Отговори
# 30
  • Мнения: 9
imam vapros, ako e vazmojno, kam dr.birdie.
Sled postaviane na parvoto dtk, zapo4naxa na6ite problemi! Temperatyra, pla4 edi tsial den, bez spirane, i sled tova obrivi. po4naxme edno prexvarliane ot lekar na lekar, dokato ni izpratixa pri dermatolog. S atopi4en dermatit sme i kyp alergii, no nai vajnoto- v na4aloto kam mle4en beltak, a sega kam iai4en. No s vaksinite sme mnogo nazad. Xodixme po komisii, otlagaxa edni, slagaxme dr. , posle po4nax da do4yvam straxotii...
Sega sme na 3g. s 1 dtk, 3 polioliamit, i3 xepatitni. 6arkite ni gi otlojixa traino.
Kakvo da pravia, ako ne slagame vaksini..., ami ako slojim, i stane ne6to...
Kakvo da pravi?

# 31
  • Мнения: 8 585
Атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране. Само алергична реакция към дадената ваксината е от значение, като тук се включват и други, неалергични аспекти на реакция към дадена ваксина.
Най-правилното е съобразно възрастта на детето да го ваксинирате съобразно т.нар "Програма за деца, закъсняли с ваксинацийте" (catch-up schedule) спазвайки стриктно нейните указания. Тази е програмата:
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule-color-press.pdf

страница 2.
Педиатърът Ви би трябвало да изготви индивидуалният Ви план и да го осъществи.

# 32
  • Мнения: 9
Атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране. Само алергична реакция към дадената ваксината е от значение, като тук се включват и други, неалергични аспекти на реакция към дадена ваксина.
Най-правилното е съобразно възрастта на детето да го ваксинирате съобразно т.нар "Програма за деца, закъсняли с ваксинацийте" (catch-up schedule) спазвайки стриктно нейните указания. Тази е програмата:
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule-color-press.pdf

страница 2.
Педиатърът Ви би трябвало да изготви индивидуалният Ви план и да го осъществи.

Mnogo blagodaria za informatsiata, za6toto nikoi do sega ne ni naso4va, samo ni prexvarliat, a tova da ne moje6 da vzeme6 re6enie e ko6marno.
Mnogo blagodaria otnovo Grinning

# 33
  • Мнения: 4 150

Mislete predi da slagate vaksini i se informirajte dobre.
Eto vi edna stranica za vredite ot vaksinite.
www.thinktwice.com

Neznam kakvo e tova pogolovno vaksinirane na malkite deca v Bulgaria kato opitni zajci.
Ne pojelavam na nikoe dete da ima strani4ni efekti ot imunizacii.A te ne sa malko i ne sa leki.
Bog da pazi decata vi.
Dr.Birdie,vie ste lekar i mnogo dobre razbiram finansovata vi oblaga i drugi oblagi ot plasiraneto na vaksinite.Ako mojete samo da dokajete tiahnoto dejstvie,6te sme vi mnogo zaduljeni.
Dr. Christian Holub

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 17:58 от Christian

# 34
  • Мнения: 1 014
И аз бих искала да попитам Birdie, ако е възможно.
На синът ми  (1 год.) предстои ваксина МПР на 13 мес. първи прием. Имайки предвид, че от 1 мес. възраст е с атопичен дерматит, не много силна форма, но аз в началото бях на диета, сега много внимавам какво хапвам (кърмя го). Ползваме само козметика и нищо от тежката артилерия. Захранвам го бавно и внимателно и т.н. За ДТК и Полио - купих инактивираните  Инфанрикс и Имовакс. Не сме имали реакции. Сега попитах педиатъра, дали може МПР да отлижим с 1 - 2 месеца. Тъкмо сме изчистили пъпките по бузките и много ме е страх да не ги провокираме отново (като се има предвид, че от кравите продукти е въведено само сиренето и маслото, а с яйце все още не е захранен). Тя обаче отказа и ме увери, че тази ваксина няма отношение към това.  Наистина ли е така и имам ли повод да се притеснявам? Прочетох мнението Ви,че атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране, но дали тази ваксина може да влоши състоянието на АД, или дори да провокира други алергии? Всичко това на фона на фамилна обремененост - сестра му е с алергичен ринит, вуйчо му също.

# 35
Напьлно вьzможно е след ваксинация да провокирате силна алергия след като детето ви има собствена и фамилна обремененост.
На опаковката на самата ваксина има дори то4но посо4ени рискове и страни4ни ефекти.Погледнете я,ако иzобЩо ви я дадат.
Рискьт от самите ваксини е 100 пьти по голям от самите "СМЬРТОНОСНИ"детски болести,които всеки от нас е карал поне по една и не е умрял от нея.
Погледнете на страницата на световната zдравна органиzация и Ще zабележите,4е само в страни като БГ,Румьния и много страни от третия свят се прилагат насилствено ваксини,се апелира zа тяхното постоянно прилагане,както и умело прикритие на слу4аите на тежко инвалидиzирани деца от тяхното прилагане.
Действието на ваксините никьде и никога не е докаzано и се баzира само на теории.За сьжаление с неzнаен траен ефект zа потьрпевШите.
Кьдето има zадьлжителни ваксини,има спад на прирастта на населението,както и вьрлуване на алергии и болести от неzнаен характер.
Знам 4е сега Ще ме по4нете с аргументите,но едно да предупредя.Никой не може да ме убеди в обратното след дьлгия ми опит в таzи сфера.
Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 666
Напьлно вьzможно е след ваксинация да провокирате силна алергия след като детето ви има собствена и фамилна обремененост.
На опаковката на самата ваксина има дори то4но посо4ени рискове и страни4ни ефекти.Погледнете я,ако иzобЩо ви я дадат.
Рискьт от самите ваксини е 100 пьти по голям от самите "СМЬРТОНОСНИ"детски болести,които всеки от нас е карал поне по една и не е умрял от нея.
Погледнете на страницата на световната zдравна органиzация и Ще zабележите,4е само в страни като БГ,Румьния и много страни от третия свят се прилагат насилствено ваксини,се апелира zа тяхното постоянно прилагане,както и умело прикритие на слу4аите на тежко инвалидиzирани деца от тяхното прилагане.
Действието на ваксините никьде и никога не е докаzано и се баzира само на теории.За сьжаление с неzнаен траен ефект zа потьрпевШите.
Кьдето има zадьлжителни ваксини,има спад на прирастта на населението,както и вьрлуване на алергии и болести от неzнаен характер.
Знам 4е сега Ще ме по4нете с аргументите,но едно да предупредя.Никой не може да ме убеди в обратното след дьлгия ми опит в таzи сфера.
Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.

Драги госте, защо първо не се регистрирате?

# 37
  • Мнения: 4 150
Аz сьм регистриран,но неЩо не можах да вляzа с последния си постинг и zатова.Благодаря
Кристиан

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 17:57 от Christian

# 38
  • София
  • Мнения: 7 041


Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.
Ако сте тук за това какъв е смисълът да се нахвърляте върху Birdie, каква точно смятате, че е финансовата му облага от този форум??? Защо в България винаги трябва да се търси "ПОД ВОЛА ТЕЛЕ"? Защо когато се появи някой, който наистина иска само да помогне е необходимо хора като вас, които до момента не са помогнали на никого ТУК (за разлика от Birdie) веднага да обявят този човек за меркантилен, манипулатор и т.н.
Каква е тази глупост за поголовно ваксиниране на децата в България? Уважаеми "отказал се", ние в този форум не сме необразовани, повечето от нас владеят чужди езици и можем да прочетем имунизационните планове на други държави. Всеки има право на мнение и аз уважавам Вашето против ваксините, но не е начинът да го налагате като преди това се опитвате да компрометирате Birdie.

# 39
  • Мнения: 4 150
Скьпи Бьни,Щом сте обраzовани и 4етете и други еzици,погледнете страниците,които сьм дал zа вредите от ваксините.
Ако имате вьпроси сьм насреЩа.
Не сьм се нахвьрлил среЩу колегата,просто ЗНАМ,4е има облага zа него,а исках да обясни на вси4ки майки как то4но действа една имуниzация и кога и кьде има иzследвания zа нейната уникалност,действие и беzопасност.
Виждам,4е има противоре4иви мнения относно ваксините,едни ги отри4ат,други ги zаЩитават гореЩо (един от тях е Бьрди),zатова поставям вьпроса и кьм него.

В БГ има zадьлжителни имуниzации или глоби,доколкото zнам.Колко са майките процентно,които не си ваксинират децата? 1%? или по малко.Затова написах поголовно....

Вие Бьни,zаЩо смятате,4е няма да помогна,след като едва ме поzнавате от 4 постинга мои тук.?
Ако нямате нужда от мненията ми,моля ви да не ги следите.

# 40
  • Мнения: 4 150
Това са интересни страници zа информация на ЖЕЛАЕЩИ да се информират по темата.

www.thinktwice.com
http://www.mercola.com/article/vaccines/death.htm

http://www.vran.org/

http://cdcp.free.fr/dossiers/pasteur/pasteur.htm#_Toc464916103

http://www.whale.to/vaccines.html

А това е страница,която раzкрива вси4ки действия,противопокаzания и страни4ни ефекти от всяка една васкина по отделно и която по4ти НИКОГА не се покаzва на родителят,който е трьгнал да имуниzира детето си.Нари4а се "телесна повреда от тежьк характер",ако се полу4и страни4ен ефект и лекарят не е уведомил родителите преди това.
Може да се тьрси обеzЩетение от лекарят,който е бил ваксината.Пьтят преz zакона е дьльг,но не е невьzможен.

http://www.whale.to/vaccines/pack.html


http://www.whale.to/a/thrower.html#103.  Ваксини и Аутиzьм и други ефекти...

http://www.fda.gov/cber/vaccine/thimerosal.htm#thi  Предполагам доста бг ваксини сьдьржат Тиомерzал.... #2gunfire

http://www.whale.to/m/quotes9.html   Ето 2 страници zа ИНТЕРЕСИТЕ да се правят ваксини.                                                                                     http://www.whale.to/v/conf3.html



Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 18:27 от Christian

# 41
  • Мнения: 8 585
Никоя от ваксините, продаващи се в БГ от СКБ или Санофи не съдържат тимерозал, тъй като тези фирми от 3-4 години официално го замениха като консервант.
Да се преписва може-да се знае е трудно...

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 21:00 от Birdie

# 42
  • Мнения: 4 150
А Ще обясните ли на публиката тук zа ваксините...т.е. вьпроса който zададох по долу.?

# 43
  • Мнения: 8 585
Вие виждали ли сте дете болно от дифтерия? Защото аз съм виждал...в бившият СССР през 1991.
А полиомиелит? също съм виждал. Ляга си с температура-събужда се с парализи до живот. Но всичко това звучи тривиално и не "хваща"...

В САЩ се подписват преди ваксиниране VIS, което обяснява подробно на родителите всичко, относно дадената ваксина, която предстои. В Европа това не е практика.

Ако почна да пиша какви глупости са изписани в тези страници, които давате ще трябва да изпиша тема колкото 15-те страници на ваксинационната тема...

А иначе не виждам въпроси...

# 44
  • Мнения: 4 150
Вие едно дете ли сте виждал болно от дифтерия или полио?
Аz пьк мислех,4е "са умирали като мухи" както се иzраzихте в другата тема....А пьк сега се окаzва,4е е рядкост да се види....
Преz 1991 години има дифтерит само в СССР и то след масово имуниzиране на населението.Имам го 4ерно на бяло.Статистика от медицинската ми библиотека.
12 слу4ая обЩо.
Мога да погледна и zа 1992г.....8 слу4ая.
2002 няма един слу4ай.2005 няма един слу4ай.
30% от населението не е имуниzирано среЩу дифтерит.Би трябвало да иzбухне епидемия..... newsm78

НиЩо не ми zву4и травиално,когато zнам как се интубира дете след дифтерна ваксина,което не я е понесло.Родителите бяха адвокати.Детския Лекар zаминал сьЩият ден zа някьде си и бил спрял да практикува...ала,бала....

Вьпросьт ми е ясен и конкретен.Кьде мога да про4ета обратното на това,което мисля и zнам.Но искам нау4ни докаzателства и докаzани опити zа действието на ваксините.
Имам и кореспонденция с zдравното министерство и Института по тропи4на медицина,кьдето Ще раzкрия тяхната компетентност по вьпроса с ваксините.
Вие ваксинирате ли се?

Общи условия

Активация на акаунт