Избор на педиатър?

  • 1 913
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
А освен педиатър ще ти трябва отделно и JP за бебчето - аз например не я знаех тази подробност - някаква велика глупост, но е така:)
bubu_to
вярно ли е това че трябва и JP и педиатър да избера за бебока???

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А освен педиатър ще ти трябва отделно и JP за бебчето - аз например не я знаех тази подробност - някаква велика глупост, но е така:)
bubu_to
вярно ли е това че трябва и JP и педиатър да избера за бебока???


Не. Трябва да избереш педиатър, който ще е едновременно и джи пи на бебока  Grinning

# 17
  • Мнения: 351



Не. Трябва да избереш педиатър, който ще е едновременно и джи пи на бебока Grinning
newsm10И аз така разбрах от моята лекарка.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А освен педиатър ще ти трябва отделно и JP за бебчето - аз например не я знаех тази подробност - някаква велика глупост, но е така:)
bubu_to
вярно ли е това че трябва и JP и педиатър да избера за бебока???


Не. Трябва да избереш педиатър, който ще е едновременно и джи пи на бебока  Grinning

А ДжиПито има ли някакви задължения към бебето, например за ваксини и т.н.? Че нашият педиатър е частен и примерно не може да ми издава болнични, а личната ми (която е и педиатър) не искаше да поеме детето про форма, защото трябвало тя да й бие ваксините, дали мога да я избера само като лична лекарка, а не като педи на детето, без да ми прави проблем, че си има друг педиатър??  newsm78
Извинявам се за офф-а

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А освен педиатър ще ти трябва отделно и JP за бебчето - аз например не я знаех тази подробност - някаква велика глупост, но е така:)
bubu_to
вярно ли е това че трябва и JP и педиатър да избера за бебока???
Джипи не ти трябва, нали ще му избираш на бебчо педиатър; той ще е джипи-то Wink Един лекар му стига. Избири му педиатър, който е сключил договор с НЗОК, а после можещ да си го водиш и на частно, ако решиш; но педито е добре да е с договор към Касата Peace

# 20
  • Мнения: 5 391
Аз все още проучвам въпроса, надявам се докато родя да съм наясно.

# 21
  • Мнения: 949
Когато бебето се роди, мъжът ми се обади на педиатъра, който ни бяха препоръчали и попита дали може да поеме и нашето детенце.
И ние така

# 22
  • Мнения: 2 271
Когато родих, в стаята имаше момиче с второ раждане!Та я попитах дали е доволна от нейното педи и така сега сме при същата!И наистина,засега,съм без оплаквания!

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А освен педиатър ще ти трябва отделно и JP за бебчето - аз например не я знаех тази подробност - някаква велика глупост, но е така:)
bubu_to
вярно ли е това че трябва и JP и педиатър да избера за бебока???


Не. Трябва да избереш педиатър, който ще е едновременно и джи пи на бебока  Grinning

А ДжиПито има ли някакви задължения към бебето, например за ваксини и т.н.? Че нашият педиатър е частен и примерно не може да ми издава болнични, а личната ми (която е и педиатър) не искаше да поеме детето про форма, защото трябвало тя да й бие ваксините, дали мога да я избера само като лична лекарка, а не като педи на детето, без да ми прави проблем, че си има друг педиатър??  newsm78
Извинявам се за офф-а


За детето е необходим педиатър, който е също и личен лекар на детето той трябва да има договор със здравната каса, за да може да поставя необходимите ваксини на детето ти безплатно, те са осигурени от държавата. Има си таблица която си показва кой месец каква ваксина се поставя. Не може да избереш обикновен лекар да наблюдава детето ти, задължително специалноста му трябва да бъде педиатрия

А досега кой ви е поставял ваксините, след като тя не е искала, и по точно защо не е искала ?

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 10:30 от doniboni

# 24
  • Мнения: 507
След като се роди дъщеря ми звъннах на педиатърката (която ми бе препоръчана от една приятелка) и тя доиде на домашно посещение. Сега и синът ми е при същата педиатърка и съм много доволна от нея.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 123
Нашата педиатърка си раоти с касата, но не практикува като JP - явно и  така си има мн задължения. Именно имаше нещо, че JP-то изписва ваксините, а педи ги бие, значи трябва да има и добра координация по между им да не се получат рзминавки. Има мн хора, които си имат семейно JP, харесват си го и си записват бебето при него, а педиатъра си е педиатър и си е отделно нещо. Ако намерите една личност да поеме и двете неща - чудесно, но иначе са двама. Това е една от причините , човек да се позамисли от по-рано за избора си, а не да оставя нещата за последния момент.
Така аз като отидох да се видя с педито, тя каза - аз не съм личен лекър - кой ще е такъв на бебето - и аз се опулих Shocked. После уредихме проблема, но тя ми ги обясняваше тези неща за ваксините. Ама аз нещо тогава мн мн не разбрах за какво иде реч...

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А досега кой ви е поставял ваксините, след като тя не е искала, и по точно защо не е искала ?[/color]
Частният педиатър ги поставяше, не съм ги плащала отделно. Личната не искаше да запиша детето при нея, защото искала само тя да го следи, имала си някакъв метод на работа и не можела така(?!?!). Аз пък не искам да се отказвам от доктора, който си имаме. Болничните след раждане мнооого трудно взех от личната, защото трябвало педиатърът да ги издаде, а той не може #Crazy Иска ми се следващ път, като ми се наложи да взема болничен, да не е такава разправия и едва ли не "компромис" от страна на личната. Някое друго ДжиПи дали ще се съгласи или навсякъде ще е такъв проблем newsm78

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 926
Докато бях в болницата мъжо отиде при педиатърка , която ни бяха препоръ4али и тя ни прие. Дойде у нас в деня, в който ни изписаха

# 28
  • Мнения: 151
Момичета, можете ли да ми препоръчате педиатър в р-н Възраждане /София/.
Благодаря предварително!   bouquet

# 29
  • Мнения: 445
Преди да родиш още трябва да си наясно. В родилното ще те питат за името на педиатъра и ти трябва да си подготвена.

Общи условия

Активация на акаунт