Имението Даунтън

  • 44 655
  • 725
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
но това, че в момента е най-гледаният сериал не означава, че е  най-добрият филм на всички времена и всичко извън него трябва да се оплюе!
И къде по-точно и кой по-точно е твърдял това?

Наистина спирам, смисъла се изгуби. Даже вече не е смешно.

# 496
  • Мнения: 2 759
момичета, имам чувство, че не съм гледала един епизод. какви са тези, шивача и този с книгата? и какво ще искат от лекаря? и какъв е тоя Филип, или някакъв такъв, когото Мери ще кани на вечеря?  Shocked
Този, който шиеше копчета е новият камериер (вале) на лорд Грантъм, т.е. заместникът на Бейтс. Казва се Хенри Ланг. А мъжът, който ухажва Ана, е Моузли - икономът на Матю.

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 21:35 от invierno

# 497
  • Мнения: 716
Престанете с тези турски сериали. Ако в тази тема,човек предположи нещо,веднага бива набеден,че гледа турски бози. ooooh! И това е казано с насмешка някаква. Допуснете,че освен вас,има и други хора които не гледат турски сапунки.
Подкрепям.
На кой може да му хрумне да набедява друг, че гледа турски сериали, ако самият той не ги гледа, че да познава в детайли какво се предлага в тях.
Стига толкова, този сериал не е турски, ако и единият от героите да го е играл турчин. Съвсем недвусмислено, според мен, си каза героят, че ще запази девствеността на Мери, но ще изпита малко болка, а това може да означава само едно.

Пък и не виждам защо трябва човек непременно да мрази турските сериали, за да обича английските... Вярно, съвсем различни са, но то тараторът и тортата-гараш са съвсем различни неща, пък аз обичам и двете.  newsm78
Както не всички английски сериали са добри, така и не всички турски са лоши. Пък и като се има предвид качеството на нашите родни сериали, мисля, че не сме в позиция да гледаме с насмешка комшиите, които са на светлинни години пред нас в сериалите по много показатели. Не ми се отваря тука нова тема, така че няма да задълбавам. Просто ме подразни постоянното противопоставяне. Извинявам се, ако някой се е почувствал лично засегнат.
Ако си гледала ДЪРВОТО НА ЖИВОТА -роден сериал въобще няма да обяснявмаш , че турските били на светлинни години!Даже и този прехвален английски сериал бледнее пред българската сага!
Да, гледала съм "Дървото на живота" и признавам, че е най-добрата българска драма правена досега. Другият български сериал, който смятам за добър, е "Столичани в повече", но той е в друг жанр. Но горе-долу, това е единствената качествена продукция, която сме успели да произведем.
Все пак мисля, че не бива да се изсилваме - за бледнеенето пред българската сага имам предвид. Бих посочила само едно доказателство - нито един (подчертавам - НИТО ЕДИН) български сериал не е пробил извън България. Гърци и турци купиха някои (за "Стъклен дом" знам със сигурност), но после горчиво съжалиха, защото трябваше да ги свалят от екран поради тотална липса на интерес и нисък рейтинг. Оттогава не знам да са купували. Да не говорим пък за Европа, където дори не са чували за нашите "саги". И преди да кажеш, че не ги купуват, защото касаят чисто български теми и те не ги разбират, ще ти припомня, че "прехваленият" английски сериал третира чисто английски теми, турските сериали единствено и само турски теми, но въпреки това се радват на голям успех извън родните си страни. Когато и ние постигнем това, тогава ще можем да говорим "велики" неща. Човек трябва да е скромен и да се преценява възможно най-обективно, за да не става смешен. Повярвай ми, това не е липса на патриотизъм!
Но май с това излязохме от темата, така че се извинявам на останалите.

# 498
  • Мнения: 7 876
Хайде да не си мерим сериалите. Simple Smile Хубав, лош, гледаме го с кеф (повечето от нас, интересно другите как се мъчат).
А сега да питам нещо, че снощи повече го слушах (синът ми е болен и се въртях край него): новото вале нещо пацифист ли се явява?


# 499
  • Мнения: 2 759
Хайде да не си мерим сериалите. Simple Smile Хубав, лош, гледаме го с кеф (повечето от нас, интересно другите как се мъчат).
А сега да питам нещо, че снощи повече го слушах (синът ми е болен и се въртях край него): новото вале нещо пацифист ли се явява?

Доколкото разбрах, той също е бил на фронта и е получил някакъв шок и все още не може да се отърси от преживения ужас.

# 500
  • Мнения: 7 876
invierno, благодаря  bouquet Нещо ми се изплъзна тази серия. Май по-добре да я потърся  и  изгледам на спокойствие, че да не коментирам неподготвена Embarassed.

# 501
  • Мнения: 4 120
 Има следвоенен шок Peace

# 502
  • София
  • Мнения: 377
Изпуснах снощната серия, някой знае ли къде мога да я гледам?

# 503
  • Мнения: X
Изпуснах снощната серия, някой знае ли къде мога да я гледам?
Тук например : http://www.videoclip.bg/playlist?p=3875

# 504
  • София
  • Мнения: 377
Много ти благодаря  Сбъдваща мечти  bouquet!

# 505
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Според вас Томас истински интерес ли имаше към ослепялото момче?  newsm78
В началото ми се стори, че го сваля, воден от материален интерес, но после плачеше.

# 506
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз започнах да си фантазирам, че Томас може да иска да заеме неговото място, да си смени името. Ослепелият войник нали сподели, че е завършил някакъв университет и какви планове имал, семейство това онова, и викам си, тоя сега, ако не се опита да му вземе самоличността, пък на. Защо иначе ще ги споменават всички тези неща и толкова за кратко да участва един герой. Но може би моето въображение работи повече, отколкото трябва.

# 507
  • Мнения: 5 249
Според вас Томас истински интерес ли имаше към ослепялото момче?  newsm78
В началото ми се стори, че го сваля, воден от материален интерес, но после плачеше.
Според мен - да. Томас ми се стори много искрен (чак нетипично за него), когато каза, че цял живот е бил различен... Това със сигурност му тежи, но досега не го беше показвал. И ето че си намери сродна душа, както се казва, с която да си сподели болката. Така поне го тълкувам аз.

# 508
  • Мнения: 2 759
Аз започнах да си фантазирам, че Томас може да иска да заеме неговото място, да си смени името. Ослепелият войник нали сподели, че е завършил някакъв университет и какви планове имал, семейство това онова, и викам си, тоя сега, ако не се опита да му вземе самоличността, пък на. Защо иначе ще ги споменават всички тези неща и толкова за кратко да участва един герой. Но може би моето въображение работи повече, отколкото трябва.
И аз имах същите подозрения. Явно наистина сме с по-развинтено въображение.  Joy

# 509
  • Мнения: 49
Гледах рекламата за епизода довечера и там споменават Ричард. Някой може ли да ми каже кой е той?

Общи условия

Активация на акаунт