БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-31

  • 21 410
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 280
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-30

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 29-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

# 1
  • Мнения: 187
Момичета, според вас трябва ли да заместя цялото обедно хранене, тъй като не мисля да е скоро, преди да започна да давам различни неща и след обед?

# 2
  • Мнения: 4 651
Не, не е нужно.

# 3
  • Мнения: 5 173
До една година не се замества млечно хранене!

# 4
  • Мнения: 187
Аз не искам да замествам, а давам още нещо по друго време - различно от обяда

# 5
  • Мнения: X
Ние сме на 10 месеца и не давам мляко само след зеленчуково със желтък/ месно пюре. Яде и попара и пие мляко, яде и каша и пие мляко

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз не искам да замествам, а давам още нещо по друго време - различно от обяда

Ще вкараш второ хранене след обяд, един месец след захранването с обедна храна. Няма нужда нищо да заместваш.

# 7
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Малиш,съгласна съм с твоето изказване   bouquet
Пиша го защото бяхме със съмнение за лактозна непоносимост,и ни беше забранено кис.мляко.прясно и йогурт  Peace и всякакви преходно млека..)))нооо,както си написала сирене,извара,масло се приемат без проблем ,кисело  мляко и прясно зависи ..)))

# 8
  • София
  • Мнения: 484
От кога мога да давам тези двете пщрета. Почти всичко приготвям сама , но една приятелка ми ги даде, нейното бебече не ги харесва ( може и при нас да е така) . На етикета пишч 4+, но съдържат грах  newsm78, а той нали се въвежда по-късно.
http://shop24.bg/zelenchukovi/2637-hip-bio-nezhni-zelenchutsi-s- … 062300112143.html

И още един въпрос на същата приятелка бебечето е на 8+ м . На консултацията педито им казала да започват с бульони, без да обяснява как се приготвят . Трябва ли да ги прави или и това подобно на сокчетата е схема от 70  година

# 9
  • Мнения: 4 651
Ами ако е захранено детето с месо не виждам какво пречи да му даде и бульон. Парче месо, морков и лук (ако е въведен) се слагат в студена вода и се вари на бавен огън.

Обозначенията по пюретата 4+, 6+ се отнасят до това колко ситно е пасирана храната. Дали можеш да ги дадеш- води се от това с какво си захранила. Грах се дава малко по- късно наистина.

По принцип всички млечни се въвеждат на принципа с лъжичките. Йогурт и кисело мляко не е едно и също. С различни бактерии се подквасват. С лактозната непоносимост не знам как стоят нещата, но от гледна точка на алергия към белтъците в млечните се дават първо тези с най- малко белтък и тези с най- преработен от бактерии белтък, съответно масло, сирене, кисело мляко, прясно мляко. Йоуртите се нареждат може би заедно с киселото мляко (не съм сигурна, доколкото нямам много информация какво точно преставляват). Изварата би трябвало да е след киселото мляко, но пак не съм много сигурна.

# 10
  • Мнения: 27 524
Йогурт и кисело мляко не е едно и също. С различни бактерии се подквасват.

Аз знам, че е едно и също. Все са млечно-киселите бактерии Lactobacillus bulgaricus и/или Streptococcus thermophilus и за двете  Peace Просто йогурт е небългарската дума за киселото мляко  Simple Smile
От тук си купувам всякакви белгийски йогурти и си правя домашно кисело мляко  Laughing

kanye, грах е най-добре след 10-ти месец да се въведе, но според някои схеми е допустим в съвсем малко количество и след 6-ти. Аз не бих бързала, има достатъчно други подходящи неща. А като прочета или чуя "една приятелка еди какво си" и веднага светва червената лампичка, че не е на добре  Mr. Green

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
kanye , и аз ги имам тези пюрета, но заради граха, в колкото и малко количество да е, ги оставих за по-късно.

Момичета, чудя се кога да въведа глутен - дъщеря ми е захранена в края на 5-ти мес, в 7- ми мес започнах да давам по малко месо, според лекарката ѝ трябва в началото на 8-ми да дам глутен. На сина ми дадох глутен в 7-ми мес, та се чудя сега по старата успешна схема ли да си карам или да послушам педиатъра.
Накратко, въпросът ми е има ли изобщо някакво съществено значение дали ще дам глутен в средата или края на 7-ми мес или в началото на 8-ми мес?

# 12
  • Мнения: X
Относно грахта аз дадох точно на 10 месеца в комбинация с пюре от тиква! Понесе се добре. За разлика от зеления боб, които дадох на 9,5 месеца. Имаше газове и беше неспокойно детето!
Относно глутена аз започнах да въвеждам 8 ми месец, при стартирало захранване от 5 -ти навършен! Ползвах стандартната схем овес на хип - 10 дни; овес, ечемик и лимец на babylove - 7 дни, спелта на топфер - 7 дни и пшеница с хляб, бисквита или каша на Ганчев!

Лаленце относно поносимостта на хората към млечни и глутен имам ужасното наблюдение от сестрата близначка на ММ. Тя е с глутенова непоносимост, и корема и се подува от прясно мляко и получава газове. Относно всичко такова се се отнасям доста сериозно, когато трябва да предложа на детето

# 13
  • Мнения: 2 052
Мон, според мен няма значение. Аз започнах на 7.5м. глутена, но спокойно можеш да изчакаш и до 8, става въпрос за 2 седмици, едва ли е от съществено значение.

# 14
  • Мнения: 27 524
Накратко, въпросът ми е има ли изобщо някакво съществено значение дали ще дам глутен в средата или края на 7-ми мес или в началото на 8-ми мес?

Не, никакво  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт