Нослето ни хърка

  • 6 653
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 255
Не е хубаво защото детето няма хрема .Когато се дърпа с помпичката винаги излиза по нещо но не трябва да се прави защото става хронично.На ман лекарката така ми обясни с пример за ушите те също не трябват да се почистват навътре ухото образува естествена тапа която предпазва от инфекции така е и с носа ,незнам дали го обясних правилно но аз вече не го правя  с помпичката. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 949
И ние се впръска ме с Стеримар и имаме овлажнител за въздуха в стята и резултатът е нулев.

# 17
  • Мнения: 2 381
Цитат
Питай педито си дали можеш да слагаш Виброцил.

NaughtyВиброцил капки не се прилагат при деца под 6м - пише го в листовката!
[/size][/color]

Мда, а нашата лекарка точно това ни предписа Close #Crazy А колко дни мога да й слагам от физиологичния разтвор?

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 11:16 от daisy_st

# 18
  • София
  • Мнения: 2 019
За физиологичния разтвор няма ограничения. Това е солена водичка, коята се съдържа във всеки организъм.

# 19
  • Мнения: 2 381
Балгодаря, shoshi Grinning

# 20
  • Мнения: 245
В Аг-то има при нас стафилокок и всички бебета се раждат с хъркащо и сополиво носле.Ние разбира се имаме същия проблем и се налагаше с най-тънките клечици за уши да го почиствам по 6-7 поти на ден ,НИЩО НЕ ПОМОГА ТОЗИ ФИЗИОЛОГИЧЕН РАЗТВОР.Ние се оправихме с :първо пръскам NISITA,та да разводни срупчетата в нослето,после вадя бисерчетата и капя ОФТАЛМО-СЕПТОНЕКС,той е капки за очи,но педито каза че капе от тях на новородените.Адски съм доволна от него и сега ми се налага да чистя носле само по1 път в седмицата.....Но те съветвам първо да уставовиш при консултация с педито,че не е болничко бебчето т.е.да не е хрема от настинка.... И ако просто му е сополиво ще видиш голям ефект Peace Peace

# 21
  • Мнения: 196
и нашето носле хърка но нашата педиатърка ми каза,че това е нормално защото при бебетата някаква си там жлеза била по-голяма отколкото при възрастен човек и затова се появявало нещо като хъркане,щом няма сополи не се коси  Peace

# 22
  • Мнения: 207
И ние сме с хъркащо носле откато сме се родили. Педиатърката ни убеждава, е това било заден ринит,който щял да изчезне от само себе си. Уви още сме така....
Но пък бих препоръчала за бебчета  с ринити, хреми и т.н.от всякакво естество (бактериално, алергично, физиологично) един хомеопатичен спрей Еуфорбиум Композитум.
Много съм доволна, отпушва за секунди нослето и може да се използва  доста дълго време( за разлика от другите капки). А и най-вече е безвреден Joy

# 23
  • Мнения: 17
Педиатърката в родилния дом каза,че така хърка нослето на бебчо от климатиците, в къщи нямаме как да овлажняваме въздуха,защото се отопляваме само с климатик, къде да поставя съд с вода,нали трябва да е върху отоплителен уред,въобще ако може да ме посъветвате нещо за овлажняването на въздуха в стаята.

# 24
  • Мнения: 207
Десипе, в твоя случай можеш да си куипш овлажнител за въздух. Мисля, че ще ти реши проблема Wink

# 25
  • Мнения: 210
Ох много сложна тема сте отворили. И при нас така си хъркаше от раждането и всекии ми говореше общо взето същите неща които и вие обсъждате само дето както по всекии въпрос и по този няма единно мнение. Първо при хъркащ нос всекии овлажнява стаята но влажният въздух дразни лигавицата и тя отделя секрет затова първо правило при хъркащ нос никаква влага. Шашнах ви а е така ни каза нашият УНГ. Второ физиологичния разтвор разводнява секрета и няма оттърване от него. Трето с помпичката не се дърпа а се избутва назад секрета. Според нашия УНГ никога неможеш да издърпаш всичкия секрет но по лесно е да го издухаш назад и детето да го глътне. Първия път я гледах като втрещена като ми ги каза тези нуща но благодарение на нея се отървахме от операция на трета сливица и просто засега съм доволна от съветите й.
Въпреки това лично според мен акое само леко похъркване не се притесявай много но за твое успокоение потърси добър УНГ лекар той най добре ще ти даде съвети. Това което е добро при една дете не ставазадруго така е особенно с хомеопатията така че не пробвай това онова.

# 26
  • Мнения: 147
На Алекс носа също хърка,но само като суче.Вечер му капвам физ.р-р и се опитвам да извадя ако има нещо,но почти нищо до сега не съм успяла,а и не виждам като погледна да има сополки.Но смятам да нагърча педиатърката в понеделник да ме светне защо е така,а после ще заведа детето на друг педиатър,че тук в нашата поликлиника-аман от специалисти  Flutter

# 27
  • Мнения: 411
Заведи детето на специалист.Аз Ей така от сремирар та стеримар,вместо да си заведа детето навреме на лекар,сега ще пием антибиотици за стрептококи!

# 28
  • Мнения: 2 381
Цитат
Питай педито си дали можеш да слагаш Виброцил.

NaughtyВиброцил капки не се прилагат при деца под 6м - пише го в листовката!
[/size][/color]

Мда, а нашата лекарка точно това ни предписа Close #Crazy А колко дни мога да й слагам от физиологичния разтвор?
Казах аз  на нашата лекарка, че Виброцил-а е за деца над 6 месеца и я помолих да вземе секрет от нослето за изследване, че може да е стафилококова инфекция, а тя:"Ти много четеш." #Crazy После слагах от тоя физиологичен разтвор, но не помогна.Заведох Паолина при специалист, изследванията показаха, че има стафилококи от родилното(тя оттогава има сополки).Бяхме 10 дена на антибиотик, слагах и капки Коларгол.Сега секретчетата са бели и по-малко като количество.И пак сме на физиологичен разтвор.Гадни бактерии, не им се вижда края #Cussing out
Бих те посъветвала първо да установиш произхода, а после да лекуваш целенасочено.Заведи детенце при компетентен специалист.Успех!

# 29
  • Мнения: 1 564
Можеш да пробваш с КОЛАРГОЛ 1%.Нашето педи каза ,че 1% става за деца до 1год.

Общи условия

Активация на акаунт