Хайде, юнско мъниче, очакваме първото ритниче - тема 5

  • 23 433
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16
Относно боядисването,с първото ми дете си се боядисвах и подстригвах,но много внимавах какво ядях,сурови или не добре сварени яйца,меки сирена и екзотични кашкавали,както и суджуци,луканки и сушеници,както и всякакви сушени меса избягвах да ям.Имам прекрасна рецепта за торта,но се ползват сурови яйца и сметана и тортата стои във фризер,но и нея не ядях.

# 61
  • Мнения: 2 598
Относно торти имам една рецепта, която става много лесно и бързо - без яйца, без печене. Използва се сладкарска течна сметана, масло, черен шоколад и чаени бисквити- това е всичко. Ако искате ще винапиша рецептата, но цялото ми семейство я обожава...

# 62
  • Мнения: 903
ДобрЮтрУ, коремчета!

.... направих баварски крем с шоколад - на мен много ми хареса (става както за торта, така и за пълнене на еклери Simple Smile ) Ето рецептата, като за торта с 3 блата използвам двойна доза:
Скрит текст:
500 мл прясно мляко
2 жълтъка
8 с.л.захар
5 с.л.брашно
1 ванилия
15 г желатин (1 и половина пакетчета)
200 г. черен шоколад (даже 250 Simple Smile)

1 ч.ч.течна сладкарска сметана

 За крема смесете захарта и брашното. Разредете с малко мляко и разбъркайте за да получите гладка каша. Сложете жълтъците, разбъркайте и доразредете с останалото мляко. Сварете гъст крем. Отнемете от огъня и добавете начупения на кубчета черен шоколад. Разбъркайте до получаване на гладък крем. Добавете разтворения във вода и разтопен на водна баня желатин. Оставете крема да се охлади. Разбийте сметаната до твърди върхове и я добавете към охладения крем. Разбъркайте добре с миксер.

Може да се направи същия крем, но с 200 гр бял шоколад, настъргана портокалова кора и 1 с.л. портокалов сок.
 

Ще се радвам  да кажете после отзиви Simple Smile

Хелленче, изкуши ме Grinning ...Само да уточня дали правилно съм разбрала - за трипластова /с 3 блата/ торта правиш двойна доза от посочената в рецептата, така ли?  Отзив с радост ще дам, ако реша на този крем да се спра, но чак след НГ, щото РД на моята госпоЙца е на 31.12. Mr. Green

inski, запази самообладание Hug  Понякога лекарите в "грижата"си за пациента прибързано му вкарват в главата филми, но ако това ще те накара да се чувстваш по-спокойна предвид наближаващите празнични /неработни/ дни, иди да те види и друг...Или, понеже с теб се движим заедно с термините, ако имаш нерви, изчакай си ФМ /при мен ще е вероятно в първите раб.дни след НГ/ и тогава всичко ще се види ясно Peace

emeka, честити сини гащурки! Mr. Green

Lidkata, напълно споделям казаното от atadar и затова ще добавя само едно гуш от мен Hug  и скоро да се похвалиш, че е останало това притеснение зад гърба ти Praynig

Merlinatsts ,  welcome !  Чудесна история си ни споделила Heart Eyes  - тя е показателна за това, че по/преди Коледа стават чудеса и се сбъдват желания babydust7  В този ред на мисли и мойто мъжче ми я лусна тая муха със светнали очички преди няколко дни   angel008 - "представяш ли си - вика- ако си имаме близнаци?!" smile3560  "А де!"- рекох - "Внимавай, че мислите ни има Кой да ги чува... Mr. Green Но пък от две гледания на ехограф, все поне на второто щеше да засече доки, ако имаше две пулсации" - Това му казах тогава...НО сега като прочетох за твоята история, напров изпаднах в размисъл Whistling още повече, че в моя род многоплодна бременост е имало Smile

Мацки, изчезвам сега...На всички късметлийски петък 13-ти! newsm47

# 63
  • Мнения: 121
Добро утро и от мен!

Вчера нали бях на преглед и така се надявах да ми каже пол на бебето и...... еми не ми каза Sad Специално погледна между крачетата и каза ами не се вижда още. И аз от там бях  smile3512 почнах вече да правя планове как ще отида някъде да си платя за 3 минути само да ме погледнат да определят пола ... ММ ме разубеди де, каза че не е нещо жизнено важно да знаем. Следващ преглед на 9.01 и ако и тогава не ми каже вече ама много ще ме разочарова. Не знам дали ще ми повярвате, но вечерта се разплаках, задето не ми каза пола  Embarassed така ми се искаше да ми каже като за подарък за Коледа Simple Smile дори да беше объркал, просто като предположение само... но не...

И така, взе ми микробиология, че не ми беше взимал, и ми взе отново кръв за късен скрийнинг, той така работи моя доктор, с късен и ранен, и аз си го слушам. Даде ми контакти на друг доктор отсега да си запиша час за ФМ за 4Д за 21-22г.с. А да, и не ми каза CRL защото каза, че вече други неща се мерят... иначе HC или обиколка на главата е 11.92 см... представям си го като едно малко кукле  Crazy отново се движим 5 дни напред, вчера отговаряше на 15г.с.+ 6 дни.

До следващия преглед на 9.01 има 4 седмици направо ми се струва страшно много време.

Това е от мен засега. Хубав ден на всички!   bouquet

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 10:22 от RoseAmber

# 64
  • Мнения: 16
Момичета извинявайте,че спамя темата само с въпроси за Варна,но тъй като съм от друг град и първата ми бременност си знаех къде да си ходя и при кого,сега във Варна се чувствам като в небрано лозе!Нито зная при кого да отида,нито къде,не зная лекарите и се чувствам несигурна,та въпросът ми е :Къде във Варна БХС?

# 65
  • Мнения: 22
Момичета извинявайте,че спамя темата само с въпроси за Варна,но тъй като съм от друг град и първата ми бременност си знаех къде да си ходя и при кого,сега във Варна се чувствам като в небрано лозе!Нито зная при кого да отида,нито къде,не зная лекарите и се чувствам несигурна,та въпросът ми е :Къде във Варна БХС?
Виж на първа страница мисля че имаше и за Варна лекари за ФМ и БХС.
Ето една клиника http://www.temelkov.com//

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 11:20 от lili_rado_

# 66
  • Мнения: 25
sky_high__    На мен може би ще ми трябват тези обяснения, но в сряда съм на БХС, като ми излезнат резултатите ще ти пиша ако имам нужда от помощ. Благодаря ти!
Аз днес бях на втори преглед по ЗК, всичко е нормално (мери ми кг, кръвно, обиколка на корема, матката пипа май, пуска тоновете на бебчето (всичко каквото ми се полага по ЗК), а допълнително си доплатих за видеозон, защото исках да видя бебенцето -  помаха ни с ръчички:) newsm03 Взеха ми микробиология, че предния път бях отказала. Попитах за пол, но докторката каза че е много рано виждало се чак към 20 г.с., с много старание можело да се види най-рано в 16 г.с  newsm12 ., в сряда съм на ФМ при друга докторка, дано тогава да ми кажат, че голям дебат се води в нас:) Аз съм сигурна че е момиче, мъжа ми е сигурен че е момче и само спорим, но каквото и да е, само да е живо и здраво:) newsm17

# 67
  • София
  • Мнения: 1 511
Не се спирате с това писане.... Joy
Два дни не съм влизала - приключили сте старата тема и стигнали до 5-та страница от новата.  Crazy
Айде, щастлив петък 13-ти.   bouquet

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 11:34 от Gwen

# 68
  • Мнения: 23
RoseAmber - ужас , как така не се вижда ooooh!  Друго очаквах да пишеш , нещо така в синичко  Mr. Green
 Оле... аз броя дните до 18-ти и всяка минута го мисля и ако получа такъв отговор ще се  #2gunfire  От сега ще търся алтернативен  читав преглед.

inski  мисля, че тази тема ще ти бъде полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=732716.0

Брей,  вече сме с три двойки близначета Heart Eyes  Добре дошли на новите попълнения Hug

# 69
  • Мнения: 4
Момичета извинявайте,че спамя темата само с въпроси за Варна,но тъй като съм от друг град и първата ми бременност си знаех къде да си ходя и при кого,сега във Варна се чувствам като в небрано лозе!Нито зная при кого да отида,нито къде,не зная лекарите и се чувствам несигурна,та въпросът ми е :Къде във Варна БХС?
БХС се прави в терапията. Отиваш на следващия ден след ФМ с резултатите от нея. На 2-рия етаж се намира генетичната лаборатория. Цената е 25 лв. Ти при коя ходиш на ЖК ?

# 70
  • Мнения: 121
RoseAmber - ужас , как така не се вижда ooooh!  Друго очаквах да пишеш , нещо така в синичко  Mr. Green
 Оле... аз броя дните до 18-ти и всяка минута го мисля и ако получа такъв отговор ще се  #2gunfire  От сега ще търся алтернативен  читав преглед.


И аз друго очаквах да пиша да ти кажа, много съм разочарована, даже още ме е яд вътрешно. Както и да е. Преди малко се обадих да си запазя час за късната ФМ, ще ходя при д-р Виолета Стратиева, МЦ Св. Петка на 15.01, тогава ще съм в 21 седмица живи и здрави.

# 71
  • Мнения: 1
Привет, мамчета!  Mr. Green

Добре дошли на новите момичета  Hug

Gugito, Merlinatsts, много се радвам за вас...и на мен близнаците са ми голяма мечта и дори имаме в рода...все се надявах, но другия път  Laughing Хубаво, че ще "правите компания" на lili Simple Smile

RoseAmber, и аз съм като теб  Laughing днес бях на преглед и мислех, че вече ще ми кажат, но пак нищо...аз сега започвам 13-та седмица, но нещо не те открих отред, да видя дали вървим заедно...  Единствения коментар, който направи докторката беше, че не вижда нещо много съществено между краченцата  smile3511 пък аз за момченце се гласях уж  Laughing Явно след празниците ще разберем - аз съм на 7-ми на преглед. Иначе бебето е вече 6,6 см  Sunglasses

И на мен днес ми взеха цитонамазка, микробиология, правиха ми колпоскопия...и за първи път виждам такова нещо - на колпоскопията ме гледа с някаква камера, с увеличение около 30 пъти и се виждаше на един монитор  Shocked модерна работа  Laughing

Късметлийски петък 13 и от мен  Hug

# 72
  • Мнения: 16
Момичета извинявайте,че спамя темата само с въпроси за Варна,но тъй като съм от друг град и първата ми бременност си знаех къде да си ходя и при кого,сега във Варна се чувствам като в небрано лозе!Нито зная при кого да отида,нито къде,не зная лекарите и се чувствам несигурна,та въпросът ми е :Къде във Варна БХС?
БХС се прави в терапията. Отиваш на следващия ден след ФМ с резултатите от нея. На 2-рия етаж се намира генетичната лаборатория. Цената е 25 лв. Ти при коя ходиш на ЖК ?
При Елена Манчева,с първото ми дете БХС го правих в София в Майчин Дом,но тогава носих само снимка на главата на бебето,а след това си отидох на Фетална Морфология при д-р Врагалева в медицински център Фемина,мисля,че бях 19-20 седмица

# 73
  • Варна
  • Мнения: 435
Тъй като поста ми остана в старата тема,публикувам и тук:
Хайде и аз започвам с проблемите,от самото начало бебето има разлика 5дни.двама лекари ме гледаха и установиха жив ембрион,обаче се записах на жк и миналата седмица,новата лекарка хем каза,че е наред всичко,хем че не може да го огледа хубаво и трябваше да отида днес пак да ме види,нещо обаче не й харесват нещата и иска да ме изпрати на преглед,на частно,пти нейн близък лекар,с когото си работят заедно,но аз не искам да ходя при него,става въпрос за Уалид от Варна,моля нека момичетата от варна да ми препоръчат някой,на когото мога да се доверя и си разбира от работата.отворих темата за лекарите във,Варна и се отказах да чета,че за никой нямаше нищо добро:)А също така си търся и добър кардиолог по зк,че имам направление

Доктор Уалид хич не е лош специалист. Ходих при него за второ мнение, когато прокървих, отнесе се много добре с мен, апаратурата му наистина е хубава, а прегледа едва 20 лева. Другия вариант наистина е доктор Балев, записването не е чаккк толкова трудно, една мама успя дори и по телефона. А моя приятелката е ходила два пъти без час при него към края на работното време, никога не я е върнал. Относно кардиолог по ЗК, аз посещавам доктор Милен Танев, работи в МЦ "Младост" /Марешки/, доволна съм, много мил и внимателен.
Както с първата, така и с втората бременност ходя на ЖК в Майчин дом, и двата пъти там ми пуснаха БХС. Току що си проверих резултата, не разпитвах точните стойности, но акушерката каза че са перфектни и всичко е наред.

 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Да се оплача и на вас. Днес от многото досега фатални петъци, е най-черния за семейството ми и наши близки. Преди три дни при трудова злополука загубихме многооооо близък семеен приятел - кръстника ни на нас и на дъщеря ми и мой колега от работа. Съпруг и баща на три деца, толкова младолик и винаги усмихнат. Много ми е мъчно, потресена съм и сълзите постоянно напират, не мога да спра... Днес е погребението, а всеки ми казва да не ходя... а толкова ми се иска да го изпратя... 2-3 дни се чувствах добре, откакто се случи това пак се появиха болките и тежеста в корема, затова и не смея да отида, колебая се евентуално само за църквата... но не знам... трагедията е огромна, болката неописуема...
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 74
  • Мнения: 325
Alokazia Съжалявам..... но със сигурност знам, че бременна жена не се допуска до погребение и до гробище.... Ако искаш питай за църквата но и там май не се допуска. Това ти го казвам със 100% сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт