Тънкости за цяло печено пиле на фурна

  • 161 813
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 003
Утре ще пека патица. За сега се маринова с подправки в хладилника.
Планирам да е в тежката чугунена тенджера.
Ако може да споделите опит и идеи.

# 31
  • Мнения: 1 284
аз го правя по най обикновения начин и става страхотно  Simple Smile
цялото пиле го намазвам със сол и после с олио,в кухината слагам масло и малко вода в тавата ,пека на 200 градуса и на края със инфра ред

# 32
  • София
  • Мнения: 10 825
Утре ще пека патица. За сега се маринова с подправки в хладилника.
Планирам да е в тежката чугунена тенджера.
Ако може да споделите опит и идеи.
Ето това е най-вкусната патица за мен. http://www.thehungrymouse.com/2009/02/11/the-best-way-to-roast-a … ello-crispy-skin/

# 33
  • Мнения: 821
Амария ще пробвам твоята рецепта, но нямам кисели краставички, вместо това ще сложа бира и да видим на др ден как ще е Hug

После да кажеш дали ти е харесало Simple Smile И аз довечера смятам да пека  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 16 003
Onna-bugeisha, благодаря за рецептата.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 789
За хрупкава коричка знам съвет от стар готвач - пилето/ агнето/ пуйката се поливат отгоре с бира. Лично аз го правя преди да сложа във фурната и почти накрая преди да запека напръсквам леко, коричката става неповторима  Peace

# 36
  • Мнения: 29
За хрупкава коричка знам съвет от стар готвач - пилето/ агнето/ пуйката се поливат отгоре с бира. Лично аз го правя преди да сложа във фурната и почти накрая преди да запека напръсквам леко, коричката става неповторима  Peace

Това с бирата много ми хареса  Hug Ше го пробвам задължително  Peace

# 37
  • Мнения: 21
Пилето винаги го правя на един и същи принцип - Печено пиле - тук съм описала как.
А относно патицата, вижте при Мина, много вкусна ми изглежда  Crazy

# 38
  • Мнения: 272
Аз също го правя върху сол. Става уникално вкусно и доста бързо. Обаче го натривам с олио и пикантина за грил или червен пипер, коричката става страхотна. Пробвайте заслужава си Simple Smile

# 39
  • Мнения: 72
Намазвам със зехтин, сол, натривам с чесънче, сипвам 1 пръст вода, в която слагам дафинов лист и ч.пипер и пека   chef

# 40
  • Мнения: 444
Привет мацки хайде и аз да се разпиша понеже често приготвям пиле се зачетох в темата да пробвам нещо ново.Това с бира и лимон не съм правила но задължително ще пробвам .
Не видях никоя да е писал нещо подобно затова да споделя аз го правя най често с кисело мляко Wink.
Почиствам пилешкото  на цяло пиле слагам 1 кофичка кис.мляко намазвам с млякото навсякъде отвътре -отвън поръсвам с подправки на вкус малко олио 1-2 чаши вода зависи как ще го пека понякога покривам с алуминиево фолио за около час после го махам и пека директно пилето до готовност става уникално на вкус.Отвреме на време поличам от соса  и месото е сочно и крехко.
Дано да ви хареса.
П.С.на колкото приятелки съм казала всички са го одобрили на вкус какво се получава ,въпреки нестандартното мляко към месото.
Добър апетит!

# 41
  • Мнения: 29
С кисело мляко никога не съм си го и представяла. Ще го пробвам задължително. Аз обичам да си експериметирам, а и не е като да няма кой да ми опитва манджичките.
Последно правих цяло пиле на фурна с бяло вино. Също се получи божествено. Вътре в пилето сложих масло, чесън, поръсих с черен пипер и сол. Намазах хубаво пилето отново с черен пипер, сол, масло и мащерка. Изсипах в тавата половин чаена чаша бяло вино и още чесън и го сложих да се пече за час в предварително загрята на 200 градуса фурна. Стана страхотно  Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Айрян от много кисело ,кисело мляко е идеална марината за всякакво пиле - шишчета ,филе и печено по всички  начини.
Друга тънкост е със спринцовка да инжектирате в месото зехтин , може и соев сос.
Пека един час на въртящ се грил на 250 градуса , от време на време се маже с бира или разтопено краве масло с разбити в него подправки.

# 43
  • Мнения: 970
Преди време намерих тази уникална рецепта ,амииии страхотно се получава /като на грил/.
БЛАГОДАРЯ Heart Eyes на Зорница за рецептата   bouquet
http://zornitsapizza.blogspot.com/2012/04/blog-post_18.html

Аз го набучвам на ---




 имам кафевия вариант,реда картофки ,завивам ги с фолио и пека.
Мммммм,вкусотия   chef

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Ако нямате такъв съд го набучете на бирена бутилка пълна с вода и го сложете в тавичка

Общи условия

Активация на акаунт