кофеин и диета

  • 1 889
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Аз ли4но смятам 4Е по време на диета кафето трябва да се ограни4и,то допълнително дехидратира организма,или поне трябва да се пие с много вода,ина4е се полу4ава обезводняване и това води до видимо открояване на целулита.А за какво да правим диета като ще открояваме и целулитните депа.Но пак казвам  нито една крайност не е желателна.Но всеки мисли разли4но,и хората ве4е не знаят на какво да вярват Peace

# 16
  • Мнения: 1 290
Четох някъде ,че кофеинът забавя разграждането на мазнините и обезмеслял диетата,по този начин. Някой има ли повече информация
Не е вярно,моят тринъор ме кара да пия едно кафе даже преди тринировка,спомага за разграждането на мазнините.Аз пия по 2-3 на ден Sunglasses
Нищо ли4но мнения хиляди,но би ли ми казала в кой фитнес инструктора кара клиента да пие кафе преди тренировка?Пак казвам нищо ли4но,просто любопитство Peace
Не ме кара насила,просто ми каза,че е добре ако го правя.Иначе фитнесът е в Перлата в Пловдив:) А за кафето съм чела и в доста фитнес-форуми Peace

Ние май с теб тренираме в една зала  Hug
По принцип за разграждане на мазнини се пие кафе(за тонус), Л-карнитин (за ускорване на мастния метаболизъм) и аспирин, а идеално е, ако се пие и фреш от грейпфрут. И това всъщност го знам и аз не от инструкторите в "Перлата", а действително  го дават препоръчително във всеки форум за фитнес и бодибилдинг.
Точно и аз това забелязвам,че с комбинация с л-карнитин било перфектно,като ми свърши Липозана,ще пробвам с него  Mr. GreenКафето рулззз иначе,без притеснения си го пийте  bouquet

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 22:54 от Tristania

# 17
  • Мнения: 217
Четох някъде ,че кофеинът забавя разграждането на мазнините и обезмеслял диетата,по този начин. Някой има ли повече информация
Не е вярно,моят тринъор ме кара да пия едно кафе даже преди тринировка,спомага за разграждането на мазнините.Аз пия по 2-3 на ден Sunglasses
Нищо ли4но мнения хиляди,но би ли ми казала в кой фитнес инструктора кара клиента да пие кафе преди тренировка?Пак казвам нищо ли4но,просто любопитство Peace
Не ме кара насила,просто ми каза,че е добре ако го правя.Иначе фитнесът е в Перлата в Пловдив:) А за кафето съм чела и в доста фитнес-форуми Peace

Ние май с теб тренираме в една зала  Hug
По принцип за разграждане на мазнини се пие кафе(за тонус), Л-карнитин (за ускорване на мастния метаболизъм) и аспирин, а идеално е, ако се пие и фреш от грейпфрут. И това всъщност го знам и аз не от инструкторите в "Перлата", а действително  го дават препоръчително във всеки форум за фитнес и бодибилдинг.
Няма да спорим ,просто аз не съм съгласна с доста неща,но това е мое мнение,а щом вашият инструктор е преценил 4е аспирина и кафето са идеални за вас,аз няма да ви разубеждавам,пийте на всяка тренировка аспирин и кафе ,и ще видим след някоя година как ще се 4увствате Thinkingпреди тренировка LaughingАйде няма да спорим PeaceМоже би аз съм малко поизостанала  bouquetно съм против всякакви вредни неща Hug

# 18
  • Мнения: 377
Аз ли4но смятам 4Е по време на диета кафето трябва да се ограни4и,то допълнително дехидратира организма,или поне трябва да се пие с много вода,ина4е се полу4ава обезводняване и това води до видимо открояване на целулита.А за какво да правим диета като ще открояваме и целулитните депа.Но пак казвам  нито една крайност не е желателна.Но всеки мисли разли4но,и хората ве4е не знаят на какво да вярват Peace
И аз съм за ограничението на кафето. Сутрин обаче не бих се отказала от него.

# 19
  • Мнения: 5 647
Цитат
Кафето

Ако искате да отслабнете, забравете силното еспресо. Кофеинът не е въглехидрат, но подтиква панкреаса да секретира инсулин и без нужда се образуват мастни депа.

А това е източника: http://www.maxima.bg/bg/index.html?library/lechenie/Otslabvane/main.htm

Това за кафето е в V глава!

Според написаното там, май не остана нещо, което да ядем. Дайте да го ударим на пост и молитва... Пълни глупости. Всичко трябва да се яде, но в умерени количества. След като изключват и плодовете за какво говорим тогава. Днес гледах по бТВ за диетата на Дънов: от днес в продължение на 10 дни дни ядеш само по 1 чаша сварено или накиснато във вода жито. Може да "разнообразяваш" с 3 ориха и 1 ябълка.  Crazy Crazy Crazy Точно след втория ден на подобно мъчение за мен, няма да приличам на човек.  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 625
Цитат
Кафето

Ако искате да отслабнете, забравете силното еспресо. Кофеинът не е въглехидрат, но подтиква панкреаса да секретира инсулин и без нужда се образуват мастни депа.

А това е източника: http://www.maxima.bg/bg/index.html?library/lechenie/Otslabvane/main.htm

Това за кафето е в V глава!

Според написаното там, май не остана нещо, което да ядем. Дайте да го ударим на пост и молитва... Пълни глупости. Всичко трябва да се яде, но в умерени количества. След като изключват и плодовете за какво говорим тогава. Днес гледах по бТВ за диетата на Дънов: от днес в продължение на 10 дни дни ядеш само по 1 чаша сварено или накиснато във вода жито. Може да "разнообразяваш" с 3 ориха и 1 ябълка.  Crazy Crazy Crazy Точно след втория ден на подобно мъчение за мен, няма да приличам на човек.  Crazy

No comment!

Цитат
Не става дума да изключим плодовете от храната си. Просто трябва да ги ядем малко по-иначе, за да използваме всичките им предимства и да избегнем неприятностите (подуването на стомаха).
Цитат
Плодовете трябва да се ядат самостоятелно! Това правило дори би трябвало да се преподава в училище, така децата по-рядко ще имат проблеми със стомаха. Детският организъм има много защитни сили и може да се справи, докато за възрастните и особено за по-старите хора плодовете в края на яденето са жива отрова.

Цитат
Кога да ядем плодове? Винаги на гладно. Например сутрин, но поне 20 минути преди закуска...


Цитатите са от същият източник!

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 23:56 от anya

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
Незнам дали забавя метаболизма - не съм се интересувала - сутрин задължително пия кафе, и ако не се изкуша да хапна нещо дори и една хапка мога да изкарам цял ден - сита се чувствам. А ако изпия до края на деня и още 1-2 кафета - може въобще и да не се сетя за ядене.

Има хора, които карат само на кфе и кола с цел отслабване - постигат добри резултати.

# 22
  • Мнения: 3 576
Много фитнес инструктори препоръчват кафе преди тренировка, а по-добрата комбинация кафе+ л-картнитин. Не виждам нищо вредно в това!!!
Освен това лично на мен ми намалява апетита от него и вместо закуска пия кафе.

То остава и кафето да спра и ми отидоха всички радости от живота - вече не пия, не пуша, по мъже не ходя... Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък съм чела, че ускорява метаболизма и изгарянето на мазнините newsm78

И аз така съм чувала, а и на мен ми действа диуретично и разхлабващо, така че  newsm78


Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 12:02 от Amidala

# 24
  • Мнения: 1 734
Лошото е, че аз обичам кафето да го пия с малко мляко, а това не е особено диетично  Confused

# 25
  • Мнения: 5 647
Цитат
Кафето

Ако искате да отслабнете, забравете силното еспресо. Кофеинът не е въглехидрат, но подтиква панкреаса да секретира инсулин и без нужда се образуват мастни депа.

А това е източника: http://www.maxima.bg/bg/index.html?library/lechenie/Otslabvane/main.htm

Това за кафето е в V глава!

Според написаното там, май не остана нещо, което да ядем. Дайте да го ударим на пост и молитва... Пълни глупости. Всичко трябва да се яде, но в умерени количества. След като изключват и плодовете за какво говорим тогава. Днес гледах по бТВ за диетата на Дънов: от днес в продължение на 10 дни дни ядеш само по 1 чаша сварено или накиснато във вода жито. Може да "разнообразяваш" с 3 ориха и 1 ябълка.  Crazy Crazy Crazy Точно след втория ден на подобно мъчение за мен, няма да приличам на човек.  Crazy

No comment!


И кое му е no comment??????? Между другото може и още по-голям шрифт да използваш, че така нещо не се вижда.  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 625
Цитат
Кафето

Ако искате да отслабнете, забравете силното еспресо. Кофеинът не е въглехидрат, но подтиква панкреаса да секретира инсулин и без нужда се образуват мастни депа.

А това е източника: http://www.maxima.bg/bg/index.html?library/lechenie/Otslabvane/main.htm

Това за кафето е в V глава!

Според написаното там, май не остана нещо, което да ядем. Дайте да го ударим на пост и молитва... Пълни глупости. Всичко трябва да се яде, но в умерени количества. След като изключват и плодовете за какво говорим тогава. Днес гледах по бТВ за диетата на Дънов: от днес в продължение на 10 дни дни ядеш само по 1 чаша сварено или накиснато във вода жито. Може да "разнообразяваш" с 3 ориха и 1 ябълка.  Crazy Crazy Crazy Точно след втория ден на подобно мъчение за мен, няма да приличам на човек.  Crazy

No comment!


И кое му е no comment??????? Между другото може и още по-голям шрифт да използваш, че така нещо не се вижда.  Mr. Green


Мая, сори ако прилича на заяждане! Просто ми стана неприятно от факта, че коментираш написаното от мен, като "пълни глупости"!

# 27
  • Мнения: 5 647
Мая, сори ако прилича на заяждане! Просто ми стана неприятно от факта, че коментираш написаното от мен, като "пълни глупости"!


anya, разбрала си погрешно. Не коментирах твоето мнение, а това, което пишеше в сайта.
Цитат
Според написаното там.....
Цитат

Общи условия

Активация на акаунт