Фърби

  • 2 864
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 797
Спешно ми трябва лилавото Фърби Вуду, защото искам да го подаря на дете във Франция. Въпросът ми е - знаете ли дали Фърби купено оттук говори френски? Доколкото четох, Фърби говори фърбски като основен език, български не говори, но има пасивен речник от 18 чужди езика, на които може да разбира и после да проговори. Та, ще разбира ли и говори съответно моето Фърби френски? Детето е на 4 г. и друг език не владее Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 103
 Това къде го чете, че ми е интересно? До колкото знам фърбитата купени от тук проговарят на английски. Аз ще подарявам на моите деца и пробвах едното - освен неразбираем фърбски засега говори 2-3 думи на английски като "спи ми се" например. Ако искаш френско говорящо по-добре го вземи чужд сайт.

# 2
  • Мнения: 4 765
Моят опит с приказващи играчки показва, че говорят на езика на държавата, от която си ги купил. Имаме едни колички на V-tech - абсолотно еднакви, но купените от френския Амазон приказват на френски, а от немския Амазон на немски. Предполагам, че и с фърбитата е така. Но със сигурност във Франция има такива фърбита, поне в белгийско, където сме ние, ги има.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 797
Проблемът с това Фърби е, че точно лилавият цвят е свършил или е на супер надута цена /имаше го по 100 евро в е-бей/. Ние купихме едно уж лилаво, но се оказа синьо, а племенницата искала лилавото. Сигурно някое дете в детската й градина има такова и всички го искат сега.
В Бг обаче го намерихме на нормална цена и затова сега бързам да разбера може ли да говори френски или не, защото в понеделник заминаваме.
В някакъв сайт четох, че Фърби си говори неговия език, но му е вградено да проговори и на английски, руски, френски, испански, арабски, китайски, японски и др., общо взето основните езици.
Аз на живо Фърби не съм виждала и нямам представа дали е така, а доверие в нашите продавачи нямам. Та, не знам да рискуваме ли да го купим оттук или не.

# 4
  • Мнения: 4 765
А какъв е проблемът да го вземеш от Франция? Или няма да имате време, преди да видите детето.

Виж какво пише на кутията, може би ще успееш да се ориентираш. А не може ли да го пробваш в магазина? Да ти извадят едно от кутията, хем да го видиш на какво мяза, хем какво приказва.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 797
Решихме да останем с Фърбите, което бяхме купили - синьо. Свекървата се ядоса на капризите на брата на мъжа ми и каза да не го връщаме Mr. Green Така че, който иска лилаво ще трябва да си го купи.

Общи условия

Активация на акаунт