Дядо Коледа бързо ти при нас ела,мамите от ИБ те чакаме с усмивка на уста-тема13

  • 18 256
  • 695
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 073
Мецо, слушам за масажа.
Тия колики ни съсипаха. Ще трябва да си ги израсте. Давах какво ли не. Колийф в комбинация с Лефакс, Инфакол, Ентерокинд, само Лефакс, сега сме с Биогайа. Ензими, симетикони, хомеопатия, сега пробиотик... помага ни поза "Тигър на клон" и малко като се успокои го мятаме в люлката. Вече знаем- на бързи обороти  Crazy
Този вечер пак беше весело. Сега спи в люлката.
За сега мисля, че Биогайа работи. Давам на някое нощно хранене и поне не се буди сутрин със свиване и рев. Но бързо "изветрява", след като вечер може да се завърнат тъпите колики  Close

За кърменето: при нас си беше борба. Късно ми тръгна коластрата. На 3-тия ден. Но бях много изнервена в болницата. На 5-тия, след като се прибрахме, още вечерта слезе и млякото, но бях далеч по- спокойна. Дохранвах /хранех/ в болницата с АМ. Аз дето бях твърдо против. Бебо си го слагах на гърда преди шишето, след това и помпата действаше. Той си захапваше и си дърпаше, ама напразно. Давах в къщи само първия ден АМ / 2 или 3 пъти / и го вакуумирах, и си чака ред за захранването с пюрета, ако не си запазя замразена кърма. 2-3 дни ОК и се почна борбата. Не иска да захапва, плаче, дърпа се. Трябваше от начало да се учим да захапва. Сякаш за миг беше загубил инстинкт. Слагах зърна и на първата почивка ги махах. Тук много ми помогнаха и вашите съвети майчета.  След това дойде фазата на растежа..... Абе, упорство си е майката и няма отказване. Вече е доста по- лесно. Има мами, които без да се замислят си кърмят без проблем, от първия ден и си имат кърма без допълнителна стимулация на лактацията. Е аз не съм от тях явно. При мен винаги нещата стават по трудния начин.
Да не казвам, че пак сме във фаза, защото днес пак яде на час- час и половина. Тамън беше стигнал до 2:30 и айде пак.

# 691
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Тони значи аз и сега като Ема се запече първото, което правя, е да я поставя в "акаща" поза: тоест поставям ръцете си под коленете й и ги притискам към нея - абеее както по-големите деца ги чишкат, та и нея така, след това поставям детето да легне и почваме да караме колело, също така с два пръста произволно натискам коремчето на няколко места, поставям дланта си да легне в ямката на пъпчето и без да я вдигам с лек натиск завъртам по посока на часовниковата стрелка .. правя и още нещо - поставям двете си ръце на талията на Ема, притискам леко и без да отпускам натиска, започвам да издърпвам ръцете си към мен, докато не ги събера пред себе си .. също така я оставям и по корем за няколко минутки .. тези упражнения могат да се изпълняват в произволен ред, n-брой пъти дневно .. аз лично ги правех при всяко сменяне на памперс .. когато се случеше, Ема да е ужасно подута и да не може да пръцне сама, съм ползвала и термометър, но не като за клизмичка, а само лекичко връхчето поставям, само колкото да раздразня червото и да стимулирам перисталтиката .. това в общи линии само в критични ситуации съм го ползвала .. отделно съм топлила коремчето на Ема .. то по-скоро приличаше на къпане, щото я топлех на чешмата, ама тя беше прекалено малка, за да протестира, пък и водата я успокояваше като цяло, та след това и по-лесно заспиваше Peace

# 692
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравейтее.
Зузко добре сте ни дошли тук вече двечките. За коликите не мога да помогна, но за кърменето да. Слагай я по-често и НЕ ДОХРАНВАЙ. 2-3 дена ви трябват често сукане, много течности и лягай да почиваш когато тя спи. Кърмата е на принципа на търсенето. Има ли търсене има предлагане, но пак казвам течности и почивка. Това е истината за кърменето. На шише се научават ужасно бързо и после не искат да сучат ooooh! Може да поентвам, но аз имах  ужасен спад в кърмата-от 120мл цедене от едната гърда за 2 дена недоспиване, преумора и цедене спаднах на 40мл от двете гърди. Една седмица малчо нонстоп ми вися на циците и го преодоляхме. Бях се притеснила, че не му стига и взех адаптирано и той изпи 30мл и спа 4 часа. Това ми беше достатъчно да метна кутията в коша и да си продължим кърменето. Кърмих до 1г.2мес. и 20 дни. Ти също можеш, по-упорита си от мен знам. Нагушвам ви и двете Hug
 Друго нямам сили да пиша-работа, търчане по задачи след това и цяла вечер врещящо диване ми изпиха мозъка днес. Tired

# 693
  • Мнения: 1 073
Meцо, мерси. Пействам.
Ние си пръцкаме на воля и все още почти всеки памперс е наакан, но голямо къркорене и свиване и ритане. Абее, гадост са си тия колики.

# 694
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Зузе,добре дошла и тука.
Поспаланче и аз вечер съм вече много изморена като заспи малкия и без да ходя на работа.
Ние днеска ходихме на ДК и вече сме 11 500 и 85 см.Биха ни и ваксина и педи каза,че е последната от бебешките.Аз незнам защо си мислех,че на 1,6 пак имат,но ми каза,че тази е последната и сега на 1,7 пак на консултация,след това на 2 и после през 6 месеца.Сега се моля само да спим спокойно тази нощ и да няма реакция от ваксината,че сме сами със свеки.
Тони,аз също като Меца като се запече го слагам в акаща поза и правя масажи на коремчето.
Аз също септември ще го пускам на ясла и дано не се разболява много,че сега почти не ми боледува.

# 695
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
ЗАПОВЯДАЙТЕ  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=760031.new#new
 Пускам я сега, защото утре я камилата, я камиларя. hahaha Ида ли на работа ще имам доста, а вечерта вероятно ще сме сами вкъщи и ще съм по-зле и от сега откъм грогясването Tired
Толкова успях набързо. Сори.
Дерзайте.
Лека нооощ
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт