Майчинството счетоводно-58

  • 40 442
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Блaгодaря, знaчи товa, че съм взелa сегa болничен зa проблеми в стомaхa е пълнa грешкa, зaщото ще ми повлия е нa мaйчиството. Aмо aко не знaех, че съм бременнa, зa тaкa се получaвa. Aз не съм се регистрирaлa още и незмнaм дaли зaнaпред ще взимaм болнични, но aко се нaложи по добре отпускa ли дa ползвaм, все ще имa дни, в които нямa дa се чувствaм добре. Инaче, дa имaм месеци с невнесени осигуровки. Много ти блaгодaря.

Колкото по-малко дни си в болничен, толкова по-добре за майчинството.Платеният отпуск също е вариант.Все пак ако не си добре си вземай болничен.Не излизай в неплатен отпуск обаче.

# 16
  • Мнения: 419
Simple Smile злaтнa си!  Всъщност aз си взех болничен от личнaтa с идеятa дa го удължa, нaли кaзвaт, че е нaй-добре дa е непрекъснaт до 45 дни, но се откaзaх и ще се връщaм нa рaботa. Офф, сегa съжaлих, че го взех, aмa човек кaто не знaе...ще пaти. Aбе, колкото вземa толковa и без товa вече нищо не могa дa нaпрaвя. Още веднъж ти блaгодaря зa полезнaтa информaция.

# 17
  • Мнения: 69
Обаждах се на счетоводителката да я питам по кой член ме уволняват и каза чл.328, ал.1, т.12, при което не ползвам закрила от държавата, а тази точка гласи, че работодателя може да прекрати договора при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор, с което ми връзва ръцете и мога да обжалвам и да отпадне уволнението и да ме възстанови на работа, ама ако го съдя ще е малко тъпо да се върна там на работа. Дали мога да го изнудвам да ми даде някакви пари, за да не го съдя?
Не съм спец - но подай жалба в инспекцията .Ако фирмата е голяма, няма да искат да  им правят проверки. (ако е ЕТ е друг въпроса). Веднъж вече, като са те унижили няма да искаш да се върнеш при тях, но поне да си на трудов договор, докато си намериш ново място. Сигурно като основание ще напишат - намаляване обема на работа?  newsm78 Но дали ще издържи при едно заведено дело, мацките с опит да кажат.   Simple Smile  Sunglasses  Wink

# 18
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Обаждах се на счетоводителката да я питам по кой член ме уволняват и каза чл.328, ал.1, т.12, при което не ползвам закрила от държавата, а тази точка гласи, че работодателя може да прекрати договора при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор, с което ми връзва ръцете и мога да обжалвам и да отпадне уволнението и да ме възстанови на работа, ама ако го съдя ще е малко тъпо да се върна там на работа. Дали мога да го изнудвам да ми даде някакви пари, за да не го съдя?
Не съм спец - но подай жалба в инспекцията .Ако фирмата е голяма, няма да искат да  им правят проверки. (ако е ЕТ е друг въпроса). Веднъж вече, като са те унижили няма да искаш да се върнеш при тях, но поне да си на трудов договор, докато си намериш ново място. Сигурно като основание ще напишат - намаляване обема на работа?  newsm78 Но дали ще издържи при едно заведено дело, мацките с опит да кажат.   Simple Smile  Sunglasses  Wink

И една мацка с опит по-нагоре е отговорила.  Wink Нищо общо няма с обема на работа, а това дали е малка или голяма фирма при подадена жалба не играе, проверката им е в кърпа вързана...  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 69
Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

Да, но точка 12 от чл.328 ал.1 не фигурира в посочената от теб разпоредба, затова аз дадох други насоки за евентуална жалба или разговор с работодателя. Закрилата от уволнение на майка с дете до 3 годишна възраст не е безусловна.

# 21
  • Мнения: 193
Здравейте , с питане - Моя позната сега е  2 година по майчинство, но ѝ се наложи да ползва болнични ( счупена ръка). Майчинството свършва март 2014 г.
 
Сега е прекъснала 2 година майчинство и е в болнични, а когато болничните свършат, Тя: продължава да е по майчинство до навършване на две години на детенце или майчинството ѝ ще се удължи с толкова дни, колкото сега е по болнични, т.е не март месец, а може би май/ юни

БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тя: продължава да е по майчинство до навършване на две години на детенце или майчинството ѝ ще се удължи с толкова дни, колкото сега е по болнични, т.е не март месец, а може би май/ юни

Майчинството не се удължава с времето на болничния.За всички то е до втория РД на детето.За да си продължи майчинството,трябва да попълни в работата съответните документи

# 23
  • Мнения: 31
Здравейте, искам да попитам нещо: Първата година от майчинството ми изтече на 19.11, оставих документите за удължаване до 2 год възраст на детето във фирмата няколко дни преди това, но все още в сайта на нои няма отразено нищо и започвам да се притеснявам да не би да са предали документите на счетоводиделката. Затова реших да попитам нормално ли е такова забавяне.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да попитам нещо: Първата година от майчинството ми изтече на 19.11, оставих документите за удължаване до 2 год възраст на детето във фирмата няколко дни преди това, но все още в сайта на нои няма отразено нищо и започвам да се притеснявам да не би да са предали документите на счетоводиделката. Затова реших да попитам нормално ли е такова забавяне.

Все още не е изтекъл срокът им за представяне-15 ти декември.

# 25
  • Мнения: 193
Тя: продължава да е по майчинство до навършване на две години на детенце или майчинството ѝ ще се удължи с толкова дни, колкото сега е по болнични, т.е не март месец, а може би май/ юни

Майчинството не се удължава с времето на болничния.За всички то е до втория РД на детето.За да си продължи майчинството,трябва да попълни в работата съответните документи
Благодаря, значи след като ѝ свършат БЛ , пуска молба за да си допродължи майчинството ДО  РД на детето?

# 26
  • Мнения: 31
това значи ли че ако днес не е отрази нещо в сайта  документите не са подадени, защото 15 е неделя или те не го отразяват веднага?

# 27
  • Мнения: 200
при мен нещата в сайта на НОИ се отразяват с 2 дена закъснение

# 28
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
това значи ли че ако днес не е отрази нещо в сайта  документите не са подадени, защото 15 е неделя или те не го отразяват веднага?

Първо утре 14-ти е работен ден.Второ след като 15-ти е в неделя, срока за болничните става 16 декември.

# 29
  • Мнения: 1 559
Искам да попитам болничните, които са внесени в НОИ на кой ден могат да се видят в електронна система на сайта? Представям втори болничен на работодателя си, първия е за 14 дни и е приключил на 5.12.2013. Още го няма в системата за представени документи и изплатени(или неизплатени) обезщетения.

Общи условия

Активация на акаунт