Хайде, юнско мъниче, очакваме първото ритниче - тема 5

  • 23 414
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 336
Ох аз съм притеснена първите 2 месеца върнах 5 кг с голямото повръщане а сега съм +5 кг Sad не кусвам месо
но тестеното ме влече!

# 721
  • Шумен
  • Мнения: 327
Ох момичета ето че хремата не ме подмина и мен моля помагайте какво мога да пия не знам изобщо и не смея на консултация съм чак в сряда а до тагава май само с лимони и мед ще се тъпча...  Cry

# 722
  • Мнения: 2 342
Мимчето7, чай с мед, клеева тинктура за пиене и за капане в носа (но силно разредена), сребърна вода за пиене и за носа. Пчелен прашец, мед с орехи и тахан за усилване на имунитета. Горещи бани с морска сол на краката. Разтривки на гърба с или без мас.
По празниците направих бронхит, ЛЛ ми изписа АБ, отказах да го пия. За беда и хомеопатът ни беше почивка и се лекувах с горепосочените. Мина ми.

# 723
  • Шумен
  • Мнения: 327
до-ре-Ми благодаря за отговора  Hug

# 724
  • Мнения: 50
Здравейтеее  Simple Smile
Някой беше разказал преди време как коремчето просто изведнъж е излязло. И при мен точно така стана, както нямаше нищо, изведнъж Бум. Не че е станал голям, но си беше напълно плосък, а преди два дни просто за една нощ си се появи една малка топчица и сега си стои. Иначе килограмите са си все още +1. Ритване още чакам да усетя, ама няма.
Благодаря ви за отговорите за водата... поредната тема с различни мнения... струва ми се най-удачен средния вариант: с малкичко водичка след хранене (колкото за изплакване) и така.
Така процедирах и по темата с витамините. Тъй като няма еднозначно мнение по въпроса, добре ли е да се взимат или не, просто сама си направих предписание: Моя лекар ми даде някакви, които не бях чувала http://monami.bg/products/5900-5900-calivita-international-new-l … 20-tabletki-.html
В интернет пише да се пият по две сутрин и вечер, доки ми каза да пия по едно сутрин и вечер, а аз си вземам само по едно на ден сутрин... като компромисен вариант.
Явно трябва да сме полу-лекари, за да родим. Не съм предполагала каква наука е бременността, не са едно и две неща  Crazy
Приятна неделя  Mr. Green

# 725
  • Варна
  • Мнения: 5 886
*mama*na*viki*, при последното ми виждане с моя лекар говорихме за килограмите. Аз споделих, че съм качила 1.5 кг, а той ми каза, че в масовия случай за качване на кг говорим след 20-та седмица. Не ми се вярва това да е някакво правило, някои трупват повече в първата половина на бременността, при други става точно обратното.

Ако хапваш доста тестени продукти, не можеш ли да замениш белия хляб и производните му с пълнозърнесто брашно? Аз ям пълнозърнест, домашно правен хляб (и пицата я правя с такова тесто) и подминавам отдалече закусвалните с техните изкушения. Случва ми се да си престъпвам принципите, разбира се, като по Коледа, когато майка ми приготвяше всевъзможни питки и баници. И баничка съм си купувала, но гледам да е много, много рядко.
Когато седна да обядвам, си правя голяма салата. След като човек добре се натъпче със зеленчуци, няма голямо желание за друго или поне го хапва в много малки количества.
Най-много внимавам със сладкото, защото освен излишните килограми, се пазя от образуването на целулит. Гледам да се огранича до едно бонбонче или една бисквита, а не да седна и да омахам половин шоколад. Защото съм способна да го направя Embarassed

# 726
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!

Имам едно питане към мамите, които имат момчета. В последно време се замислям, че шанса да ми кажат момче е напълно реален. А проблема е в мен. Винаги съм си представяла момиченце. Няккаси не се виждам като мама на момче и ме обзема едно чувство. Кажете как е да имаш момче? имахте ли такива терзания. Знам, че ще е моето дете и ми е гузно, че така разсъждавам.. но толкова си се представям с момиче, а все повече чувствам, че ще е момче.

# 727
  • Мнения: 42
Mimka_to аз нямам момче и не знам какво е чувството, но предполагам- неописуемо  newsm53 Убедена съм, че в момента, в който гушнеш малкото човече, вече ще си безумно щастлива и дори няма и да се замислиш момче или момиче е  Peace
Снаха ми роди 2 месеца след мен и те се бяха настроили, че ще е момиче, така им бяха казали в началото, след като племенника ми се роди, тя дори казва, че и второто ѝ се иска да е момче. Simple Smile

Относно усещането на бебето-тези, които леко се притесняват, недейте, още е много рано за хубави и отчетливи ритничета, усещанията започват в повечето случаи към 18 г.с. и то е нещо като пърхане, дори казват, че ако е първа бремнност усещането на бебето е чак към 20 г.с.
Аз не се надявам, че ще го усетя по-рано от 19 г.с. много са малки по това време Simple Smile

# 728
  • Мнения: 2 342
Mimka_to, имах същите вълнения с първото дете. Сестра ми роди преди мен момче, после аз момиче. Гледат се по един и същ начин поне първите 3 години, после вероятно с осъзнаването ще има разлика. Сега чакам момче, ще има едни и същи нужди от гушкане, хранене ... като кака си  Peace

За килограмите. 1-я път до 3 месец +0 кг. (нищо не ядях) 4м. +4 кг.  Mr. Green, 5м. + 2 кг., 6м. + 2 кг., 7 м. + 2 кг., 8 м. +4 кг., 9 м. + 0кг. Хранех се много умерено, ноооооо.
сега качвам по 1 кг. на месец, да видим как ще е.

за водата предложих, не прие да пие, предложих още 1-2 пъти и се отказах. Захраних я на 6 месеца, вода пропи чак в 7 месец като въведох повече твърда храна. Никога не е хващала млечница.

за витамините цялото семейство не сме фенове на аптечните продукти, наблягаме на пресни и сезонни плодове и зеленчуци. Моят АГ също смята ще химическите витамини повече вредят, отколкото помагат.

Още не усещам мъника, каката я усетих за първи път в 16 гс. Уж второто по-рано  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 05 яну 2014, 12:41 от до-ре-Ми

# 729
  • Мнения: 206
Здравейте, момичета!

И аз съм от тези, които още не са усетили бебчето, а така чакам...1-2 пъти ми се стори леко като пърхане на крилца на пеперуда, но не съм сигурна.
На мен още не са ми съобщили резултатите от БХС, но на видеозонския преглед всичко беше наред.
Не знам и аз дали ще правя повече до края на бременността, защото тук нямам осигуровки и всичко е много скъпо  Sad
Пък и като гледам как ви стресират някакви съмнителни р-ти  #Cussing out
Наскоро даваха една жена, която водила здравно предаване. Бременността й се следяла стриктно от не знам си колко на брой и колко добри д-ри. Направени били всички нужни и-ния без амнио /защото нямало индикации/. Накрая и за голям шок на д-рите детето се родило със синдром на Даун. Това го даваха по повод Деня на децата с Даун наскоро.
Не искам да плаша никого, но това е показателно за това колко са верни резултатите.

Мен пък ме мъчи едно главоболие  Weary Вчера и днес пак започна. Много неприятно стягане на главата ту отпред на челото, ту отзад на тила. Чудя се дали не е от кръвното, нямам апарат вкъщи. По принцип съм с ниско, а като съм бременна съвсем.
Аз не съм правила още и стандартните изследвания на кръв и урина  Embarassed И те са много скъпи, пък нали празници бяха....дано този месец да успея на ги направя.
За кг и корем няма да ви говоря, всичко е  smile3555

# 730
  • Мнения: 336
Започнала съм от няколко дни да се храня уж нормално и ограничавам хляба
хапвам мюсли с кисело млекце

# 731
  • Мнения: 11 533
Мисля, че аз съм абсолютната рекордьорка в темата по килограми, в отрицателен смисъл - до момента съм качила 8 кг  ooooh! Първите 3 месеца едно, че ми се гадеше от глад и от всичко, различно от тестено и сладко, второ че бях на една торба с хормони за поддържане на бременността, трето че преди поддържах фигура със спорт и глад и като спрях рязко и двете - стой та гледай. Сега се опитвам да стопирам положението, поне съм спряла всякакви хормони и витамини.

# 732
  • Мнения: 1 952
И аз съм напред с килцата, и преди споделих, но вече късно да върна назад първите три месеца на тесто о боклуци. Аз определено вече усещам бебето в 19 г.с. съм, но не е нито пърхане, нито ритане, а по- скоро нещо като преобръщане. Не мога да го опиша, странно чувство е.
До края на деня ще пусна и новата тема.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 68
Аз с колограмите съм +4 и от две седмици не мърдам повече.Изобщо не ям повече,просто преди да забременея ядях само месо и салати предимно,а сега си хапвам тесто,даже и сладко се изкушавам често... Blush Но не го мисля и не искам да се ограничавам.
Относно усещането на бебето,аз на Коледа за пръв път го усетих и от тогава още три четири пъти...И не е бълбукане на червата,просто си е различно и много хубаво  Heart Eyes
Искам да ви питам тези които правите упражнения,освен вкъщи някой ходи ли на йога за бременни.Моя приятелка ми каза че било много мудно и скучно и се отказа на втория път.Аз искам малко да раздвижвам гърба и кръста,че така ме болят,но без да се товаря много..

# 734
  • Мнения: 11 533
На следващия преглед ще питам док. дали ще ми даде благословията си за йога за бременни (то зависи и как ти е плацентата, дали има някакви проблеми) и ако да, мисля да гледам клипчета от нета, не ми се ходи по групови мероприятия.

Общи условия

Активация на акаунт