Красотата на земята сме събрали в цветята! Зима-Тема 64

  • 42 873
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 204
Веси,остави пресаждането за пролетта.Това дето си го резнала е цветоноса вероятно.Ако е зелена останалата част е възможно да избие нещо,спящи пъпки или кейки/бебе/ При всички положения ако всичко и е наред ще си извади нов цветонос,може и два или три,зависи от условията и грижите.Щом я имаш от година и половина и е добре,значи се чувства добре Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 716
denima, благодаря ти. Два или три пъти ми е цъфтяла досега, надявам се и занапред да й се радвам. Казваш, че всичко зависи от грижите, достатъчни ли са наличието на светлина и рядкото поливане (на 10-14 дни)? Понякога й слагам и течна тор за орхидеи. Какво друго мога да направя за орхидеята ми? newsm78

# 17
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Какво друго може да се направи за една орхидея, освен да се чака. Те са корави растения, щом ториш , поддържаш подходяща температура и има достатъчно светлина, сигурно се чувства добре.
 А казваш, че  е цъфтяла вече 2-3 пъти, пък я имаш от година  и половина. Даже ми се струва, че  е цъфтяла доста за това време.

 Има и тема за орхидеи. Там са много компетентни.

# 18
  • София
  • Мнения: 716
Мерси, Нели. Ще прочета и там. Всъщност аз я купих цъфнала, което го броя. Crazy Тоест след купуването й със сигурност поне веднъж е цъфтяла, а имам смътни спомени и за втори път. Ще чакам търпеливо... Hug

# 19
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Мерси, Нели. Ще прочета и там. Всъщност аз я купих цъфнала, което го броя. Crazy Тоест след купуването й със сигурност поне веднъж е цъфтяла, а имам смътни спомени и за втори път. Ще чакам търпеливо... Hug

 Точно сега е сезонът, в който пускат цветоноси. И аз имам орхидеи, но не съм много запозната с отглеждането им. Както дойде, така ги гледам. Те ми показаха къде им харесва и се придържам към това. Досега съм торила само веднъж, преди месец и нещо. И вече на 3 орхидеи имам цветоноси.

# 20
  • Мнения: 945
Матце, благодарско за новата тема!  bouquet Красива първа страница, както винаги! Peace
pisenxeto, много хубаво цветенце си имаш! Hug И аз имам две, ама мъжки Mr. Green Едното не го броя за цвете, че много бодливо Crazy
ААХ, не знам дали ще се запишеш в новата тема, но да си кажа за поливането Grinning Най-простото нещо, което можеш да направиш е да вземеш възможно най-голяма пластмасова бутилка, или направо кофа. И еднин дебел канап, или има едни широки бели ленти, на знам как се казват newsm78 Единият край на канапа е в бутилката, другият го заравяш в пръстта. Така растението само ще си пие колкото му е необходимо.
Всичките ми големи саксии са на този принцип - отдолу имат почти 2л. резервоар, в който е потопена дебела връв, другият край на която е в пръстта. Много е удобно. Peace

# 21
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Тъгъдък-тъгъдък...пристигам и аз в новата тема....  bouquet
Матце,мноого да се любите още,давяйте и получавайте взаимно любов  Heart Eyes


Мен ми е сдухано малко/децата и двете болни и кашлящи.... Confused/,ама палави...... Simple Smile
Теиз дни ме е обхванало едно никакво чуство на мъка.....души ме нещо,стистка ме за гърлото..
Ама то по празници все  преминава покрай мен такава вълна/особено когато си изгубил близки отдавна/


Тук се чуствам добре обаче,мнооого  Hug
Здрави да сте всички   bouquet


# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мацева, благодарско за темата и за моята орхидейка, дето видях да наднича от колажа Flutter...
Девичица, така е с дечицата зимата, ама радостното е, че бързо им минава на зверчетата...а за другото - и аз съм така - на разсъмване така горещо плаках насън - сънувах, че сме пак там, по пътищата прашни, и изправена пред чудните гледки на Пирин плаках ли плаках - май от щастие пред тая неземна красота...искам пак...ще...ще...тук щях да слагам малките букви, ама да не ви мъча - та простете за спама Embarassed.

Веси, на южен балкон не очаквай сакъзчетата да направят каскада. Мушкатата може да растат нагоре, но пък не спират да цъфтят.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Веси, на южен балкон не очаквай сакъзчетата да направят каскада.
Не съм Веси, но да питам -защо? Че моя е леко южен, а благодарение на някои момичета и аз ще имам доста сакъзчета това лято. И между другото Все от щастие да са сълзите!
devi4ca , пак сме на една вълна с теб. Същите неща важат и за мен,само където съм с едно дете  Simple Smile Обаче аз снощи научих, че има скарлатина в групата на малкия и сега всичко ми е свито...надявам се да се размине с това поне-достатъчно боледува последните месеци  Sad
pisenxeto , тя темата е все още в стария вид, но и това ще променят. Засега не е толкова зле новата визия.
Какво друго....не се сещам. Теменужките си цъфтят, ама тях вече ги видяхте.
Хубав ден от мен!

Между другото само при мен ли излиза нашата тема на първа страница при избраните горе? Че и с картинка към нея

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 10:06 от t_tabakova

# 24
  • Мнения: 646
Матце, благодарско за новата тема!  bouquet Красива първа страница, както винаги! Peace
pisenxeto, много хубаво цветенце си имаш! Hug И аз имам две, ама мъжки Mr. Green Едното не го броя за цвете, че много бодливо Crazy
ААХ, не знам дали ще се запишеш в новата тема, но да си кажа за поливането Grinning Най-простото нещо, което можеш да направиш е да вземеш възможно най-голяма пластмасова бутилка, или направо кофа. И еднин дебел канап, или има едни широки бели ленти, на знам как се казват newsm78 Единият край на канапа е в бутилката, другият го заравяш в пръстта. Така растението само ще си пие колкото му е необходимо.
Всичките ми големи саксии са на този принцип - отдолу имат почти 2л. резервоар, в който е потопена дебела връв, другият край на която е в пръстта. Много е удобно. Peace
Много благодаря за идеята. Лесно приложимо.  bouquet
Момичета, пожелавам на всички весело изкарване на предстоящите празници и приятни мигове със семействата си. Желая ви много здраве!

# 25
  • DE
  • Мнения: 971
Хоп-троп с чашка кафенце Hug
Наискарала съм си цветята на вън-мия с вода, подсушавам и пак вътре.Слънце пече и не е студено.
Въртя обороти напред-назад-чакам и онези ахмаци, да благоволят да се появят и да завършат работата си по прозореца. Трябваше преди час а дойдат Close

Нели, аз помислих, че са от листенца и са пораснали толкова много вече.
Нищо де, аз пак завиждам Mr. Green
Хекси, браво на детиту, а приготвените подаръчета са много сполучливи.
Швабите много си падат по такива-саморъчно направени подаръци.
Та-Та, малчо нали беше болен-сега да не ти довлече и скарлатина за празниците.
Денима, много на високо пораснало-чакаш сега всеки момент да се отвори.
Имам две грудки "амарилис", но от две години спят-само листа имат. Май само място ми заемат Sad
ААХ, това с канап-както те е посъветвала Изма е най-изгодно Peace
Мидко, ама и букетче има-не го ли видя? Не те забравям,аз.
Мариетке, ти какви баири сънуваш бе Laughing да те разтройват(аз пък често сънувам разни куртизански и се събуждам ухилена)
Девичке, гуш-гуш Hug
--------------------------------
Аз пък днес ще правя малки сладкишчета печени в бурканчета и запечатани още горещи.
С хартийки, финдифлюшки и декорацийки отгоре- коледни подаръчета за бабите из комшулука Laughing

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
Хоп-троп с чашка кафенце Hug
...
Аз пък днес ще правя малки сладкишчета печени в бурканчета и запечатани още горещи.
С хартийки, финдифлюшки и декорацийки отгоре- коледни подаръчета за бабите из комшулука Laughing


а аз искам да видя  Hug
 Blush и да направя може би, ако е лесно  Blush

# 27
  • DE
  • Мнения: 971
Добричко, рецептата е за шоко-сладиш. След като се опече, веднага се запечатва.
Така вакумирани издаржат дълго и като се отвори бурканчето, е като прясно опечено сладкишче.
Ще покажа снимки по-късно!

Снимки от нета
Скрит текст:


Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 12:44 от matze

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 204
Болна съм,хремава и ми е едно криво,само кихам и се сополивя Cry
Маце,това с майсторите много неприятно и аз щях да съм бясна,ама като гледам вече ти е минало Simple Smile
Китката от вчера  има още напредък,подозирам ,че утре ще се отвори първия цвят,вади и втори цветонос,та ще си имам дълго време красота,иначе още два растат с пълна скорост,вчера ги подпирах със стълбички пластмасови.
Толкова съм отнесена,че забравих да поздравя дъщеричката на Хекси за наградата и медала smile3501 И най-хубавото цвете на Писето  Hug
На Таня,пожелавам ваканция без болести  Naughty
На Девичка,бързо оздравяване на хлапетата.
Дано не съм забравила някой,като няма нищо за показване на клюкарник го ударих Rolling Eyes
След обяд и ние ще правим курабийки за базарите в четвъртък и трябва да пакетирам сувенирите.
Тези в буркана изглеждат доста апетитно.

# 29
  • Мнения: 1 690
Здравейте. Три пъти посягам да се записвам и се спирам, обаче ми омръзна да ви търся.
Матце, мерси за темата. И мои китки се мъдрят там.  Hug Heart Eyes
Ти стига си дразнила с тези бурканени сладки. Казвай бързо как се правят или пращай направо буркана.  Joy
Благодаря ви много за Вики. Добро ми е детето много. Тя и не очакваше и явно това всичко беше и от изненадата.
Денима да се оправяш бързо. Девичка,Таня и т.н. който има болни да ги излекува и да сме здрави всички през новата година. Вики вече две седмици и нагоре е болна. От вчера е с кашлица.
Матце, ние с това семейство се имаме много и каквото да занеса или ми дадат се радваме взаимно като децата. Ако ви кажа че мъжът е на 70 а жената на 67 години не знам дали ще ми повярвате. Невероятни хора са. Имат ни като свои.
Танче, така искам да се видя не само с теб , а и с много други. Да вземем да направим лятото една сбирка на село. Все ще ви прибера.  Hug
Покрай Нели минавам и все си мисля да се обадя и все не стига вреемто. Това лято изобщо не стигнахме до море и пак нямаше време.
Матце, слагай на хладно амаралисите. Иначе не цъфват.  Hug
Аз питах за цикламата, но май си нямате идея защо е така.
Разширих малко теменужките вчера. На Писето приятелчетата имат двуетажна къща и отгоре сложих саксии. Писе, щерка ти е прекрасна.
Изчезвам че имам още малко работа и после ще ходя за Вики.
Лек ден.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт