Дали знаете, каква е причината за рязкото поскъпване на захарта???

  • 1 361
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Дадох 1,90 за захар. smile3511 smile3514 newsm61
Утре и аз ще си купя от някоя борса.Поне за сладкишчета да има.
А лятото компотчета правите ли си? Дали ще станат с нутра суит или нещо подобно????

# 16
  • Мнения: 3 861
Защо? Пилешкото е по-евтино от боба заради грипа ли? Аз нещо не съм в течение.
Миии четох някъде, че пилешкото е паднало до 2 лв. килото(не съм го видяла с очите си), боба и той е толкова.

# 17
  • Мнения: 2 609
Ооох и при нас днес гледам цена 1,75 лв.  Shocked smile3512.Ужас, малее ooooh!

Малко офф:Лили, я издай рецептата за този сироп.Ние едно време си правехме нещо такова с лимони, но съм му загубила дозата, а си спомням, че беше много вкусно и освежаващо  Yum

# 18
  • Мнения: 3 861
1 кг. лимони
3 кг. захар
2 л. вода
2 пакетчета лимонтузу(препоръчвам на д-р Йоткер, другите миришат гадно Sick)

Нарязват се лимоните с корите на ситно в голям съд(в нашия случай е кофа с капак). Добавя им се захарта и водата, разбъркват се и се оставят. Всеки ден се бъркат. Колкото по често толкова по добре. Преседяват така 10 дена. След това се прецеждат, слага се лимонената киселина и се налива в бутилки. При консумация се разрежда с вода или газирана вода и става супер. Ние не стерилизираме защото го изпиваме много бързо и винаги имаме заредена кофа. От тази доза излиза около 4 литра концентрат. Правили сме го и с грейпфрути и портокали. В момента сме на микс от лимони и портокали. Много е хубав. Лимонената киселина се слага, за да играе  ролята на консервант. Ако го пиете много бързо и го съхранвате в хладилник може и без нея.
Хайде да ви е вкусно  chef

# 19
# 20
  • Мнения: 25 641
Аз пак недоумявам! newsm78 Поскъпване на Ню Йоркската борса - 5%. Поскъпване в България - 100% #Crazy Sick Sick
Имал още Ганьо да пати...

Общи условия

Активация на акаунт