Според вас прави ли бяха?

  • 2 309
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И тук ако е изтекло работното време постъпват така, но съм съгласна с nia_r, че при добро желани винаги се намира начин.

# 16
  • Мнения: 4 390
Видях от лентичката, че детето е на година и 4 месеца... Защо още е на адаптирано мляко? Организма му е напълно готов да приема нормалното краве мляко.

Аз мисля, че адаптираното е по-добре за неговата възраст.
Дъщеря ми, например, до 2.5 г. беше на формула, чак след това вкарах кравето мляко /прясно/.
Основният белтък в прясното мляко /казеин, който в кр.мляко е 80 процента/ е трудно смилаем.

# 17
  • Мнения: 1 363
Биляна,  Hug
Съжалявам за неприятната ситуация, в която сте попаднали. Аз имах подобна преди  6 години и до ден днешен си спомням как се чувствах от  сблъсъска на две различни култури. Тогава стана голям спор между мен и настоящите ми свекър и свекърва за това кой е прав и кой крив.  Sad
Разучи къде са магазините отворени до по късно, ако ти се наложи. Аз знам разписанието на всички супери в града и аптеки - познай защо Embarassed
 

# 18
  • Мнения: 818
И аз съжалявам за случилото се,но наистина трябва да поразучиш магазините в Superdrug също продават,а в аптеките го има 100 на 100,еи опасни са тука ей хич не им пука за нищо,ама аз като че ли им свикнах и отвръщам на тези със същото.Трябваше да искаш да говориш с някой по високопоставен от мениджъра или да искаш телефон да се оплачеш само така се стряскат,но не винаги  Rage

# 19
  • Мнения: 3 611
Да, за мен е човешко и съвсем в реда на нещата да те пуснат, но тук в Де много ме съмнява да го направят- макар че може би са си прави за себе си.

Преди 2 дена случайно присъствах на един разговор в магазин за платове:
"Ще отрежеш ли този плат"
"Не, работното ми време преди малко приключи"

Опредлено съм със смесени чувства...

# 20
  • Мнения: 7 430
И тук е така за съжаление  Sad и се радвам, че до сега не ми се е случвало, защото и аз на твое място или щях дас е развикам или най-много разплача Cry

Не ги оправадам, ама никак Naughty
Дай му на Алекс да хапне нещо по твърдо ( аз за вечеря вече давам по-твърди храни и млякото е за приспиване Wink) а после му направи сок и да спинка Wink

# 21
  • Мнения: 369
Биляна, благодаря ти, че сподели с нас тази неприятна случка. На мен не ми се е случвало все още подобно нещо, но поне ще имам едно наум, след като другите майки казват, че и в Канада е така.
 С пожелание други приятни емоции да компенсират това разочарование.   bouquet

# 22
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
каквито и закони да имат, не вярвам да не могат да направят компромис за бебе. още пове4е, 4е е имало хора, които не са платили. newsm78
аз  здраво щях да се развикам Twisted Evil
тук клиента има толкова много право, 4е сме стояли по половин 4ас за някой, който мери сумати неща и си тръгва без да купи. Shocked
много съжалявам за слу4илото се  bouquet

# 23
  • Мнения: X
Аз искам само да изкажа мнение от името на другата страна. Лично бях свидетел, чакайки да взема от работа роднина, работеща в подобен магазин, как тълпи разсеяни тинейджъри, закъснели домакини и т.н. се трупаха пред вратата 10 мин. след края на официалното работно време (става дума за сравнително голям супермаркет с работно време до 8 часа). Накрая дойде и една майка с бебе на ръце. Пуснаха всички, но затова пък персонала си тръгна половин час по-късно от регламентираното. Все пак имайте предвид, че ви обслужват хора, които също имат право да се приберат навреме в къщи.

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
а в някоя аптека няма ли аптамил? newsm78


аз мисля, 4е си зависи колко е 4овещината в 4овека
ще ми се моли някой с малко детенце или бебе за мляко и аз ще се оправдавам с правила Rolling Eyes Close

баси англията, да не може да намерите мляко за детето Shocked

# 25
  • Мнения: 1 545
Видях от лентичката, че детето е на година и 4 месеца... Защо още е на адаптирано мляко? Организма му е напълно готов да приема нормалното краве мляко.

Аз мисля, че адаптираното е по-добре за неговата възраст.
Дъщеря ми, например, до 2.5 г. беше на формула, чак след това вкарах кравето мляко /прясно/.
Основният белтък в прясното мляко /казеин, който в кр.мляко е 80 процента/ е трудно смилаем.

Всички мнения, които съм чела или чувала на педиатри, твърдят че след 12-я месец организма на здравото дете е напълно развит за да разгражда белтъците на кравето мляко и да приема всякакъв вид храни. Друг е въпроса ако има нетолерантност или алергии. С това не казвам, че ти си крива, а аз права, просто е въпрос на избор.
Моят син е кърмен до 11 месеца и половина /до 5 и половина само на кърма/, след това е на нормално прясно мляко и никога не е имал признаци на непоносимост или трудности в храносмилането, боледувал е само веднъж с температура и повръщане /за ужас на всички му мина без антибиотици за три дни/, яде всичко и с апетит, вкл. например ягоди /чувала съм, че ги смятат за алергизант, дано правилно използвам термина/ и е едно напълно здраво и щастливо дете.
Случилото се в магазина е повече от неприятно, не смятам, че са били прави, просто исках да кажа, че едва ли би било фатално да дадат вечерта на детето прясно мляко, а от другия ден пак да си се запасят с Аптамил. Стига да е здраво, нищо не би му се случило, ако приеме краве мляко.

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ми тя и моята магарица стана на 2 и половина по4ти, но още се мръщи на кравето мляко.
като е на свършване ве4е аптамила и все бягам да зареждам, аз оба4е бягам на един магазин дето е по-евтино, ина4е до блока имаме поне 4 аптеки, в които го има.
от няколко месеца й правя измама....по4нах да слагам постепенно кравешко пове4ко и намалях аптамила. сега сме само на кравешко с 2 лъжи4ки аптамил. не й ли докарва на любимата "манджа"- протестира.
и ве4ер си търси шишето Embarassed

# 27
  • Мнения: 768
Тук ни се е случвало 10-15 мин преди затваряне на магазин да не ни пуснат  а какво остава след работно време, такова и не сме мечтали  Grinning

# 28
  • Мнения: 980
Кофти случка #2gunfire
ЗаЩо zатварят толкова рано? Все пак 4 следобед си е оЩе преz деня newsm78 Няма ли магаzини, коити да работят и по до късно Thinking
Дано се приспите и беz мляко

# 29
След всичко прочетено дотук аз не мога де не се намеся, защото аз работя в Sainsbury's и съм наясно с правилата там. Положението е такова че касите спират да работят автоматично и след 16 часа и да иска човек не може да плати. Това не зависи от нито охраната нито от мениджера просто сиситемата е такава. Касите спират автоматично. Така че ако ти трябва нещо трябва да се съобразяваш с работното време, защото тук правилата са правила и се спазват няма изключения.

Общи условия

Активация на акаунт