nemoga da zabremeneia

  • 3 592
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
zdraveite mili momi4eta.iskam da se dopitam do vas,za6toto vijdam 4e ste mnogo napred v tezi ne6ta.moia problem e 4e ot 6 meseca nemoga da zabremeneia a tolkova mnogo go iskame.kakvo oga da napravia 4e da sum sigorna koga sum v ovulacia.daite mi suvet kakvo da napravia.blagodaria vi predvaritelno. Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 096
Здравей, Доби   bouquet
Моля те, пиши на кирилица, ако нямаш на компа- има програма Кредор, като тръгнеш да пишеш постинг, над полето  Wink
Тук ще намериш всичко необходимо като информация, ако нещо не ти е ясно спокойно можеш да попиташ  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0

Не се притеснявай, 4-6 месеца неуспешни опити не са повод за притеснения, едва когато станат година и повече, тогава можеш да се замислиш за евентуален проблем. Разбира се, пожелавам ти бързо да се прехвърлиш в темите на бъдещите мамчета  Blush

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
благодаря ти много.6те погледна саита.

# 3
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
а можеш ли да ми кажеш някой добър овулационен календар който е то4ен.на мен ми идва на 32 дена,зна4и колко ми е лутеалната фаза.

# 4
  • Мнения: 980
а можеш ли да ми кажеш някой добър овулационен календар който е то4ен.на мен ми идва на 32 дена,зна4и колко ми е лутеалната фаза.

Лутеалната фаzа е константна величина. По принцип е около 13_ 14 дена, но може да е и по_къса. Зависи си от органиzма.

# 5
  • Мнения: 2 120
Здравей, ако всичко при теб е нормално някъде 17-18 ден си в ову.
Ползвай ФФ, добър е, но овулацията се засича от програмата след като мине.
Ще ти помогнат и тестовете за ову.
Питай пак ако нещо не ти е ясно. Хубаво е да мериш и БТ, това, което Стеф ти е дала ще ти помогне.
Успех.

# 6
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
какво е фф и откъде мога да го изтегля.аз ина4е скоро си изтеглих овулационен календар и ми дава 4е ми е на 20.дано да е така,ако ми е лутеалната фаза 14.ще видим какво ще стане.благодариа ви много за помоща и за съветите. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 096
Tedsan, как така лутеалната фаза е константна величина, а пък варира между 12 и 14 ден?  Grinning

Доби остави лутеалната засега, ако ти се мери базална температура за да следиш по-добре овулацията, програмата е онлайн- тое сайт по-точно, http://fertilityfriend.com . Много е добро това, лесно се използва.
Друг вариант е календарът на зачатие- ползваш го и като календарче за цикъла, определя ти евентуалната овулация, абе всичко си има и е на български, ето адреса, http://calendar.zachatie.org

Това е...друго не се сещам да ти кажа, прочети внимателно първия линк дето ти дадох- темите от Библиотеката към нашия форум, там всички подобни теми за разисквани.
Успех, питай ако не е ясно нещо.

# 8
  • Мнения: 7 716
Лутеалната фаза е относително константна величина. Зависи спрямо какво я разглеждаш. Ако я гледаш като средно аритметично за цяла година е константна. Ако я гледаш за два-три цикъла е променлива.

# 9
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
направо съм от4аяна.немога да разбера как така става,но от уни месец се пробваме и той с извинение свършва в мен ,но нищо.не може да бъде поне веднъж да не стане.

# 10
  • Мнения: 9 096
Лали, за мен понятието "константна" още от физиката в 7 клас  означава постоянна, т.е винаги да е 14 дни например, затова направих коментар Laughing. Иначе- да, общо за цяла година има някаква средна стойност...

Доби, за начало започни да следиш овулацията. Пак казвам, в Библиотеката има много по въпроса.

# 11
  • Мнения: 7 716
Няма по относително нещо от константата. Laughing
Зависи спрямо какво гледаш.
Ако гледаш спрямо един век например ЛФ е абсолютна константа.
Ако една жена е на 25 години и предположим, че има постоянен цикъл от 10 години, за този период при регулярен цикъл се приема, че лутеалната фаза е константа.
12-14 дни.
Нали сама разбираш, че спрямо целият зрял живот на една жева един ден няма никакво значение.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ДОБИ, не виждам място за притеснение! Това, че от няколко месеца не можеш да забременееш, не значи че съществува проблем. Има момичета, които забременяват още на 1 опит, има такива, при които става след година, две или три. Преди всичко разбери, че основен проблем може да се яви психиката ти. Когато вниманието ти е съсредоточено САМО и ЕДИНСТВЕНО в това ще стане или не бебо, така затрудняваш още повече постигането на успех.
   Успокой се, ако прецените направете спермограма на партньорът ти, направи си обстоен преглед при лекар, на който имаш доверие и се наслаждавайте на любовта като акт!
     Вярвай ми, че нещата ще станат, но ако искаш да спомогнеш за това, наложи си да бъдеш спокойна, търпелива и положително настроена!

   п.п. За твоя информация тук, в този форум е пълно с момичета като теб. Някой чакащи от доста дълго, други минали по този път и сега искащи второ детенце, трети пък са преживели загуба. Няма отчаяние, има само надежда и подкрепа. Присъедини се към нас и мисля, че няма да съжаляваш!   bouquet

# 13
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
благодаря ти много за съвета.ще се опитам да не мисля за това,но малко ми е трудно.да се надяваме и аз скоро да се присъединя към майките.благодаря ти отново Simple Smile

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Знам, че е трудно....мъчително и смазващо това чакане. Разбирам те на 100%, лично аз вървя по този път от години, но сама за себе си съм се убедила че колкото повече го мисля, толкова по-трудно си правя ежедневието, а и това на съпругът ми! Знаеш ли миличка, ще ти кажа, че чакането на бебо е най-малкият проблем и най-безболезненото и НЕ мъчително нещо. Ти да видиш пък като забременееш тогава какви панически страхове ще обземат съзнанието ти...не е за разказване! Така че живей си спокойно, бъди сигурна, че периодът, в който пробвате изобщо не е дълъг и пред вас стоят вечери, отредени за любов, трепетни мигове и красиви изживявания. Мисли за това, а другото само ще дойде! Пожелавам ти много късмет и успех!

# 15
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мам4ета здравейте,
в4ера когато правихме секс с годеника ми изпитах страшни болки.бях много тясна и изпитах нещо като бодежи вътрешно.дали това се дължи на овулациата.аз с този календар немога да се оправя.немога да разбера на колко дни ми е увото.идва ми на 32 дена а в календара незнам какво да пиша.на колко дни трябва да ми е.4етах в една статиа и там пише 4е на 35 днежен цикул увото е от 21-24 ден.зна4и моята кога е. newsm78 Embarassed

# 16
  • Мнения: 9 096
Доби, за болките ти писах в другата твоя тема.
ЗА календара... с кой календар имаш такива проблеми?

# 17
  • Мнения: 229
а ходила ли си лекар, все пак един преглед и консултация с лекар няма да ти е излишен. колкото по рано разбереш какво има толкова по- бързо ще забременеш.

# 18
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
ходила съм на лекар и ми каза 4е имам някакви кисти които не се лекуват но и не са опасни нито за забремениаването нито за плода,но проблема е 4е много рядко ще разбера кога съм в овулациа.а ина4е календара го изтеглих от една ваша статиа.пише само овулационен календар.добър е но като незнам на колко време ми е увото и незнам колко дена да пиша.ако е 14 ми казва 4е ми е на 19-20,ако е на 21 е на 12-13февр.и а незнам newsm78.за 35 дена е на 21 ден ами на 32 кога е Thinking

# 19
Наистина звучиш много панирана, трябва да се поуспокоиш. Така се натоварваш нервната система. Едно наше приятелско семейство  им бяха казали, че немогат да имат деца, осиновиха си 2, те порастоха и след 17г им се роди тяхна дъщеричка:-) И на друга позната така и бяха казали,че няма да меже да има деца ама и при нея се получи....Ще стане и при теб, стискам палци.

# 20
  • Мнения: 9 096
Доби...ти не четеш какво ти пиша  Grinning
Използвай календара в Зачатие http://calendar.zachatie.org На български е и няма какво да те затрудни !
Нанасяй температурите си в него, както и в сайта http://fertilityfriend.com - той сам ти определя овулацията.
Не тегли нищо на компютъра си, н е необходимо.
И престани да се чудиш с тия числа и дни...нищо няма да стане така. Като начало направи какво ти написах току-що, после като имаш въпроси - ела да ги обсъдим.
По принцип, програмата която си изтеглила, определя кога трябва да ти е овулацията в зависимост от дължината на цикъла: 28 дни- на 14 ден, 30 дни- на 16 ден, 32 дни- на 18. Но това рядко е така, затова ти казах да не използваш тези програми, това е просто софтуер. А вече като ползваш програма където се нанася базалната температура, там вече има съвсем истински основания да се определи овуто.

# 21
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
мам4ета здравейте,
....
...е това само не разбрах към кой е адресирано??? Ако пишеш в отчетните теми на бременните и настоящи майки, разбирам, ама тууууук....малко странно ми прозвуча!
   Момичетата доста търпеливо са ти обяснили какво точно да направиш Като не можеш да се справиш с ОВУлационните календари, купи си тестове за ОВУлация! Там ще се ориентираш значително по-лесно, най-малкото защото те показват предстояща ОВУлация, а календарите - когато тя е минала!
   bouquet

# 22
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
извинявам се ако съм обидила някоя от вас с това изре4ение.не беше наро4но.просто така ми дойде Embarassed Rolling Eyesмного съм благодарна на моми4етата за търпението спрямо мен и моите въпроси.питам толкова много защото наскоро по4нах да обръщам внимание на това което става.и не съм запозната с нищо.благодая ви отново  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 393
Купи си тестове за овулация,за да си 100% сигурна  Hug

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Аз смятам, че не си обидила никой! Тук са търпеливи всички и винаги ще те изслушат внимателно и ще ти се даде съвет /ако сме в състояние, защото понякога искат от нас буквално да пророкуваме/. Казах ти и по-горе, за да си проследиш ОВУ-то, вземи си тестчета. Продават ги по аптеките, по 5 бр. са + един тест за бременност. Цената им е към 10 лева. Така поне ще знаеш кога имаш ову и ще си оползотворяваш дните. Горе главата и ще видиш колко бързо ще се обебиш!

# 25
  • Мнения: 477
Здравей,аз също не мога да забременея  от 1 год. и 6м,но нека ти разкажа една история която ми вдъхна надежда.Значи леля ми с приятеля и са от 7 години заедно и през това време не са се пазили никога и с нея много пъти сме си говорили че явно има някъкъв проблем и неможе да има деца,тя има едно от първия си брак и няколко аборта единият в 5-я месец и така онзи ден си направи тес защото и закъснявало с няколко дни и ето че се оказа че е бременна така че не се отчайваи.Божа работа!Успех ти желая!

# 26
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мили моми4ета,от днес се престраших да по4на да си меря БТ и ще видим сега какво ще стане.а по принцип целия месец ли трябва да е меря.днеска ми е 36.4.това е нормална температура нали.благодаря ви 4е ми помагате и да се надяваме скоро вси4ки да се похвалим с две 4ерти4ки.  bouquet

# 27
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Температурата ти е нормална, спокойно!

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
мили моми4ета,от днес се престраших да по4на да си меря БТ и ще видим сега какво ще стане.а по принцип целия месец ли трябва да е меря.днеска ми е 36.4.това е нормална температура нали.благодаря ви 4е ми помагате и да се надяваме скоро вси4ки да се похвалим с две 4ерти4ки.  bouquet
Кой ден ти е?

# 29
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
19 ден ми е откакто ми доиде

# 30
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей отново мила. Малко е трудно да се каже дали това е нормална темп. За да се определи това е необходимо да си я мериш от началото на цикъла та до следващият....и така няколко месеца. Записвай си на кой ден колко ти е и така и ти и ние ще се ориентираме по-лесно. Температурата може да ти е била по-висока вчера и сега да е имплантационен спад /ако ову-то ти е била рано, към 10-12 ден/, може сега тепърва да си в овулация....наистина е трудно да се каже точно. Влез в сайта на зачатие и използвай календарите за БТ. Нанасяй си там стойностите и така ще се ориентираш по-лесно! Хайде, стискам палци!

# 31
  • Мнения: 1 668
Аз забременях след 2 години и половина опити. Почти се бях отчаяла и мислех сериозно за осиновяване, когато видях положителния тест. Сега чакам моето момченце да се роди след около 3 седмици и съм безкрайно щастлива. Дано всички, пишещи в този форум да видят скоро двете чертички. Само да добавя, че и при мен и мъжът ми нямаше причина да не се получава, но просто не ставаше. Явно психологическия фактор понякога е доста силен... Успех, момичета!

# 32
  • Мнения: 554
6 месеца опити за забременяване не е никак притеснително. Дори и гинколога ти би ти препоръчал да мине поне една година. Психически трябва да си спосокойна и най ве4е да вярваш че ще стане. Аз също забременях трудно - след 2,5 г. опити. Но всяка вечер се молех и вярвах че ще стане. Позитивното мислене помага. Успех!

# 33
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мили моми4ета,здравейте.благодаря ви от всв сърце за суветите ви и за подрепата която ми отдавате.много се надявам този месец ве4е да е станало и да се похваля с две 4ерти4ки.откакто ми е свършило го правим през ве4ер и ще видим после какъв е резултата от това.дано да не сме пропуснали деня.а ако сме следващиа месец пак.моми4ета вие ми давате сили да продулйа да се боря,защото преди да срешна вашиа форум се бях от4аяла но ве4е не съм.оби4кам ви и стискам палци на вси4ки да ни зарадвате със дно малко сладко пухкаво беб4е.целувам ви и ви прегръщам Hug  bouquet newsm51

# 34
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ДОБИ, ето ти малко информация какво да правите, ако искаш да забременееш. Прочети го внимателно и се постарай да изпълниш повечето неща! Погледни тук

# 35
  • Мнения: 1 006
Здравейте момичета!Ние правихме опити също 6-месеца.Не съм си следяла,нито температурата,нито съм правила тестове за овулация.Забременях на седмия месец.Същия месец правихме секс един единствен път и то един ден след като ми свърши цикъла.Доби смятям,че не трябва да се притесняваш.Всичко ще се нареди!

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 15:37 от elica s

# 36
  • Мнения: 333
Аз също много искам да имам бебче! 1cribКогато човек си го постави за цел става много трудно. Така е при мен. Най-важно е да се правят опити и да не се драматизира. txtloves Човек на трябва да се отчайва. Ако една година сте правили опити в периода на овулация и няма резултат, чак тогава се консултирайте с лекар. Аз все изпускам периода или любимия е в командировка или сме изморени. Така няма как да  стане. newsm03 Обичайте се и продължавайте да опитвате! luvbed Успех на всички!!!  newsm17

# 37
  • Мнения: 6 167
Доби, успокой се.
Повечко опити и по-малко изчисления, температури и тн. Само се натоварваш мила. Софтуери, календари - хубаво.
Ама бабите ни не са знаели ни овулация ни бт.. и са имали по 12 деца.
не че ние трябва да не ги знаем ( в крайна сметка сме в 21 век) , ама да смяташ като луда .... само се побъркваш излишно.  В крайна сметка само 6 месеца са минали. Освен това нещата не са само в главата на жената, а и на мъжа. Благодаря , че ни обясни как се прави бебе   Joy, ще имам предвид Joy

Тест овулационен е най-лесно да се купи и тва е. Не го навивай тоя въпрос повече.  Гледай си живота , ежедневието и любовта и си направете едно хубаво бузесто бебе!

Очаквам новината с нетърпение, да се изфукаш като видиш двете чертички!

  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 125
ДОБИ, не виждам място за притеснение! Това, че от няколко месеца не можеш да забременееш, не значи че съществува проблем. Има момичета, които забременяват още на 1 опит, има такива, при които става след година, две или три. Преди всичко разбери, че основен проблем може да се яви психиката ти. Когато вниманието ти е съсредоточено САМО и ЕДИНСТВЕНО в това ще стане или не бебо, така затрудняваш още повече постигането на успех.
   Успокой се, ако прецените направете спермограма на партньорът ти, направи си обстоен преглед при лекар, на който имаш доверие и се наслаждавайте на любовта като акт!
     Вярвай ми, че нещата ще станат, но ако искаш да спомогнеш за това, наложи си да бъдеш спокойна, търпелива и положително настроена!

   п.п. За твоя информация тук, в този форум е пълно с момичета като теб. Някой чакащи от доста дълго, други минали по този път и сега искащи второ детенце, трети пък са преживели загуба. Няма отчаяние, има само надежда и подкрепа. Присъедини се към нас и мисля, че няма да съжаляваш!   bouquet


Много точно казано!!! smile3501

С мъжа ми не се пазехме цели 6 години. Не ставаше нищо. Когато забременях след 6 години се оказа извънматочна...След 2 години пак забременях случайно и нормално (без да меря температури, овулации и пр.) и имам чудесно детенце-зверче Mr. Green

Идеята  и желанието да искате и да правите бебе не трябва да ви става ФИКС ИДЕЯ!

# 39
Можеш да си купиш тест за овулация. Спестява ти продължителното мерене на температура. Аз използвах американски, по 5 в кутия и още първия път стана. Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт