Успешно "олежани" бебета - тема фатална

  • 39 288
  • 618
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 965
Не, за което съжалявам. Доверявах се на педиатърката ни, която ме убеждаваше, че няма проблем - някои деца по-късно проговаряли (особено момчета). Бяхме ходили на невролог, който също ми каза, че няма проблем, а с логопед се започвало след 3г. възраст.

# 586
  • Мнения: 1 298
stefi_sv, мерси, да доста добре си расте, досега само на кърма, но ще я видим и сега с пюретата. Ще продължа след тиквата с картоф, пащърнак, морков, за после още не съм сигурна, може би ще вкарам оризова каша.

# 587
  • Мнения: 747
Вики, на Боаронските гранулки са, да. Вчера говорих пак с нея, каза, че много са се подобрили нещата и почти не кашля
Кадроваче, идва сезона на тиквичките, също са едни от първите зеленчуци. Аз днес си купих от една баба на пазара, че нашите са още много мънички и такова сготвих

# 588
  • Мнения: 1 298
да и тях ще давам, ама забравих, ние също ще имаме домашни, но може и преди това, ако намеря или някое готово пюре, ще го измисля  Simple Smile

# 589
  • Мнения: 460
Чиста тиквичка няма,но има картоф с тиквичка на Hipp/125гр./,тиквичка и картоф на Dm/190гр./,на Бебевита има с царевица,но не е препоръчителна за захранване.На Холле имаха има също нещо,те са био,но са по скъпи малко.

# 590
  • Мнения: 576
Камен хич не я ядеше тиквичката, а карфиола направо го плюеше. Сега плющи се не види, да е жив и здрав Simple Smile

# 591
  • Мнения: 1 298
Чиста тиквичка няма,но има картоф с тиквичка на Hipp/125гр./,тиквичка и картоф на Dm/190гр./,на Бебевита има с царевица,но не е препоръчителна за захранване.На Холле имаха има също нещо,те са био,но са по скъпи малко.
мерси, ще потърся да видя, аз засега съм взела био и няколко на Бебевита, но не знам кога ще ги дам, ще видя в ДМ  Simple Smile

# 592
  • Варна
  • Мнения: 965
Как сте момичета? Темата замря.  Sad А бяхте такава страхотна компания. Надявам се поне комуникацията ви да върви във фейсбук.
Попи, проговорихте ли?
Моя младеж стана много злояд, капризен... Една седмица кара на кърма и вода. Е, избиха му 5 зъба - 3 кътника и 2 кучешки. Колкото повече се опитвам да го отбия, толкова по-пристрастено кърмаче става.
Думички има много по-малко от връстниците му. Дала съм му още 2-3 месеца и ако не започне да "говори", ще започнем терапия.

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 21:27 от Viki_76

# 593
  • Мнения: 4 651
Вики, кърми си го докато мине поне лятото и избият повечето зъби, че колкото и досадно да става накрая, толкова е по- рахат да можеш лесно да го успокоиш или пък да го пуснеш само на кърма като лепне някой летен вирус.
За говоренето, Попи е по- веща, но моят също говори по- малко от връстниците си и не се опитва да казва още "изречения", а е на две вече.
Злоядството също премина при нас след като спряха да растат зъби, има вече 16. Също помогна и това, че почнах да му готвя по- човешки манджи с повече подправки, почти като за нас, но без толкова сол, без пипер и други пикантни такива.

# 594
  • Мнения: 2 211
Попи, проговорихте ли?

Вики, вече има 3 думи на английски и повтаря от време на време някои неща, но сме далече от говоренето. Предвид двуезичната среда и аз съм и дала срок докъм две и половина  Grinning. Тъка като гледам на повечето българи децата започват след две и половина, до четири се бъркат много. На колко беше твоето детенце?

# 595
  • Мнения: 747
Вики, твоя младеж е два месеца по-малък от моя, но ние също имаме броени думички в арсенала. Понякога ми е тъпо като слушам другите дечица, но пък после се освестявам, че щом разбира е просто въпрос на време докато се почувства готов да изрече думичките.  Другия фактор е, че днешните деца са в среда претъпкана с информация и им е трудно да асимилират всичко. При някой деца говоренето и разбирането става едновременно. Например тези, които повтарят като папагалчета срички и думички. Други пък натрупват речников запас и едва тогава се опитват да изговарят вече наученото.
Да са ни живи и здрави дечицата, само това се моля. Говоренето ще си дойде
Беше написала, че до няколко месеца ако не започне да говори мислиш да започнеш терапия. В какво се изразява тя, логопед ли имаш впредвид

# 596
  • Варна
  • Мнения: 965
Стефи, мисля да работим със специалиста, който отключи баткото да проговори (тя е психолог, но работи с похватите на специален педагог) - по системата PECS.
Важното е да започне да повтаря - как прави патето, котето... Ники повтаря логопедичните упражнения на баткото за "Р", но думички не иска. Казва инцидентно някои думички, но инцидентно. Постоянните думички са "ся" (сядай); "кай" (край - естествено за край на яденето); "гол".
Попи, важното е, че е започнала да повтаря думички. В двуезична среда по принцип по-късно стават нещата.
 f(x), поуспокои ме за яденето!  Hug

# 597
  • Мнения: 576
Вики, моето дете ще стане на 2 след месец, и не говори и колкото твоят Ники, въпреки всичко не съм се притеснила още, макар след срещата с някои много говорещи деца да се подтискам леко. Казва само Браво и Чао, като чао не съм го чувала да казва скоро. Та само си вика Браво и си ръкопляска сам, хахаха  Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 15:57 от Дрън-дрън

# 598
  • Мнения: 460
Вики,подкрепявам Фиксчето за яденето-почнат ли ,,човешка храна,,ще видиш как ще си прояде.Щом аз ти го казвам..За говоренето -само не влизай във филми,че нали знаеш,излизане няма.Предполагам,че ти е притеснено покрай баткото,разбирам те напълно Hugно сама знаеш всяко нещо с времето си.Така ще си проговорят всичките ни дечица,че скоро ще има,,Млъкни за пет минутки само и ще ти купя целия магазин с играчки,,.
Един въпрос-сега как и къде да видя ,,лични съобщения,,нещо не ги намирам newsm78

# 599
  • Мнения: 747
Деска, най-горе в дясно има нарисувано едно писъмце, там са.

Общи условия

Активация на акаунт