша и аз в темата.
За зелените изхождяния- бяхме така първите дни и аз какво ли не четох, но неоналоложката каза, че няма проблем.
За мое голямо съжаление, моето момче реши, че няма да суче. Просто се отказа и започна да виси на гърдата без да дърпа. Наддаването също не вървеше, док каза, че от висенето на гърдата с часове и усилията за дърпане, просто е изразходвал цялата си енергия и затова няма как да качва.  Такива усилия и желание вложих в кърменето, такива надежди, че този път ще се получи, че сега просто не съм на себе си. Цедя се, но не е същото... още ми се приревава като се сетя... Та откакто е на шише за два дни качи близо 200 гр и най-накрая на 19-20-ти ден си върна рожденото тегло. Давам по веднъж на ден АМ, че не мога да изцедя достатъчно кърма. Откакто не суче, тя намаля и много трудно върви с помпата- не мога повече от 30-60 мл. наведнъж да издеця  и това става с много усилия и време.
Тази нощ доста пъшка и приревава и подозирам, че се появиха колики. Вода така или иначе не давам, та не мисля и към чайове да пристъпвам. общо взето не смятам, че има ефект и от разни капки... newsm78
Има ли още веизведжади бебета. Покрай всички усилия с кърменето, изобщо не съм се сетила да се ориентирам кога е момента. Засега съм го извеждала само три пъти на балкона и то за пет минути. Аз самата от 20 дни почти не съм излизала и вече полудявам...

# 67
  • Мнения: 270
Здравейте и от нас в новата темичка! Благодарим ти Симона!  bouquet

Има ли още веизведжади бебета.
Да, има - ние все още не сме излизали, но то последните дни с тези урагани...не ни се отдало възможност за това! Rolling Eyes
Относно акитата - ние също сме изцяло на кърма и при нас ту са зелени, ту жълти....не съм чела нищо по въпроса, но и не смятам че има проблем! Crazy
Аз имам въпрос към мамите, които се изцеждат - Колко често изварявате помпата? Защото аз я използвам на всеки 2-3 часа и незнам кога да я изварявам? newsm78

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Не я изварявам след всяко цедене, аз се опитвам да цедя на час и половина по някой път. При първия ми син бях много стриктна, но сега не съм. даже през нощта не я и мия и я ползвам за две изцеждания. Тъй като имам само една биберона, сутринта се наложи да му я дам втори път без да е стерилизирана.

# 69
  • Мнения: 72
Спрях чая от копър и водата, почти спрях и капките, така сега приема само кърма. Днес му помогнах малко с термометъра и хубаво се изака, защото от два-три дни не беше акал. Сега се успокои детето, дано вече да си се изхожда нормално. Лекарката каза, че за неговите размери 500 гр. от изписването са нормални да качи, дано е така!

# 70
  • Мнения: 0
Запис и от мен Simple Smile Благодаря за хубавата тема

# 71
  • Мнения: 10
Записвам се и аз. Сими страхотна темичка, ще ни е много полезна   bouquet
Ние сега се напапкахме и спим. Чакам сега да стане 20:оо часа да я събудя да се къпем да ядем и ако спинка да я оставим на баба й и с тате да излезем да пием по нещо.
Аз също давам вода и чай сега Бебезан. Колики и аз незнам дали има, но както бяха описали мамите когато спи премрънква понякога и аха да заплаче но мине... и когато цока понякога се дърпа назад и свива крачета. Ако са колики дано така и да си ги изкара, а не с много плач ...

# 72
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета ... и към ЛЛЛ.... ние май имаме скок в растежа  Thinking Thinking иска да яде буквално през един час ... най - много през два Simple Smile някой да го е минавал вече??  Само да не е да не ми стига кърмата... защото напишканите памперси са добре .. но например вчера беше акал само веднъж .. днес веднъж по - малко и веднъж мноооогоо - така, че ги броя два пъти. Ако на някоя мама й се е случвало скок в растежа, имахте ли промяна в акото докато си настрои детенцето яденето?

Не знам дали го обясних разбираемо, но се обърквам вече от толкова информация, която непрестанно чета .. скок ли е, недостатъчна кърма ли е ... ще полудея Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 дек 2013, 14:11 от xixi27

# 73
  • Мнения: 72
Леле момичета, сега си давам сметка, че поне аз съм станала като тези майки, на които преди като ги чуех все да се вайкат: "Защо не ака детето, защо не спи, защо яде или не яде..." ми ставаше смешно и си казвах "Какво е това шашкане чак пък толкова?" и си бях казала, че така няма да ставам аз.
Пък тоооо  Whistling... Simple Smile

# 74
  • Мнения: 134
Здравейте и от нас в новата темичка! Благодарим ти Симона!  bouquet

Има ли още веизведжади бебета.
Да, има - ние все още не сме излизали, но то последните дни с тези урагани...не ни се отдало възможност за това! Rolling Eyes
Относно акитата - ние също сме изцяло на кърма и при нас ту са зелени, ту жълти....не съм чела нищо по въпроса, но и не смятам че има проблем! Crazy
Аз имам въпрос към мамите, които се изцеждат - Колко често изварявате помпата? Защото аз я използвам на всеки 2-3 часа и незнам кога да я изварявам? newsm78


И аз не съм го извеждала още, а сме на на 18 дни. Тези дни мисля ако е по-слънчево да излезнем вече. 
Да види че "има живот извън кутията" Grinning

За помпата аз я изварявах и цедях в нея след две или три кърмения докато събера 60-80 мл. за замръзяване. Междувременно я държах в хладилника. Значи грубо на 6-9 часа съм я стерилизирала. Вече няма достатъчно мляко така че не се цедя ...

Общи условия

Активация на акаунт