КГБ = Клуб на Готините Баби - 141.

  • 94 950
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро !
Приятна и успешна седмица!
Коледа наближава,а все още не успявам да усетя празничност.

[/b]

# 46
  • Мнения: 1

Привет, девойки! wavey
Приятна и усмихната  нова седмица! newsm10


Днес съм сама до към 14 часа, Бори е на училище първа смяна, майка му на работа, а дядо Стефчо е на ЕКСКУРЗИЯ! thumbsup
Най-после и ММ да отиде на екскурзия, стига съм екскурзиянтствала само аз! Laughing
Не му се ходи никъде, как се престраши просто не знам! newsm78
Неговото дружество на кораборемонтчиците към Клуба ни, организира екскурзия до Шумен и Осмар, хем да разгледат за кой ли път крепостта и паметника в Шумен, хем да си купят осмарски пелин за предстоящите празници от винарската изба в Осмар.
Поканиха ме и мен, ама отказах, ходила съм там, не ми е интересно, пък пелина "ще ми дойде на крака" довечера! newsm24 cheers

Преди две години нашето дружество също направихме такава екскурзия, малко по-рано, та пелина беше за Никулден, Коледа и Нова година.
В избата първо се влиза в дегустационна зала, черпят "дегустационно" бял и червен пелин, има и мезе- кашкавал, колбас, шунка...... и от който ти хареса, от него купуваш, но всички купихме и от "двата цвята"! hahaha
Продават го в трилитрови пластмасови тубички с 1 лев по-евтино от магазина, защото го купуваш директно от тях.
После разгледахме избата- процеса на работа, съхранение на вината, бутилирането им.........
От там отидохме в центъра на селото, където има "Музей на виното", хайде и там черпят "дегустационно" от двата вида пелин, само че без мезе, ама то на мъжете мезето не им е проблем, доста чашки "дегустираха"! Mr. Green
После обядвахме в една механа близо до музея и там основното пиене е осмарски пелин, та ДС довечера го очаквам да се прибере и весел, освен доволен! Joy
Та днес съм "мома англичанка"! smile3503
Има ядене, пълнени пиперки от вчера, има и кекс, има и червено винце, полага ми се релакс след вчерашния слугинаж! Laughing


Хубав ден, момичета, успешна седмица! newsm10

# 47
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета !!!
Честито ни нова тема !
Жабче Hugблагодаря !!!


Честито  на рождениците- Хриси на Жабка ,Ани на Джили,  Роко на Айша !!!  Пожелавам им да са здрави и щастливи ! Много късмет и успехи !!!


Жабче Hug прекрасен подарък е пратил дядо Коледа на твоите деца ,а и за вас е помислил ! Честито !!!! GrinningЖиви и здрави да сте всички ,да карате  без аварийно новите си возила !!! newsm10
Майче Hug новината  ти е прекрасна... Няма по радостно от това, да чакаш внуче. Дай Боже пък и момиченце да е... Grinning , но каквото ,такова.

Приятно Коледно  приготовление !  Към края на седмицата вече и баклата трябва да прави..

Успешна и спорна седмица !!!

# 48
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добрутро!

Къде го новия дизайн? Тъкмо се чудех ще ви намеря ли, няма ли...

Фуринка, мила, пробва ли с правене на коледни сладки? Като замирише на карамфил и канела къщата,  на мен ми идва усещане за  празничност.

И ние още не сме украсили къщата, щото не съм купила елха. Обикновено към 20-ти я купувам и тогаз накичвам къщата.
Като почна да купувам подаръци за децата, тогава почвам да усещам коледния дух.

# 49
  • Мнения: 2 099
Добрутро, писателки! Много нещо сте изписали за 2 дни.  smile3523 За моя радост! Само така!  newsm44 И все хубави неща. Дори паметта за Мелчето е красива. Всичко е озарено с приятелство.  Heart Eyes
Танче, еее, и ти малко да отмориш днес.
Фурийче, окачи някой и друг станиол с борово клонче, пусни си коледна музика - и ей ти го настроението. У нас гърми денонощно я Кристина Агилера, Уитни Хюстън, Чикаго, Рок за Коледа, БГ-песнички -чудно е. И светкат лампички по прозорците. 
Янче, браво за царете! Задължителна част от общата култура - дето я нямам  #Puppy dog

Абе Коледа.   madnoel
Светалчо, с твоите "тъпкани сливи" ме подсети аз да направя моите - със синьо сирине и орехче, запечени. Ммм!   food002

Хубава седмица!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 529
Честит рожден ден на Ани на Джили да е добра майка и дъщеря.
 За мама и бабата на Ирка:

Честит 4-ти рожден ден на Християн!

Да е жив и здрав Роко.

Жабче леко и безаварийно возене с новите коли.


 У нас лазарет кихане ,кашляне ,сополи . Баба и внучета,но аз ги обгрижвам . Лягам ,ставам за коледните тържества трябва да се приведем във форма.
 Кари това време се побъркА. Дано скоро си стане нормално при вас. Hug
 Фури  Heart Eyes
 АЗ не чета приказки преди лягане и не съм чела ,когато проявят желание сами да си четат тогава. Имаме много книжки ,на тавана има също много. Е чета когато купим нова ,тя Елина си има 3-4 ,които и четем постоянно любими.

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 10:59 от Шпунц

# 51
  • София
  • Мнения: 2 672

Добър ви ден, сладурани!

Не се усеща празничност ли? Я, вижте с какво въодушевление пишем в темата? Подаръци, приготовления, музика... А, музиката, къде без нея! Тя вдига духът ни - затова слушайте коледни пиеси!


Здравче, на коя опера води Йо Йо? И той как я прие? Искам и аз утре да заведа Владето на "Вълшебната флейта", но досега не съм го водила на опера. А имам голям мерак точно тази вълшебна музика да чуе, но пък и не съм купила билети. Сега е твой ред да даваш рецепти за твоите бонбонки.  Heart Eyes

Приказки четем всякакви, но много харесва поредиците. А пък като го съчетаем и с фимче става супер!
Янче, браво за царете! Анжи си е умничка и ученолюбива и може и да й остане доста в главичката!  Hug


Светалчо  Hug, и ние си чакаме елхата, хем да е жива, в саксия, хем си  чакаме книжката "Елхата", но нещо май се е изчерпала..., пък после чакаме и филма за елхичката  Иначе приготвяме украси всякакви с юнака, но той бързо се уморява.  Laughing

Фури, настроението ти да расте в геометрична прогресия, това ти желая!  Hug


Кари, как е времето? Децата радват ли се на снега?  Hug

Луси, ти спретна коледното меню вече?  Hug Аз още се чудя кое за кой ден да е...

Шпунц, лекувайте се и за Коледа да сте на крак всички!  Hug

Жабче, честити ти подаръци и на теб и на мъжа ти и все такива новини да се чуват!  Hug

Яжка, тук ли си още?  Hug

Римарче, как си? Да не те е налегнала  сатурновата дупка?  Hug

Танче, радвам се, че имаш много ангажименти!  Hug

Ето и от мен малко коледна музика:



# 52
  • Мнения: 4 369
Честит рожден ден на Ани, Криско и Роко![ Бъдете здрави, щастливи и късметлии!!!/color]


честити нови визила Жабче! Карайте си ги със здраве !!!

# 53
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug

Да ви питам какво е това прошуто newsm78 Видях някаква рецепта с готово бутер тесто каквото имам във фризера, но не го долюбвам особено.Снимката изглежда апетитна , предполагам че става дума за няакакъв вид колбас.

Чудя се дали да сложа една от 3те елхи в различни големини които имаме, но май на децата не им прави никакво впечетление newsm78.Но питат кога идва дядо Мраз де Mr. GreenМен ме обхваща носталгична вълна за нова година, но с годините вече загубва чара на детсвото.Завиждам за празничната атмосфера която започва да се възцарява с украсите, елхите, светкащите лампички.

Хубав ден девойки Hug

# 54
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Благодаря на всички за пожеланията!  Hug
Прошуто или тук е хамон , нямам идея при теб как се казва.
Ето това е =

Скрит текст:

# 55
  • София
  • Мнения: 16 023
Добър вечер и честит ни нов облик на форума.
За сега  не е толкова ужасяващо, както очакваха повечето хора. Даже ми хареса така.
Пак благодаря за пожеланията към Роко.
Каролин, хамон е сурово сушено свинско месо, вкусно е. Не знам как е при вас и при Жабката. Но тук е доста скъп - около 40 лв/кг. Не е за наяждане  Cry
И аз като Фурия още нямам коледно настроение. А и поне според мене в София е мъртвило. Никога последните седмици на декември улиците не са били толкова пусти.
По повод домашните бонбони - днес влязох в 1 магазин за немски стоки. Та там в момента предлагат силиконови формички за бонбони - 3.00 лв.
Аненце е на концерт тази вечер - Скорпионс, май бяха. Но ще е персонал, около сцената.

# 56
  • Мнения: 1 250
Жабче,Айша мерси за обяснението.При нас такова нещо в обикновените колбасарски магазини и в суперите не може да се намери, само в рускте магазини, защото е свинско Grinning  А и при тая цена при вас  си мисля как тая е препоръчала соленките за които споменах с прошуто newsm78 newsm78 newsm78.

Лека вечер момичета Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 16 023
Каролин, това е цена на качествено прошуто от утвърдена фирма.
Но по суперите продават и нещо подобно във вакумна опаковка за около 3 -4 лв/250 гр. Внася се от ЕО и представлява изрезки, крайчета отстаро прошуто и подобни деликатеси. Обикновенно е преопаковано и с изтекъл срок, но народа го хапва.
А пък и госпожата може да е от финансово силните и да си купува истинското.
Соленки преди години съм правила с кренврши, шунка, бекон.
Най-вкусни са ми със сирене или кашкавал, но - забранено.

# 58
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Може ли някой да ми каже какво е новото в облика? Освен по-голямо празно поле вдясно, никаква друга разлика не виждам аз вътре в темата. Началната страница е различна, да. Но не ми харесва - много бледи буквите и нямаш общ поглед върху страницата, а само върху част от нея. И още по-голямо празно поле вдясно. Защо? Каква е целта?

# 59
  • София
  • Мнения: 16 023
svetal4o27 промяна във визияа на форума. Не се отразява на темите и местата им.
Просто на първа страница ще има повече реклами. Но няма защо да се сърдим на собствениците - всичко е пари, а тук влизат и много читатели. Стремеж да се генерира повече трафик и от там печаби.
Няма лошо, нали пак си пишем. Беше ми чудно в почивните дни колко млади форумки опищяха света, че нещо се променя. В темата за промени ревяха като вдовици за ...  Embarassed
Танита, как се прибра Дядо Стефчо от дегустациите?  Laughing
У нас е бедствено положение - Пламен е сополив и настинал. Няма да се мре засега, но мрънка ....

Общи условия

Активация на акаунт